Ексразузнавачот Слободан Богоевски, кој денеска требаше да сведочи за случаjот „Маџар телеком“, не дојде на рочиштето во Кривичниот суд. Тој го известил судот ...
сите 9 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се фатени во нова лага. На вчерашниот тв дуел, Мицкоски во директен телевизиски пренос лажеше пред граѓаните дека неговата ...
сите 234 | | | веќе видена

Четири лица се здобиле со лесни телесни повреди во четири од вкупно седум сообраќајки во текот на вчерашниот ден. Во три била причинета материјална штета. Од ...
сите 88 | | | веќе видена

Втора година по ред српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ доживува рана елиминација на првите два годинашни Мастерси, во Индијан Велс и во Мајами. -Не е прв пат рано ...
сите 26 | | | веќе видена

Амандманите за законот за јавно обвинителство на ВМРО-ДПМНЕ вчера вечерта по завршувањето на ТВ дуелот меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ...
сите 60 | | | веќе видена

Вечерва на Канал 5 телевизија се случи тв дуел меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски, лидерите на двете најголеми политички партии во Македонија. Премиерот ...
сите 111 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одбегна да одговори на прозивката од премиерот Зоран Заев за тоа дека Мицкоски бил асистент кај неговиот татко. ...
сите 158 | | | веќе видена

На претстојните претседателски избори треба да покажеме демократска зрелост и одговорност пред државата, граѓаните да го искористат правото на глас, а изборите ...
сите 26 | | | веќе видена

Извори во Министерството за правда за Centar.mk велат дека ВМРО-ДПМНЕ нема поднесено амандмани. – До крајот на работното време не се доставени амандманите во ...
сите 72 | | | веќе видена

На прашање од водителот на “Само вистина”, Гоце Михајловски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски избегна да одговори дали доколку ВМРО-ДПМНЕ дојде на ...
сите 131 | | | веќе видена

Осврнувајќи се на насилствата од 27 април, претседателот на СДСМ, Зоран Заев на денешниот тв дуел рече дека Мицкоски до сега не смогна сили да го осуди ...
сите 14 | | | веќе видена

next