Маж и две жени загинаа во сообраќајната несреќа близу Лесковац во која се преврте автобус со македонски регистерски таблички, јавија српски медиуми. Во тек е ...
сите 231 | | | веќе видена

>Жената лидер, ставајќи посебен акцент на жената во Р. Македонија е од исклучиво големо значење како во државите членки на ЕУ така и во државите на Западен ...
сите 135 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово започна со практична реализација на превентивниот проект „Голомразицата и снегот-предизвик за возачите и пешаците“ ...
сите 84 | | | веќе видена

Аки Ракимовски и „Парни валјак“, неколку македонски пејачи, ди џеј и косовската група „Офкестра“ ќе ги забавуваат скопјани на новогодишната ноќ. Новогодишната ...
сите 78 | | | веќе видена

На снимка од вештачењето спроведено на 14 јуни годинава за настаните во Собранието од 27 април 2017 година се гледа како лице од толпата го повлекува ...
сите 384 | | | веќе видена

Првата дама на САД, Меланиja Трамп вчера ја посети воената база во Хемптон, Вирџинија, каде што се дружеше со војниците и децата. Во оваа прилика таа влезе во ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонија денеска потпиша договор со кој преку Европската банка за обнова и развој доби грант од Европската унија во висина од 68,6 милиони евра кои ќе бидат ...
сите 22 | | | веќе видена

Цезар, бездомник од Рио до Сула, град во јужниот дел на Бразил, загрижил неколку кучиња скитници и својата храна ја делел со нив правејќи им го животот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш повтори дека прифаќа телевизиски дуел во кое било време и во кој било медиум со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 362 | | | веќе видена

next