Поетот и преведувач Зоран Анчевски е добитник на наградата „Браќа Миладиновци“ на Струшките вечери на поезијата, за најдобро поетско остварување меѓу два ...
сите 71 | | | веќе видена

Судењето за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство, за петкратното убиство на Смилковско езеро од 12 април 2012 година, продолжува на 31 ...
сите 56 | | | веќе видена

Во денешното сослушување на загрозениот сведок од предметот „Монструм “, тој децидно кажа дека на 12 април 2012 година кај Смиљковското Езеро видел четири ...
сите 148 | | | веќе видена

Рударот Ј.П. (55) од село Мождивњак, Кривопаланечко, починал синоќа откако, додека работел, паднал во јама. Ј.П. им подлегнал на повредите од падот на пат кон ...
сите 32 | | | веќе видена

next