Матс Стафансон, шведскиот амбасадор во Македонија на Твитер напиша дека во очекување на гласањето во Парламентот, изгледа дека Владата го обезбедила потребното ...
сите 6 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски, предмалку преку социјалната мрежа Твитер порача дека премиерот Зоран Заев категорично ги демантира лажните информации ...
сите 6 | | | веќе видена

Максилофацијалниот хирург од Детската болница во рускиот град Новосибирск Михаил Колибелкин помина уште еден годишен одмор работно, поточно на пат. Во ...
сите 3 | | | веќе видена

Собраниската седница за уставните измени ќе започне во 21 часот, потврдуваат за НоваТВ пратеници од парламентарното мнозинство. Останува се уште непотврдена ...
сите 59 | | | веќе видена

Поранешниот Премиер Никола Груевски си замина од Собранието на Македонија, каде што во секој момент треба да почне седницата за уставни измени. Другите ...
сите 109 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски денеска одново покажаа дека по секоја цена сакаат да ја блокираат иднината на Македонија во ЕУ и НАТО. ...
сите 117 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска присуствуваше на завршниот настан организиран од Швајцарската амбасада, заедно ...
сите 31 | | | веќе видена

Неколку настани што го обележаа денешниот ден 19 октомври 1216.- Умрел англискиот крал Џон Без Земја, младиот син на Хенри II, кој во 1215 година морал да ја ...
| | веќе видена

Од владејачките СДСМ и ДУИ неофицијално велат дека обезбедиле двотретинско мнозинство од 80 пратеници за отворање на Уставот, по иницијатива на владата за ...
сите 175 | | | веќе видена

Успехот на Армијата на Република Македонија од своето 27- годишното постоење на нашата држава за која се жртвуваа илјадници припадници на нашата војска треба ...
сите 12 | | | веќе видена

next