Министерството за образование и наука денеска објави резултати од повторениот Конкурс за прием на студенти запишани на додипломски студии во државните ...
сите 18 | | | веќе видена

Земјоделците кои оваа година произвеле и предале градинарски и овошни култури во преработувачки капацитети, од денеска до 25 декември ќе може да поднесуваат ...
сите 28 | | | веќе видена

„Вистинските политичари, коишто се сметаат себеси за европски политичари мора да му дадат шанса на процесот и да најдат начин да се согласат. За тоа имаме и ...
сите 82 | | | веќе видена

Со Предлог Буџетот за 2021 година се планира раст на економијата во државава од 4,1 процент, буџетски приходи во износ од 212,6 милијарди денари и расходи од ...
сите 89 | | | веќе видена

Кражба на златен накит од починат пациент на штипското Инфективно одделение е регистрирана во текот на вчерашниот ден. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана ...
сите 17 | | | веќе видена

Попладнево жителите Северна Македонија и Албанија почувствуваа уште еден земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтер. Епицентарот на земјотресот што ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседател на УМС Аеродром местел плакат пред Министерство за здравство, а фотографии од инцидентот стигнаа до редакцијата на Бриф.мк. Станува збор за член на ...
сите 91 | | | веќе видена

Погледнете ја во живо прес-конференцијата што ќе ја одржат претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и министерот за финансии, ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје, што се однесува на периодот од 2 до 8 ноември, тестирани се вкупно ...
сите 96 | | | веќе видена

Стопанската комора на Македонија денеска организира работна средба на тема „Актуелни состојби и идни насоки за унапредување на земјоделско-прехранбениот сектор ...
сите 20 | | | веќе видена

Информација за склучување договор за преземени обврски (обврзувачки договор за набавка), меѓу Владата и Глобалниот сојуз за вакцини (ГАВИ) (GAVI ALLIANCE), за ...
сите 13 | | | веќе видена

Биткоинот е во исклучително позитивен ритам последните денови и лесно го надмина нивото од 15.500 долари, јавуваат светските медиуми. Вредноста на првата ...
сите 38 | | | веќе видена

Владата синоќа во рамки на 19-тата седница го утврди Предлог-буџетот на Република Северна Македонија за 2021 година, како и Предлог-законот за извршување на ...
сите 111 | | | веќе видена

Mинистерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска се сретна со директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, Љупчо Јаневски, со ...
сите 145 | | | веќе видена

Даглас Имхоф, сопруг на новоизбраната американска потпретседателка Камала Харис, до јануари 2021 година ќе ги напушти сите свои работни обврски во ДЛА Пајпер, ...
сите 380 | | | веќе видена

next