Без Пардон

Ема Ричардс (20) од Лестер, Велика Британија доживува повеќе од 150 оргазми годишно и покрај фактот што се уште е невина. Ема ги испробува секси-играчките за една онлајн продавница. -Никој не ме сака во романтична смисла, па се трудам сама да си ја исполнам таа улога – се обидела да објасни девојката. Со оваа работа почнала да се занимава минатиот февруари, кога отишла да си купи гаќички, а во куќата се вратила со играчки од секси-шоп. -Сега не можам да се заситам. Подобро би останала девица и би ги користела играчките, отколку да спијам со некој кој не ми значи ништо – изјавила Ема. Со помош на својата играчка постигнува три огразми неделно, што значи дека доживува преку 150 годишно. -Првиот пат не знаев што да очекува. Нозете ми се тресеа како на Бамби – изјавила девојката. Таа признава дека ваквите играчки ги крие од своите родители. Таа не е платена за оваа работа, но смее да ги задржи сите играчки. Воодушевено додава дека ќе продолжи со тестирањето на играчките, дури и ако најде дечко.
сите 4 | | | веќе видена

Калиста Флокхарт (48) го покажа нејзиното бикини-тело додека во океанот си играла со нејзиниот син Лиам, во неделата на плажите во Рио Де Жанеиро, Бразил Актерката, позната по бројните телевизиски серии, и нејзиниот 12 –годишен (посвоен) син, Лиам биле придружувани од сопругот и татко Харисон Форд (70). Но, славниот Индијана Џонс не го минал цел ден на плажа, туку бил малку и на шопинг, можеби на мир да размисли дали да ја прифати улогата на Ханс Соло во „Звездени патеки“, филм за кој се подготвува седмата епизода.
| | веќе видена

Во Сибир, Русинките бордаат во костими за капење.Во Сибирското зимско одморалиште Шергеш, каде температурата е минус 40 степени, а снег има дури до мај, неколку девојки лансираа нов спорт, бордање во костими за капење. Освен тоа што за кратко време стана популарен скијачки центар, Шергеш е подрачје на кое неколку пати во изминативе години е видено огромно животно кое наликува на Јети, па локалната власт се сетила и почнала да гради забавен парк.
сите 3 | | | веќе видена

Познатата докторка се лизга со својата ќерка Стела за време на забавното попладне во парк во Лос Анѓелес. Четириесет и тригодишната актерка која се прослави со улогата во серијата „Вовед во анатомнија“ Денот на вљубените го прослави со сопругот Крис Ејвери за време на еден меч на Лејкерси. За време на бременоста во приватниот живот, Елен Помпео беше бремена и во серијата со што авторите на „Вовед во анатомија“ се прилагодуваат на приватните животи на нивните актери. Таков беше случајот и со Помпео која ја има носечката улога во серијата.
сите 2 | | | веќе видена

„Таа е партијанерка и не и е местото на фестивалот“ изјави Роберт Редфорд кога не и го дозволи присуството на Парис Хилтон на фестивалот во Санденс Девојката родена за забави, Парис Хилтон, докажа дека годините не и можат ништо. На нејзиниот 32–ри роденден, што го прославила во избран ноќен клуб, на сите им приредила извонредно шоу. Придружувана од својот дечко Ривер Випери (21), инаку рапер, таа се забавувала до бесвест, а во еден момент се нашла и на подот. Роденденската забава започнала после полноќ, а траеле до три часот наутро бидејќи Парис денот го минала во болница, заради повредата што нејзиниот дечко ја доживеал при скијањето сакајќи да изведе некој скок. -Колку страшен ден. Кога видов колку е повредена ногата на Ривер ми се слоши бидејќи никогаш немав видено толку длабоко исечена нога. Не можев ниту да замислам какви болки има – изјавила Парис Хилтон. Но, откако во болницата се среќно се завршило, таа веднаш ја почнала прославата на својот роденден на воодушевување на сите нејзини гости, во нејзин ...
сите 3 | | | веќе видена

Како реакција на книгата на бестселерката Хилари Мантел, идната Кралица на Велика Британија, била во посета на домот за деца на родители зависници Илјадници луѓе дошле да ја поддржат Војвотката од Кембриџ откако Хилари Мантел (двојна добитника за најдобар роман во Велика Британија) лансирала смислен напад врз неа, нарекувајќи ја „машина за раѓање деца“, „пластична принцеза“, „дијајнирана“, со „пластична насмевка“… Но, колку и да авторката ја опишува како девојка со пластична насмевка и без личност, магнетизмот на Војвотката бил видлив при средбата со дечињата при што покажала дека е многу срдечна, интелигентна и топла жена. -Да се има Војвотката од Кембриџ за Патрон на ваква хуманитарна институција е голема чест бидејќи нашата институција се бави со лица зависници а тоа не е лесно. Таа прави огромна работа со тоа што и на оваа установа и создаде имиџ каков што треба да го имаат и сите хуманитарни – рекол директорот на Домот. Инаку, изјавите на Хилари Ментел биле остро осудени од британската јавност во ...
сите 2 | | | веќе видена

Мајка оставила 17-месечно бебе да смрзне во соба, оти и сметало тоа што личи на најзиниот маж и свекрва и. Полицијата ја пронашла малата Изабела Скинер премрзната, заклучена во соба, бидејќи нејзината мајка ја заклучила, па и пуштила и клима. Изабела поради хипотермија е пренесена во болница во Флорида и нејзината состојба е многу тешка. Бебето толку многу смрзнало што лекарите не успеале да му ги исправат нозете, кои ги бебето ги собрало, за да може некако да се затопли. Според наводите, мајката Алиша Скинер (22) бебето го малтретирала и злоставувала со недели, бидејќи бебето наликувало на својот татко, и на баба и. Мајката не му ги менувала пелените, ја оставала без храна, а потоа насилно ја хранела, по што организмот на бебето лошо реагирал. Во станот во кој живееле, пронајдени се шишиња со млеко, во кои имало и црви, бидејќи мајката не водела никаква грижа. Мажот кој доаѓал во нејзината куќа, на обвинителот му рекол дека Скинер само еднаш го изнела бебето од собата. Бебето, како што тврдат, не смеело ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска околу 15 часот едно лице се обиде да се самоубие скокајќи од мостот Гоце Делчев, објави Сител. Скопјанецот на возраст од околу 60 години веднаш е префрлен со возило на Брза помош во Ургентниот Центар. Лицето по падот било во контактибилна состојба. МВР изврши увид на местото на несреќата.
сите 12 | | | веќе видена

Непознато машко лице околу 14.30 часот се јавило на телефонскиот број 195 во Центарот за управување со кризи и рекло дека во Државното средно училиште „Арсениј Јовков“ е подметната бомба, потврдуваат од скопската полиција. Центарот за управување со кризи ја известил единицата за антитероризам, која во моментов е во училиштето каде ја проверува дојавата.
сите 42 | | | веќе видена

„Ми претставува голема чест и задоволство да раководам со министерството за одбрана се до успешното заокружување на реформите и модернизацијата на АРМ“, рече новиот министер за одбрана, Талат Џафери при денешното примопредавање на функцијата од неговиот партиски колега, Фатмир Бесими, кој, пак, стана прв евроинтегративец во Владата. Поранешниот командант на ОНА, посочи дека ќе придонесе АРМ во секоја нејзина димензија да ја рефлектира реалноста на нашата држава. -Да биде симбол на меѓуетнички соживот, толеранција, почит на различностите, како и помирување меѓу етничките групи – истакна Џафери, чие именување за прв човек на одбраната предизвика бурни реакции во јавноста поради неговото учество во конфликтот во 2001 година.
сите 32 | | | веќе видена

Редакцискиот колегиум на „Република“ решил да не го објавува видео материјалот од саботната средба во Скопје Сити Мол помеѓу Бранко Црвенковски, и кандидатот за градоначалник на Карпош, Стевче Јакимовски, која што вчера ја потврди лидерот на СДСМ. Причина за ваквата одлука се можните правните последици од објавување на видео кое е снимено тајно. Правните застапници на „Република“ советувале дека постои можност за кривична одговорност поради објавување на снимки кои се направени спротивно на законите. Според член 152 од Кривичниот закон на Република Македонија: тој којшто неовластено ќе направи фотогорафски, филмски или видео снимки на друго лице или на неговите лични простории без негова согласност, повредувајќи ја неговата приватност или тој којшто таквите снимки непосредно ги пренесува на трето лице или му ги покажува или на друг начин му овозможува со нив да се запознае, ќе се казни со парична казна или со затвор до една година. Поради тоа видеото денес нема да биде објавено. Објавените фотографии во ...
сите 3 | | | веќе видена

Новите снежни врнежи кои ја зафатија Западна Македонија ги принуди надлежните служби да воведат забрана за движење на камиони на патниот правец Маврово-Дебар. Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија и јавното претпријатие „Македонија пат“, врнежи од снег има и на Попова Шапка, Стража, Пресека, Плетвар и Смојмирово, но засега тие не претставуваат пречка во одвивањето на сообраќајот. Управата за хидрометеролошки работи информира дека досега најмногу снег има паднато во Маврови Анови наврнале 69 сантиметри, во Лазарополе 27 сантиметри и во Крушево 20 сантиметри снег. Од утре се очекува стабилизирање на времето. Ќе биде сончево со локална облачност и утринска температура од -5 до 0 степени. Дневната температура ќе се движи од 4 до 10 степени. Во Скопје слично време со минимална температура до -3 и дневна околу 8 степени. Од четврток поради серија влажни бранови ќе има повремени дождови, но температурата ќе биде во пораст.
сите 13 | | | веќе видена

Во мај треба да биде формирана нова политичка партија, која ќе ја бара поддршката на меѓународната заедница, најавува Владо Бучковски, поранешен премиер и поранешен лидер на СДСМ во интервју за „Дојче веле“. Тој нагласува дека идејата за нова партија е делумно иницирана и од меѓународниот фактор „ како резултат за неодговорното однесување на опозицијата“. Во интервјуто вели дека неговото учество во новата партија е ставено во „лер” сè до конгресот на СДСМ во мај, а нагласува дека новата партија ќе биде промовирана во мај. - Се работи за крајно сериозен проект, за партија со граѓанска опција за европска Македонија. Јас сега не сакам да го контаминирам процесот како нејзин гласноговорник. Тоа ќе биде коалиција од видни интелектуалци и претставници на бизнис заедницата. Сега бараме поддршка од меѓународната заедница, бидејќи во овие околности за било што е потребна поддршка од нејзините претставници. Тоа е и доволен доказ дека новата партија не е диригирана од власта и дека нема да биде сурогат на СДСМ – ...
сите 21 | | | веќе видена

Домот за деца без родители и родителска грижа 11 Октомври ќе добие спортска сала. Изградбата ја најавија Општина Центар во соработка со Владата на Република Македонија преку Агенцијата за млади и спорт. Изградбата на салата, која ќе чини околу 600 илјади евра, треба да почне по завршувањето на летните одмори. Салата треба да биде готова за една година. - Општина Центар континуирано помага во реализација на сите активности на Домот за деца без родители и родителска грижа 11 Октомври, кој е на нејзина територија. Овојпат сакаме да најавиме дека општината ги изготви плановите за изградба на салата во Владата, преку Агенцијата за млади и спорт. Нејзиниот почеток е планиран за по годишните одмори, на почетокот на есента. За неполна година ќе биде завршена. На ваков начин ќе се создадат услови овие деца ќе имаат можност за рекреација и спорт во нивната близина, рече градоначалникот на општина Центар Владимир Тодоровиќ. Тој додаде дека не се исклучува да се размисли за евентуално вработување млади луѓе кои имале ...
сите 7 | | | веќе видена

Млекото кое се увезува, одреден период ќе биде складирано кај увозниците и нема да се продава се додека не бидат готови резултатите од земените мостри. Врз основа на информациите дека е можно присуство на афлатоксини и во млекото и преработките од млеко по потекло од земји членки на Европската Унија, по минатонеделното решение за задолжително испитување на афлатоксини во млекото и преработките од млеко кои се увезуваат од Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија и од Косово, Агенцијата за храна и ветеринарство, издаде решение за задолжително земање на мостри за лабораториско испитување на афлатоксини во целокупните количини млеко и преработки од млеко кои се увезуваат во земјава. До добивање на резултатите од анализите на мострите, млекото и преработките од млеко кои се увезуваат ќе бидат складирани кај увозниците, односно, нема да се пуштат во промет се додека за нив не се добијат позитивни резултати дека се безбедни. Доколку анализите потврдат присуство на афлатоксини над дозволеното, увезените количини ...
сите 94 | | | веќе видена

Денеска попладне се случила страотна сообраќајна несреќа на патот Градско-Прилеп, кај селото Фариш, кога при директен судир на автомобил и камион, едно лице е потешко повредено. - Од засега непознати причини, дошло до директен судир на товарно моторно возило со кавадаречки регистарски таблички и патничко моторно возило со прилепска регистрација. Возачот на патничкото моторно возило е тешко повреден и префрлен во кавадаречката општа болница. Тој се наоѓа вон животна опасност. По овластување на јавен обвинител увид на лице место врши полициска екипа – информираат од полицијата.
сите 11 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи, покрај централниот оперативен штаб, има формирано и осум допелнителни оперативни штабови на ниво на сектори за внатрешни работи, кои од денес ќе постапуваат по акциониот план до самиот ден на локалните избори. Министерката Гордана Јанкулоска истакна дека оперативниот штаб е целосно подготвен и во функција за изборите, при што одредени се евентуалните ризични точки, како и разни типови на проблеми кои би можеле да се јават. Максимален број на полициски службеници ќе бидат вклучени пред изборите, на денот на изборите и по затворањето на гласачките места. -МВР останува отвоено за сите граѓани за било каква инфорамација доколку имаат за штета на избирачкиот процес, посочи Јанкулоска.
сите 27 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски присуствуваше на поставувањето камен-темелник на катната гаража 6.7 „Мал ринг“. Катната гаража ќе се гради во близина на Музејот на холокаустот на површина од 10.037 метри квадратни и ќе располага со околу 169 паркинг места. Како што рече директорот на Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење на Републиката, Цветко Грозданов вкупната инвестиција на проектот изнесува 237.191.013 денари. Премиерот Груевски напомена дека изградбата на оваа катна гаража е дел од акцискиот план усвоен помеѓу Владата на Република Македонија, градоначалникот на град Скопје и градоначалникот на општина Центар за изградба на вкупно 7 катни гаражи. Тој напомена дека катната гаража „Мал ринг“ е последната седма по ред која треба да се гради. Груевски најави дека наскоро ќе биде пуштена во употреба првата катна гаража, а за два до три месеци се очекува да биде пуштена во употреба уште една. Најави дека до крајот ...
сите 52 | | | веќе видена

Двајца браќа за кои полицијата тврди дека славеле добивка на лотарија од 75.000 долари купиле марихуана, па куќата во град во САД ја дигнале во воздух. Експлозијата еден од двајцата браќа го однела во болница каде сега се наоѓа на интензивна нега со изгореници од втор степен на рацете и градите. Другиот брат бил одведен во притвор. До несреќата дошло кога еден од нив отишол во кујната за да го дополни бренерот кој работи на бутан за да запалат џоинт, но поради немарност, ослободиле многу бутан во воздухот. Кога гасот дошол во допир со печката на која се загревале, дошло до снажна експлозија. Братот кој поминал полошо во несреќата на себе ја носел маицата од лотаријата. Полицијата со налог за претрес дошла во куќата и тука нашла марихуана и дрога метамфетамин.
сите 9 | | | веќе видена

Бугарското Обвинителство ќе предложи престанок на важноста на лиценцата за работа на тамошната електродистрибутивна компанија, која е во сопственост на чешкиот ЧЕЗ, пренесоа медиумите во Чешка. Претходно беше најавено дека бугарските власти покренале контрола за утврдување нанеправилности во работата на компанијата. ЧЕЗ негираше дека имало неправилности во работата и ја критикува политизацијата на целиот проблем, јави дописникот на МИА од Прага. Во Бугарија, во последните неколку дена не престануваат демонстрациите на неколку илјади луѓе кои излегоа на улиците поради високите цени на струјата. За финансиската кризна ситуација ги обвинија странските дистрибутери и кабинетот на премиерот Бојко Борисов. Во Бугарија, ЧЕЗ работи од 2005 година, кога за 360 милиони евра го купи мнозинскиот пакет акции во три дистрибутивни компании, кои ги спои во една.
сите 35 | | | веќе видена

next