Владата предводена од СДСМ и институциите преземааат сериозни чекори за надминување на енергетската криза и заштита на стандардот на граѓаните. АД ЕСМ го ...
сите 174 | | | веќе видена

Американското Министерство за домашна безбедност (DHS) вчера најави дека есенцијалните работници, како што се возачите на камиони и медицинските сестри, кои ја ...
сите 163 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите (СЕММ) апелираат до медиумите доследно да го почитуваат Кодексот на новинарите на ...
сите 11 | | | веќе видена

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе се сретнат во Женева. -Плановите се да се разговара за ...
сите 540 | | | веќе видена

Во пресрет на заедничката седница на владите на Северна Македонија и Бугарија на 25 јануари, и од Скопје и од Софија се испраќаат пораки за нов пристап во ...
сите 341 | | | веќе видена

Лесното пренесување на новата варијанта на Ковид-19 – омикрон, како во светот, така и кај нас, продонесе за драстично зголемување на бројот на новозаразени. ...
сите 522 | | | веќе видена

ЗАБРАНИ ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: Од 4:50 поради обилни врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патот R1202 Дебар – Маврово. ...
сите 114 | | | веќе видена

„Во секоја држава постојат граѓани кои имаат различно самоопределување од мнозниството. Но, различни држави различно го уредуваат остварувањето на правата. Во ...
сите 85 | | | веќе видена

„Јас можам да кажам дека Коридорот 8 не го правиме само заради Бугарија или Албанија. Го правиме за нас, за нашите граѓани да отвориме можност да имаме уште ...
сите 61 | | | веќе видена

„Во програмата на Владата стои дека изборното законодавство ќе биде усогласено со препораките од ОБСЕ/ОДИХР. Отворена е дискусијата и за една изборна единица, ...
сите 376 | | | веќе видена

„Од првиот ден кога станав кандидат за претседател на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ почна да изнесува лаги и невистини за мене. Јас не ги коментирав, бидејќи моето ЦВ е ...
сите 29 | | | веќе видена

„Во моето експозе најавив дека уште од првиот ден ќе се зафатам со справување на енергетската криза, пандемијата и животниот стандард на граѓаните, со пензиите ...
сите 240 | | | веќе видена

Во сообраќајната незгода која вечерва се случи на бул. Партизански одреди как „Сити Мол“ во Скопје, во населба Карпош, девојката која загина на местото на ...
сите 273 | | | веќе видена

Пред почетокот на новата сезона од проектот Договорно производство на органска пиперка, (годинава дополнето и со договорно производство на органски сончоглед) ...
сите 3 | | | веќе видена

next