Сé уште е присутна потребата од поголеми човечки ресурси во Државното правобранителство, бидејќи се чувствува недостиг, а тоа е очигледно кога државниот ...
сите 3 | | | веќе видена

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје соопшти дека во периодот од 06.00 часот на 26.06.2019 до 06.00 часот на ...
сите 118 | | | веќе видена

Овие денови сведоци сме на изживување врз еден коректен момак од албанска провиненција, по мене со грешен политички став, но став не од сега, туку со години, ...
сите 3 | | | веќе видена

Предизвиците од ширење дезинформации и соработката за справување со нив, беа во фокусот на работилницата, што се одржа изминатите два дена во Солун со учество ...
сите 26 | | | веќе видена

При селфи загинале петпати повеќе луѓе отколку при напади на ајкули во светот. Во периодот меѓу октомври 2011 и ноември 2017 година, најмалку 259 луѓе загинале ...
сите 7 | | | веќе видена

Со трибина во Неготино продолжува едукативната кампања за подигнување на јавната свест за земјоделско осигурување во организација на земјоделското здружение ...
сите 7 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија категорично ја демантира дезинформацијата дека албанскиот јазик станува задолжителен за сите основци и дека тоа е ...
сите 7 | | | веќе видена

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска денеска ја посети американската компанија „Теламон“, која минатата година ја започна ...
сите 8 | | | веќе видена

Не се очекуваат ценовни шокови во новата цена на струјата која корисниците ќе ја плаќаат од 1 ви јули. По денешното отворање на понудите на тендерот распишан ...
сите 99 | | | веќе видена

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Љубомир Младеновски повеќе не е член на МЗТ Скопје, откако играчот и клубот постигнаа заедничка согласност за раскин ...
сите 7 | | | веќе видена

next