Мрачен данок на инвазијата – Русија веќе има 200.000 ранети и убиени во Украина


Пензионираниот американски генерал и поранешен командант на американската војска во Европа Бен Хоџис е убеден дека украинската армија би можела да обезбеди ...
| | веќе видена | слични

Британските разузнавачи објавија претходно денес дека Русија изгубила десетици тенкови во нападот врз Вухледар, а снимката објавена од украинските вооружени ...
| | веќе видена | слични

Британското Министерство за одбрана во својот последен извештај објави дека руските сили изгубиле десетици тенкови при обид за напад врз градот Вуледар во ...
| | веќе видена | слични

Денеска е 352 ден од војната во Украина. Руските воени сили, според оценките на многумина западни воени стратези, веќе ја започнаа долгонајавуваната масовна ...
| | веќе видена | слични

Гувернерот на регионот Луганск, Серхи Хајдај, сподели видео на социјалните мрежи во кое украинските војници наводно уништуваат руско оклопно борбено возило ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 104 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мрачен данок на инвазијата – Русија веќе има 200.000 ранети и убиени во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: