СДСМ смета дека случувањата со инцидентот во затворот „Скопје“ во Шутка во кој беа инволвирани поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски се обид ...
сите 74 | | | веќе видена

Да му одговорам на ВМРО-ДПМНЕ и на заинтересираната јавност во врска со обвинувањата за непотизам.: Дипломираниот машински инженер по мехатроника Зоран ...
| | веќе видена

Управата на истражниот затвор -Скопје во Шуто Оризари, потврди дека притворениците Миле Јанакиески и Спиро Ристовски биле нападнати во кругот на затворот, но ...
сите 421 | | | веќе видена

Изминативе денови внимателно ги следев реакциите во јавноста во однос на обвинувањата за непотизам, нешто што е спротивно на мојата определба и заложба за ...
сите 233 | | | веќе видена

-Платите растат, се повеќе пари завршуваат кај граѓаните, кај работниците, во семејствата. Во 2018 година забележан е најголем раст на просечната плата во ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на движењето Беса, Билал Касами по средбата со премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев изјави дека за нив како партија останува отворена можноста ...
сите 21 | | | веќе видена

Осомничените за организација на настаните од 27 април во Собранието, Миле Јанакиески и Спире Ристовски, денеска биле физички нападнат во затворот, дознава ...
сите 426 | | | веќе видена

Работодавачите во чии компании работеле повредените или загинатите во сообраќајната несреќа кај Ласкарци треба овие случаи да ги пријават во Државниот ...
сите 55 | | | веќе видена

Денеска во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, се одржа работен состанок со производителите на јаболка од преспанскиот регион. На ...
сите 35 | | | веќе видена

Дел од историскиот центар на Дака, главниот град на Бангладеш е целосно уништен, во огнената стихија која избувна изутрината, згаснаа повеќе од 70 животи, 50 ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинетиот Никола Митрески-Кољо во завршните зборови на судењето за настаните во Собранието на 27 април 2017 година, рече дека жали за случувањата и им се ...
сите 54 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, се сретна со експертот од ЕУ, Рајнхард Прибе, придружуван од амбасадорот на ЕУ во ...
сите 22 | | | веќе видена

Републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, ги потврди денеска информациите дека возачот на автобусот на „Дурмо турс“, кој се преврте кај Ласкарци, при што ...
сите 76 | | | веќе видена

Барањето од Кривичниот суд во Скопје за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Вељановски е испратено до Собранието на ...
сите 369 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски на денешната прес-конференција истакна дека роднините на функционерите и од власта и од ...
сите 251 | | | веќе видена

next