Ковачевски: Разговорите за обезбедување владино мнозинство насочено кон интегрирање на државата во ЕУ


Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши вели дека е песимист дека процесот на уставни измени ќе се спроведе годинава. Тој во гостувањето синоќа на Алсат телевизија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почна второто продолжение на 104. собраниска седница на чиј дневен ред е владината реконструкција. Пред пратениците се предлозите за разрешување министри и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието треба да ги разреши министрите за здравство, за информатичко општество и за дијаспора, Беким Сали, Адмирим Алити и Џемаил Чупи, а да ги назначи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Република Северна Македонија, денеска ќе одржи седница. За заклучоците и одлуките на седницата, јавноста ќе биде информирана по завршувањето.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Во медиумите во Македонија бледо помина информацијата што ја објави министерот за надворешни работи Бујар Османи дека се формирал некаков „КВАД 100% во кој ...
сите 262 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 225 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 91 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Разговорите за обезбедување владино мнозинство насочено кон интегрирање на државата во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: