Во Северна Македонија пристигнаа 1800 падобранци од 16-тата воздухопловна јуришна бригада на Обединетото Кралство за да одржат обука заедно со седум други ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши во обраќањето на меѓународната конференција на министрите за енергетика од Западен Балкан, заедно со нивните колеги од ...
сите 130 | | | веќе видена

Ние како регион припаѓаме во Европската Унија, истакнува министерот за внатрешни работи на Северна Македонија во интервјуто за грчкиот весник „Та неа“ во кое ...
сите 50 | | | веќе видена

Македонскиот јазик е во сржта на македонскиот идентитет и посебност и како таков ќе го штитиме и чуваме, порача премиерот Димитар Ковачевски. Во чест на 5 ...
сите 55 | | | веќе видена

Вкупните вложувања на граѓаните во животно осигурување минатата година надминаа две милијарди денари или 32,5 милиони евра. Ова е рекордно односно највисоко ...
сите 13 | | | веќе видена

Развојната банка (РБРСМ) денеска објави јавен повик за нова бескаматна кредитна линија наменета за обртни средства на кој од 11 мај 2022 година можат да ...
сите 62 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски најавува нови засилени блокади во време на најголемата економска и енергетска криза по втората светска војна, кога Собранието треба да носи ...
сите 357 | | | веќе видена

Шведска доби уверување од САД дека ќе и обезбеди поддршка во периодот на разгледување на евентуалното барање за членство во НАТО, изјави шведската министерка ...
сите 207 | | | веќе видена

‘Рчењето е непријатна појава која освен што ги вознемирува оние кои спијат покрај нас, му штети и на сaмата личност која ‘рчи. Стручњакот за сон, Кетрин Хол ...
сите 11 | | | веќе видена

next