Најмалку осум лица загинаа, а 30 се повредени во експлозијата во хотелот “Саратога“, во центарот на кубанската престолнина Хавана, соопшти кубанската влада на ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски придружуван од заменик министерот, Абдулшуќур Абедини и државниот советник, Трајан ...
сите 31 | | | веќе видена

Британската кралица Елизабета планира следниот месец да присуствува на прославите на 70-годишнината на британскиот трон, соопшти денеска Бакингемската ...
сите 31 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука информира дека денеска е извршена исплата на средства за субвенциониран студентски оброк за месец април. Средствата се ...
сите 33 | | | веќе видена

Две лица од Кочани ноќеска се здобиле со потешки повреди откако во расправија биле нападнати со нож и им биле нанесени убодни рани, по што завршиле во болница. ...
сите 5 | | | веќе видена

Германскиот производител на оружје „Рајнметал“ денеска потврди дека поради војната во Украина и најавените инвестиции во Бундесверот очекува силен раст на ...
сите 40 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски ја посети германската компанија од автомобилската индустрија „Маркарт“ и заедно со амбасадорката Анке Холштајн и менаџментот на ...
сите 23 | | | веќе видена

„Нивото на подготвеност в о моментот на Република Северна Македонија е највисоко во регионот. Тоа е повисоко од стие држави, дури и од оние кои преговараат ...
сите 131 | | | веќе видена

„Оставштината од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ се скапи пијачки, луксузна зграда, бела палата и крвави глави во Собранието. Тоа е вашето наследство“ рече ...
сите 3 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски в недела на онлајн самитот им се придружи на лидерите на Г7 за да разговараат за ситуацијата во Украина, изјави ...
сите 77 | | | веќе видена

Ребалансот е во фаза на подготовка. Направени се калкулациите на расходната страна и сега се прават на приходната страна, изјави денеска премиерот Димитар ...
сите 33 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевкса вели дека има придвижување и позитивни сигнали дека е можно наскоро да биде постигнато решение ...
сите 219 | | | веќе видена

next