Еден од ДНК профилите откриени во возилото „опел омега“ што беше пронајдено по петкратното убиство кај Смилковско езеро му припаѓа на Алил Демири, кажа на ...
сите 31 | | | веќе видена

Во преполна конференциска сала во хотел Мериот, изутринава започна првата конференција за е-трговија во Македонија на која се дискутира за тековните состојби, ...
сите 24 | | | веќе видена

Семејното насилство, особено од аспект на насилството мотивирано од родова омраза, односно родовата побуда како мотив, како проблем е многу повеќе од ...
сите 20 | | | веќе видена

Осумтемина пратеници од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за пристапување кон уставни измени се уште го договараат натамошниот начин на делување во ...
сите 215 | | | веќе видена

Провокативниот спот на Јелена Карлеуза и Дара Бубамара за песната „Галама“, заврши на најпознатата порно-страница „Порнхуб“, а пејачките го добија епитетот ...
сите 20 | | | веќе видена

Постапувајќи по кривичната пријава поднесена од Управата за финансиска полиција, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на ...
сите 69 | | | веќе видена

Пејачката Шинед О’Конор одлучи да го прифати исламот како своја религија и веќе има ново име Шухада Давит. Шухада минатата недела на својот профил на Твитер ...
сите 17 | | | веќе видена

next