Леонов вака излезе во безвоздушниот простор Тајни Некогашните строго чувани детали излегуваат на видело дури сега: на пример „Восход 1“, бродот за тројца, ...
| | веќе видена

Воденото бомбардирање се чини не е многу успешно Јапонија вели дека ги засилува обидите за ладење на атомската централа Фукушима „Даичи“, погодена од ...
сите 3 | | | веќе видена

Безбедносните сили во Бахреин со тенкови, солзавец, шмркови и хеликоптери ги растеруваат стотиците анти-владини демонстранти од нивниот камп на ...
сите 30 | | | веќе видена

Оштетени се третиот и четвртиот реактор Јапонските власти се откажаа од обидите да фрлаат вода од хеликоптер за разладување на прегреаниот реактор во ...
сите 6 | | | веќе видена

Кредитната агенција „Мудис“ го снижи должничкиот рејтинг на Португалија, велејќи дека тоа е резултат на потребата на земјата да го намали долгот како ...
| | веќе видена

Десетчасовните разговори на лидерите на двете најголеми политички партии, владејачката ВМРО – ДПМНЕ и опозициската СДСМ, Никола Груевски и Бранко ...
сите 37 | | | веќе видена

Германија привремено затвори седум свои атомски централи додека ја преиспитува својата нуклеарна стратегија. Канцеларката Ангела Меркел рече дека сите реактори ...
сите 14 | | | веќе видена

Јапонските власти сакаат да го одвратат стравот кај населението по уште една експлозија и пожар кои се случија во атомската централа веќе оштетена ...
сите 58 | | | веќе видена

Двајцата политички лидери на најголемите македонски партии на првата заедничка средба од враќањето на Црвенковски на чело на СДСМ ќе се обидат да го ...
сите 138 | | | веќе видена

Дејвид и Викторија очекуваат девојче. Портпарол на семејството потврди дека двојката ја очекува својата прва ќерка во јули. Девојчето ќе биде четврто дете во ...
сите 3 | | | веќе видена

Либиски бунтовник на ЛПА топ Силите лојални на либискиот лидер Моамер Гадафи напредуваат во офанзивата против областите кои ги држат бунтовници. Експлозии се ...
сите 15 | | | веќе видена

Фотографии од првата експлозија Во оштетената јапонска атомска централа во Фукушима се случи и втора експлозија која во реакторот број три крена огромен ...
сите 62 | | | веќе видена

Мур неодамна се појави во „Децата се добро“ Актерката Џулијан Мур ќе ја игра поранешната кандидатка за потпретседател на САД Сара Пејлин, во ТВ филм за ...
| | веќе видена

Бунтовниците се на удар на владините сили Лидерите на Европската унија на средбата во Брисел го повикаа либискиот лидер Моамер Гадафи да се повлече од власта. ...
сите 16 | | | веќе видена

next