Спасовски на Фејсбук: Награда за полицајците за успешната работа на 4 февруари


Почитувани граѓани,Почитувани колеги, Како министер за внатрешни работи го искористив правото што ми го дава Колективниот договор на МВР ( чл.160, 161 и 162) и ...
| | веќе видена | слични

Ден пред истекување на рокот за промена на имињата на бугарските клубови во земјава, „Иван (Ванчо) Михајлов“ и „Цар Борис Трети“, претставници на македонските ...
| | веќе видена | слични

Од министерот Бујар Османи на средбата во МНР побаравме и ние да посредуваме за смирување на тензиите на релацијата Скопје - Софија, затоа што во експлозивна ...
| | веќе видена | слични
5 копии
14 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска се сретна со Ѓорѓи Трендафилов и со Љупчо Горгиевски, претставници на различни организации на бугарската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ѓорѓи Трендафилов, како претставник на бугарските организации во земјата, по средбата со Бујар Османи посочи дека не се согласува со извештајот на Советот на ...
| | веќе видена | слични

Во Министерството за надворешни работи, без да им биде најавено на медиумите, министерот Османи примил претставници на бугарската заедница. По средбата е ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на македонските Бугари, Ѓорѓи Трендафилов и Љупчо Ѓоргиевски на денешната средба со министерот за надворешни работи Бујар Османи побарале и тој ...
| | веќе видена | слични

Корисна била денешната средба на министерот за надворешни работи Бујар Османи и претставниците на бугарските здруженија и клубови во земјава. Ова денеска го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демократската унија за интеграција попладнево во партиското седиште почна состанок на раководството. Според партискиот портпарол Бујар Османи, состанокот е ...
сите 780 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 338 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски на Фејсбук: Награда за полицајците за успешната работа на 4 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: