Со испрашување на сведокот Ѓорѓи Лазаревски денеска во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот на СЈО „Таргет-Тврдина“. На прашање од обвинителот на ...
сите 167 | | | веќе видена

Македонија, Босна и Херцеговина и Хрватска нудат поголема еднаквост на работното место од САД, Германија или Норвешка, покажува индексот за Еднаквост на ...
сите 15 | | | веќе видена

Директорот на Aгенција за управување со одземен имот Фатон Асани, со претходно добиена согласност од Влада, денеска отстапуваше разновидна стока одземена со ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонија дваесеттина години активно работи на борба против корупцијата, но сепак се има чувство како работите да се на почеток. Земјата има добра правна ...
сите 13 | | | веќе видена

Подгрупата за помирување во Собранието изготви Предлог закон за амнестиоја што денеска ќе биде доставен до копретседавачите на Комисијата, за тој што побрзо да ...
сите 183 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донело решение за отфрланње на кривичната пријава против сопственик на менувачница во Кисела Вода, кој во нужна одбрана лиши од живот ...
сите 234 | | | веќе видена

Јавното oбвинителство во наредните две недели ќе излезе со информации за резултатите од предистражната постапка за бегството на поранешниот премиер Никола ...
сите 78 | | | веќе видена

Со читање СМС пораки меѓу поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и Н.Н. лице од 31 мај 2011 година во Кривичниот суд почна денешната главна ...
сите 87 | | | веќе видена

Еден месец по бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија поради избегнување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“, новинар на ...
сите 78 | | | веќе видена

Не е реткост познатите личности да бидат прогласени за мртви на социјалните мрежи, што често предизивикува паника кај нивните најблиски и кај обожавателите. ...
сите 6 | | | веќе видена

next