Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск го честиташе усвојувањето на Преспанскиот Договор на македонски јазик на Твитер. -Тие имаа имагинација, тие го ...
сите 81 | | | веќе видена

Судот ја исклучи јавноста од судењето за „Трезор“ односно набавката на електронско-комуникациска опрема за потребите на Петтата управа при Управата за ...
сите 98 | | | веќе видена

По 38,5 часа расправа на пленарната седница од средата наутро до денеска, пред малку во грчкиот Парламент започна гласањето за ратификација на Договорот од ...
сите 87 | | | веќе видена

САД сакаат да ги пренасочат приходите од нафата во Венецуела од Владата на Николас Мадуро кон опозицијата и самопрогласениот претседател Хуан Гуаидо. Тоа ...
сите 371 | | | веќе видена

По кратко и тешко боледување на 74 годишна возраст почина актерот Славко Нинов. Публиката засекогаш ќе го памети по неговите незаменливи интерпретирања на ...
сите 22 | | | веќе видена

Денес, претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев,придружуван од заменик на претседателот на Владата задолжен заекономски прашања и за ...
сите 25 | | | веќе видена

Популарната актерка Моника Белучи успешно ги криеше своите деца од очите на јавноста. Сепак, нејзиниот поранешен сопруг Венсан Касел ја понесе постарата ќерка ...
сите 8 | | | веќе видена

next