Бранителите на Никола Груевски поднеле иницијатива за испитување на уставноста на членови од Кривичниот законик врз основа на кои се терети поранешниот премиер ...
сите 40 | | | веќе видена

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, од полноќ се зголемуваат за 1,00 односно 1,50 денари од литар, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ...
сите 25 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово, до Основното јавно обвинителство Берово, поднесе кривична пријава против Д.Н.(60, -поранешен ...
сите 95 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија ја започна 61. седница на која на дневен ред e Предлогот за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија со ...
сите 90 | | | веќе видена

Вооружен разбојник вчера извршил разбојништво во спортска обложувалница, лоцирана на улицата „Маршал Тито“ на градскиот плоштад во Гостивар. Непознатиот кој ...
сите 55 | | | веќе видена

Ако политичката ситуација се продлабочи и има предвремени парламетарни избори, бизнисот ќе страда, нема да се реализираат планираните инвестиции, ниту ќе се ...
сите 9 | | | веќе видена

Комисијата за демократско партнерство на Претставничкиот дом на Конгресот на САД во писмото адресирано до премиерот Зоран Заев упатува охрабрување за ...
сите 79 | | | веќе видена

Денешниот ден е Светски ден на слепите лица и Меѓународен ден на пешачењето. Другите настаnи што го обележаа денешниот ден се: 70 п.н.е.- Роден е римскиот ...
сите 5 | | | веќе видена

next