Како ВМРО-ДПМНЕ 11 години управуваше со државата и општините најдобро покажуваат судските процеси и правосилните пресуди против бројни поранешни функционери на ...
сите 5 | | | веќе видена

Вистинска драма се случувала на денешното судско рочиште за „27 април“, бидејќи судијката Добрила Кацарска ги казнила сите адвокати со по 1.000 евра и ги ...
сите 82 | | | веќе видена

Целта на спогодбата е да најдеме решение, да ги закопаме секирите, да се помириме, и да најдеме простор за иднината, за соработката. Да гледаме напред, идејата ...
сите 6 | | | веќе видена

Секогаш сум бил за дијалог и изнаоѓање на решенија преку разговор. Премногу има поделби во Македонија и сите знаеме дека треба да си простиме. Апсолутно не ми ...
сите 304 | | | веќе видена

Денешниот ден 16 октомври е познат како Светски ден на храната. Во продолжение други настани што го обележаа овој ден: 1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, ...
сите 4 | | | веќе видена

Во суштина, реакцијата на дел од обвинетите и на вмро-дпмне, е исправна, тие, велат, бараат правда, а не амнестија. Макар што никој не им понуди амнестија, ...
сите 14 | | | веќе видена

Во Владата на Република Македонија во тек е прес-конференцијата на миниситрите за одбрана и за надворешни работи, Радмила Шекеринска и Никола Димититров, и ...
сите 93 | | | веќе видена

Поради технички причини повеќе од еден час обвинетите и адвокатите за случувањата во Собранието на 27 април го чекаат почетокот на сослушувањето на загрозениот ...
сите 214 | | | веќе видена

next