Министрите за правда, за внатрешни работи и за информатичко општество и администрација, Рената Дескоска, Оливер Спасовски и Дамјан Манчевски и претседателката ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески очекува наредната недела да почне собраниската процедура за измени на Законот за градежно земјиште со кои ќе се ...
сите 41 | | | веќе видена

Во „Еуро никел“ беше завршена најуспешната стечајна постапка во историјата на државата, рече денеска премиерот Зоран Заев при посетата на комбинатот „Фени“. ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска беше во работна посета на Општата болница во Охрид, каде во употреба беше предадено специјално возило за ...
сите 16 | | | веќе видена

Новиот автопат Штип-Миладиновци веќе е пуштен во пробна употреба. Делницата на патот од Три Чешми до Овче поле функционира неколку месеци, а деновиве почна да ...
сите 74 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги информира фармерите дека на 242 лица исплати 5.082.000,00 односно, над 81 илјади ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе престојува во работна посета на Охрид. Сугарески и директорот на Јавното претпријатие П за државни ...
сите 25 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука да ги задолжи сите институции да извршат промена на јавните табли на своите влезови во однос на името на државата, ...
сите 7 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против в.д. директорката на ЈОУ Библиотека „Искра“-Кочани за злоупотребување на службената положба и овластување во периодот на ...
сите 42 | | | веќе видена

Пронајдено е починато бебето на 19-годишната струмичанка, која се породила дома. Случајот во саботата во СВР Струмица го пријавил лекар од струмичката болница, ...
сите 11 | | | веќе видена

Дирекцијата за заштита на лични податоци (ДЗЛП) информира дека се забележува зголемена активност на организирање лажни наградни игри преку социјалните мрежи ...
сите 13 | | | веќе видена

next