Во Скопје има повеќе графити на оваа тема Од дописникот на БиБиСи, Марк Лоуен Во огромните челични резервоари на винаријата „Сковин“, полека созреваат 17 ...
сите 2 | | | веќе видена

Либиски герилци на патот меѓу Рас Лануф и Сирта Делегатите од дузина земји се собираат во Лондон на конференција за иднината на Либија. Британскиот министер ...
сите 15 | | | веќе видена

Премиерот Силвио Берлускони се појави лично Италијанскиот премиер Силвио Берлускони се појави пред судот во Mилано поради обвиненијата за корупција. Ова е ...
сите 6 | | | веќе видена

Операторите на атомската централа во Фукушима, оштетена од земјотресот во Јапонија и последувателниот бран „цунами“ велат дека високо радиоактивна ...
сите 11 | | | веќе видена

Гелдоф беше одликуван во 1986 Гневен и отворен, но секогаш со големо срце, Боб Гелдоф е еден од најпрепознатливите палавковци на музичката сцена. Но човекот ...
| | веќе видена

Аналитичарите велат дека Португалија не го признава проблемот Водачите на ЕУ договорија реконструкција на финансискиот фонд за спас, за кој се надеваат дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Воениот сојуз НАТО се согласи да ја преземе од САД одговорноста за спроведување на „зоната за забранет лет“ над Либија. Префрлањето на одговорноста може да се ...
сите 11 | | | веќе видена

Планирано е Груевски да се сретне со Папандреу и Филе Груевски на средби со челниците на Европската унија Во Брисел македонскиот премиер по девети пат се ...
сите 45 | | | веќе видена

Дете со вода во шише во Токио Властите во Јапонија велат дека опаднало нивото на радиоактивно зрачење од оштетената атомска централа во токискиот водовод. ...
сите 17 | | | веќе видена

Околу Аџбадија се водат остри борби Продолжуваат борбите за клучните градови во Либија, по петтата последователна ноќ воздушни напади а ноќеска беа слушнати ...
сите 12 | | | веќе видена

Опозицијата смета дека се работи за политички прогон Сопственикот на телевизијата „А1" и 22 други лица се обвинети за злосторничко здружување, перење пари, ...
сите 11 | | | веќе видена

Дамата Елизабет Тејлор беше родена во северен Лондон во 1932 Елизабет Тејлор, една од најголемите филмски ѕвезди на Холивуд, почина во Лос Анѓелес на ...
сите 54 | | | веќе видена

Португалските мерки за штедење предизвикаа широки протести Опозициските партии во Португалија ја повлекоа поддршката за политиката на штедење, што би можело ...
сите 33 | | | веќе видена

Небото над Триполи е прошарано со куршуми Американски авион принудно се спушти во Либија а двајцата членови на екипажот се спасени. Американски воен ...
| | веќе видена

Лампедуза е оддалечена само 113 километри од Тунис Повеќе северно-африкански мигранти пристигнуваат до малиот италијански остров Лампедуза, чие население е ...
| | веќе видена

Песната на Ребека Блек видена 29 милиони пати на Јутјуб Песна на 13 годишна Американка стана заразна на интернет, откако нашироко беше опишана како најлоша ...
сите 4 | | | веќе видена

Британската евро-пратеничка и потпретседателка на Европскиот Парламент Дајан Волш, изјави дека ќе инсистира случајот темелно да биде истражен. ...
сите 25 | | | веќе видена

Укажавме дека по изборите сме расположени да отвориме поширока јавна дебата во која ќе се вклучат и медиумите бидејќи тие ќе бидат предмет на ...
сите 83 | | | веќе видена

Станбен и воен комплекс на либискиот лидер Моамер Гадафи е погоден во втората ноќ напади од западните сили. Новинарите кои беа однесени во комплексот Баб ...
сите 13 | | | веќе видена

next