Првата дама на САД, Џил Бајден денеска престојуваше во ненајавена посета на западна Украина, каде што се сретна со сопругата на украинскиот претседател Олена ...
сите 75 | | | веќе видена

Најмалку двајца фудбалери и еден од судиските помошници се повредени во серијата инциденти што денеска го одбележаа натпреварот од претпоследното коло во ПМФЛ ...
сите 69 | | | веќе видена

Прес-конференција, Дарко Каевски, пратеник и портпарол на СДСМ Почитувани, Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ во првите шест месеци од мандатот не сработеа ништо ...
сите 123 | | | веќе видена

Очен е обидот на ВМОР-ДПМНЕ со нарачани и лажирани анкети да го храбри Христијан Мицкоски во своите дестурктивни чекори и блокади. Анкетите нарачани и лажирани ...
сите 123 | | | веќе видена

Лидерот на единствената македонска партија во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција, МАЕИ, Васил Стерјовски за албанската национална телевизија ...
сите 23 | | | веќе видена

На спортскиот аеродром „Стенковец“ во Скопје денеска се одржува Отворен ден за приказ на воздухоплови кој е дел од вежбата „Swift Response 22“ која во моментов ...
сите 125 | | | веќе видена

Скопјани и денес се разбудија во големи количества неисчистено ѓубре низ центарот на градот. За ова сведочи и објавеното видео од кејот Македонија од страна на ...
сите 9 | | | веќе видена

„Покажуваме максимална посветеност и ангажираност во борбата против организиран криминал. Пресечени се 20 канали за меѓународен транспорт на дрога и запленета ...
сите 23 | | | веќе видена

Денешното претпладне го поминавме на овчарската фарма на семејството Јовановски од село Теово, општина Чашка. Земјоделството и сточарството се основни ...
сите 40 | | | веќе видена

„Мотото ‘МВР за граѓаните’ со кое го одбележуваме Денот на полицијата е мотото со кое работиме изминативе години. Полицијата треба да биде отворена и блиска до ...
сите 9 | | | веќе видена

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ проговори за тоа што му се с лучило откако бил депортиран од Австралија поради тоа што не бил вакциниран против коронавирус. ...
сите 14 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска во Охрид промовираше проекти на СДСМ.Овој проект што го промовираше Мицкоски за фекална канализација во Лескоец, како и проектот за ...
сите 33 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја предупреди Русија да не користи нуклеарно оружје во војната во Украина. „Нашата порака е јасна: по употребата ...
сите 89 | | | веќе видена

Николовски од манифестацијата Ден на Станушуна во Кавадарци: Историска поддршка за малите винарии, прифатеон 61 барање за грантот до 10.000 евра Министерот за ...
сите 14 | | | веќе видена

Факт е дека без разлика на сите предизвици кои стоеле и сѐ уште стојат пред нас, за многу кусо време, постигнавме значителен напредок, и сето тоа, благодарение ...
сите 15 | | | веќе видена

Воспоставивме модерни стандарди и создадовме полиција која денеска е вистински сервис на граѓаните, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на ...
сите 33 | | | веќе видена

Во овие неколку изминати години ние сите заедно успеавме да ги втемелиме јасните контури на Министерството за внатрешни работи како институција којашто ...
сите 34 | | | веќе видена

next