Нетрпеливоста, расправиите и озборувањата продолжуваат...Во куќата на Големиот Брат од ден на ден тензиите се повеќе растат...И додека на почетокот сите се сакаа, почитуваа и се забавуваа денес нема кој со кого не се искара...на секој кош ривали и по некој лут љубовник. Секој ден нов трач и по некој навредлив збор... На почетокот беа најдобри пријателки, но откако и го открија правото лице и Венди и откажа љубов на Ава. Сега се тандем со нашата Анета и како такви одлучија малку да ја озборуваат пред Големиот Брат... "Постојано ми ги нуди своите работи...Јас носам само мои. Единствено нешто што носев од Ава беа нејзните обетки кои ми ги понуди а ми беа потребни за неделната задача, и кога "квази лисицата" го отвори куферот за малку ќе паднев во несвест од смрдеата. - изјави Наковска во исповедалницата. На што ни Венди не остана покусо и додаде уште неколку навредливи зборови за поранешната пријателка... Ава секако незнае за муабетите кои се случуваат позади нејзиниот грб но и да знае познавајќи ја...нема ...
сите 16 | | | веќе видена

Шпекулациите кои се појавија во јавноста дека Боки 13 повторно и оваа сезона ќе влезе во куќата на „ВИП Големиот брат“, по се изгледа не се вистинити. По неговото гостување во Сител Телевизија, кога беше дел од стручното жири од Македнија и делеше поени и коментари за Евровизиската вечер во „Големиот брат“, се шпекулираше дека токму него ќе го видиме во куќата на Кошутњак. Овие шпекулација Боки 13 ги демантираше на неговиот Фејсбук профил кој во последно време е единствениот канал преку кој Боки конатктира со неговите фанови. А тоа добар извор на информација но не секогаш доверлив и точен за новинарите. Со статусот кој го има објавено Боки 13, иако на српски јазик ние ќе го преведеме и цитираме: „Почитувани, официјално да објавам дека не влегувам во куќата на „Големиот брат“!!! Со почит кон учесниците, но тоа не е мое друштво!!! Се гледаме наскоро во мојот нов проект, тоа ви го должам на сите вас. LOVE U, B-13“. Вака изгледал официјалниот демант на Боки поврзан со реалното шоу „Големиот брат“. Што го ...
сите 3 | | | веќе видена

Има ли жена која не би го задржала погледот доколку покрај неа помине добро градено машко тело?! Тоа некако тешко. Мускулесто градено торзо до граници и стомачни мускули на кои можеш да играш плочка, се работите на кои жените најдолго го задржуваат погледот а тоа е и плус за машката популација. На тој начин имаат поголеми шанси кај девојките. Барем кај некои… Но за да се дојде до тој степен потребно е многу труд и пот, тоа најдобро го знаат оние кои долго време се посветуваат на изгледот. Во продолжение ќе може да ги погледнете најзгодните торза на славнте актери, секако преку фотографија. Девојки добро наострете го сетилото за вид … Светските магазини и рекламирањето на некој познат бренд е одлична можност да се покаже совршеното тело. Токму оваа можност ја искористил актерот Diego Boneta од филмот „The Rock of Ages“ кој се фотографирал за машкиот магазин „Man’s Health“. Актерот Henry Cavill, кој може да го погледнете во филомот „Man of Steel“ изгледа како вистински Супермен, а и треба да е затоа што треба ...
| | веќе видена

По навредите упатени до Скопје, со големата мисла на Синди „дека е село“, вербални навреди до Анета Наковска, напад врз Невена поради поседување целулит или некоја друга скриена намера, испуштање неартикулисани звуци ... Ивана Стаменковиќ –Сидни која се идентификува како моделсица а не певаљка е петтата станарка која ја напушти куќата на „Големиот брат“. Додека во куќата го покажуваше нејзиното вистинско лице, нејзината сестра Невена Аџемовиќ ја фалеше... "Ивана во принцип е малку импулсивна, не сака неправда импулсивно реагира...Таа е многу искрена и добар човек, и тоа што го мисли во истиот момент го кажува и што мисли, импулсивна, брза е." Овие карактерситики како да се кажани за некоја друга Синди, не за онаа која ја гледавме во „Големиот брат“. Истото Синди повторно го докажа, кога требаше да каже убави зборови за Анета... "Патот до пеколот е поплочен со добри намери...." Иако пред водителката, не ја кажа вистинската причина за тепачката со Невена... "Јас незнам која е причината за нетрпеливоста, но ...
| | веќе видена

Нема крај на кавгите во куќата на Големиот Брат...прво беа Ава и Урош, потоа Анета и Маја Николиќ, па Ава со Жељко, потоа следеше бурната расправија на Синди и Невена која заврши и со физичка пресметка за да покрај остататите мал милион пред некој ден Милиќ и Венди се придржаат на групата... Започнаа не толку сериозно...но завршија доста бурно. Постојаните препирања во последно време ескалираа, а подебелиот крај си го однесе Венди...Иако таа беше онаа која овој пат прва ја започна целата расправија, за жал на крај не заврши како што и започна...силна и доста јака. И трпението на Милиќ има граници но Венди тоа или не знаеше да го процени или знаејќи го тоа сепак одлучи да оди до крај и малку претера со односот...а што се случи на крај погледнете сами!
сите 18 | | | веќе видена

Во далечната 1923 на 23 април во Шпанија, започнува една традиција...Традиција поттикната од смртта на познатиот автор на „Дон Кихот“ – Мигел де Сервантес...Денот кој до тогаш луѓето го славеле како "Ден на розите" оттогаш наместо рози на овој датум тамошните граѓани одлучиле да си разменувале книги...А сето ова било со една цел, да му се оддадат почит на овој голем човек, кој позади себе остави голем број дела... Каталонскиот фестивал во Шпанија, смртта на Мигел де Сервантес, но и раѓањето и смртта на Вилијам Шекспир кои се случиле на истиот овој датум биле само причина плус да подоцна во 1995 година УНЕСКО одлучи да го официјализира и прогласи за Светски ден на книгите. Па оттогаш, во Шпанија, прославувањето на овој ден подразбира дводневен читачки маратон на популарното дело „Дон Кихот“ на Сервантес, во Велика Британија и Ирска пак, прославата на денот на книгата е обично резервирана за првиот четврток од месецот март, со цел да се избегне поклопување со велигденските празници и прославата на Ѓурѓовден. ...
сите 7 | | | веќе видена

Се запознаа ноември 2008 за по само една година стапат во брак...Беше тоа љубов на прв поглед изјавија...Канадскиот пејач Michael Buble и Luisana Lopilato денес го очекуваат и своето прво дете...Веста за бременоста на девојката која македонската јавност ја запозна по улогата во тин серијата "Млади Бунтовници", веднаш по објавувањето стана топ тема на сите светски медиуми... Младата трудница и нејзиниот сопруг пред некој ден беа специјални гости на канадската манифестација "Juno Awards", каде покрај другото Buble имаше и свој настап... Црвена тоалета со детали од чипка, романтична фризура и едноставениот накит одлично се надополнуваа со црниот елегантен костим на нејзиниот сопруг...Дефинитовно изгледаа совршено...
| | веќе видена

Во минатото нормална и доста природна, денес контроверзна и со тони силикон на себе...Некогаш пристојна водителка, денес изобличена пејачка...Балканската јавност баш и не ја познаваше добро...се до влегувањето во реалното шоу "Големиот Брат", каде покрај со својот помалку чуден изглед Венди јавноста ја шокираше и со своето однесување. И ако направиме споредба, сега и далечната 1992 година дефинитивно разликата е повеќе од очигледна...Венди не личи на себе а доказ за тоа е и видеото што следи...погледнете...
сите 6 | | | веќе видена

Сто илјади зборови знам, но само еден ми недостига неа да ја опишам, вели Балашевиќ во еден свој цитат...Цитат кој совршено одговара на она што во петокот се случи во Скопје... Беше тоа повеќе од концерт, поразлично од шоу, поблиско до емоција. Искрена емоција која само Ѓоле умее да ја измами од публиката...Но да започнеме од почеток... Комплиментите се дуплираа откако панонскиот корнар излезе на сцената и со длабок поклон и чист македонски ги поздрави присутните...Не пропушти ниту да ги прекори поради доцнењето, кое беше малку подолго од академската четврт и побаеги го одложи стартот на концертот... Првите тактови на “Рингишпил” беа доволни да се заборави на тајмингот, да се размрдаат рацете и нозете, да се пуштат грлата... Да се ослободат емоциите... Од страна гледано, публиката делуваше како искрено да се забавува, млади, стари, деца, возрасни... Луѓе кои пораснале со хитовите на Балашевиќ, но и такви кои не биле родени кога истите биле хитови. Од публика гледано, изгледаше дека и Ѓоле одамна не се ...
| | веќе видена

Се сеќавте на „Roller Babies“...ракламата за водата "Evian", која во 2009 година со генијални 64,581,781 прегледи на каналот "Youtube" влезе во Гинис. Епа истата таа компанија на барање на светската јавност повторно има нов проект и овој пат бебињата го имаат главниот збор... „Baby & Me" е насловена новата реклама и досега достигна рекордна гледаност од 12 милиони прегледи на Youtube...Овој пат приказната е малку поразлична, така што видеото ги покажува возрасните и нивната бебешка верзија како весело танцуваат.
сите 8 | | | веќе видена

Николичка и Ава покрај расправиите и препирањата гледачите ги почастија и со нешто поинакво...На Маја изгледа убавото време позитивно и влијаеше на расположението, па за време на попладневното одмарање во дворот покажа малку повеќе од своето тело...и на Балканот му ги послужи градите на изволте...А Карабатиќ пак, откако пред некој ден благодарение на алкохолот се прошета гола низ целата куќа, го надмина срамот од камерите и еве ја пак овој пат топлес.... А дали двете станарки навистина ги заборавија камерите и за момент се опуштија, или пак мала провокација не е на одмет...што мислите?
сите 6 | | | веќе видена

Дрската и злобна Каролин од турската серија „Бурни времиња“, во третата сезона која во моментов се емитува на Сител Телевизија е со изменет стајлинг. Ако ја познававме со долга блонди коса, сега во оваа нова сезона нејзиниот стајлин е видно променет. Ликот на Мерлин Монро инспирација за трансформацијата на Каролин. Всушност актерката Wilma Elles преку ликот на Каролин ја доловува негативната женска улога во „Бурни времиња“. Таа потекнува од Германија, но за потребите на „Бурни времиња“ научила да зборува на турски јазик. Пред да започне снимањето на филмот, режисерката Zeynep Gunay долго време неможела да најде соодветен лик кој ќе ја одглуми негативката Каролин. Но на аудицијата се појавила долгоногата Германка која незнаела да каже ниту еден збор на турски. Wilma била вистински погодок. За потребите на „Бурни времиња“ актерката се преселила во Истанбул и на почетокот на сетот таа само ја отварала устата, а подоцна и е доснимен гласот. Но три години подоцна, станала вистинска Турчинка. „Текстот го научив ...
| | веќе видена

Дека дружбата која започнува во куќата на „Големиот бртат“ продолжува и надвор од неа, докажува и фотката објавена на социјалната мрежа Твитер на неодамнешните исфрлени станари. Манекенката Невена Миличевиќ која поради физички напад на Ивана Стаменковиќ –Синди беше исфрлена од шоуто и последниот исфрлен според гласовите на публиката, Бобан Стојановиќ кој е поборник на правата на геј популацијата. Под фотката Невена напишала: „Girls power“, која најверојатно во тоа „girls“ мислела и на Бобан. Истата оваа фотка и Бобан ја споделил на неговиот профил на Фејсбук но со поинаков опис: „Само некој нека ме пипне, Невена прстите ќе му ги скине. Преубави сме“. Ако дружбата продолжила, ќе продолжи ли и тепачката помеѓу Невена и Синди, откако Синди ќе ја напушти куќата?!
сите 2 | | | веќе видена

Девојката од Барбадос, уште еднаш јавно ја покажа својата љубов кон зелените "билки"...До сега сме ја виделе во разни изданија каде истата ужива во своите моменти конзумирајќи марихуана, и не го крие тоа...напротив Rihanna е и поборник за легализација на оваа блика...Па по тој повод и оваа година пејачката присуствуваше на официјалната забавата "Ден 420", во организација на љубителите на марихуана и сите оние кои се ангажираат за легализација на истата...Манифестацијата традиционално се одржува веќе неколку години по ред на 20-ти април, а на истата присустваат секоја година и се придружуваат се повеќе славни личности... Ден по овој настан, Riri одржа концерт во Лондон каде од своите фанови доби торта во облик на лист од марихуана...на што навистина се израдува. Специјален гостин на овој концерт беше нејзината пријателка Adriana Lima, која меѓудругото е нејзин голем фан...
| | веќе видена

По природа скромен и тивок, по потреба брз и помалку агресивен... Во одлучувачките моменти за тимот и репрезентацијата, храбар и одлучен...Гоце Георгиевски, за соиграчите и пријателите Џомба, е дете на Металург. Кога првпат помислил на ракомет, помислил на тимот од Автокоманда. Токму затоа и оваа сторија ја почнуваме од таму... Лино Червар: "Како играч Гоце е многу добар, постојано напредува. Многу потсетува на Џомба, кој го тренирав, голем, врвен играч, играа на исто место. Добар карактер има. Што да кажам, секоја мајка би посакала таков зет. Дотука се одеше по планот. Но Лино со неочекувана вест го смени текот на приказната...Слушнав дека наскоро ќе се жени, па неговата госпоѓа ќе има добар сопруг." Е ова беше пријатно изненадување, уште една свадба кај плаво белите...Во тоа име, Бекстејџ во Илинден. На честито кај идниот младоженец... Или сепак не... Гоце Георгиевски: "Па добро не можам да кажам дека е баш така, конкретно дека ќе има нешто, набрзо не размислуваме за такво нешто. –Но за оние кои не знаат ...
| | веќе видена

Годините минуваа, ликовите се менуваа, Џемиле, Мете, Берин, Хакан, Ахмед, Сонер и Каролин, сите претставени во подоцнежните години од нивниот живот. Соочени со новите предизвици и пресврти во третата сезона од турската мега хит серија „Бурни времиња“. Најголеми промени доживеа главната актерска ѕвезда Осман. Ликот на најмалиот син во семејството Акарсу, кој го толкуваше пет годишниот талентиран Емир Берке Зинџиди, поради дејствието на филмот кое се случува неколку години подоцна е заменет со новиот актерски лик Гун Копер. Препознатливите кратки панталончиња на малиот Осман, сега се заменети со средношколска униформа. Гун Копер, тинејџерот претставен во ликот на Осман по професија е актер. Роден е на 9-ти јули 1986 –та година. Копер е актерот кој во конкуренција од 300 кандидати за улогата на Осман во „Бурни времиња“, успеал да ја добие. Добитник е на голем број награди како надежен нов актер на Анкарскиот филмски фестивал, најдобар актер во 2012 –та на Меѓународниот филмски фестивал во Измир за улогата во ...
сите 2 | | | веќе видена

Последната информација која пристигнува од редовите на џет сетот, и актуелна во светските таблоиди е помирувањето помеѓу Justin Bieber и неговата екс девојка Selena Gomez. По последниот прекин помеѓу популарниот пар во јануари, Selena се посвети на нејзината кариера, а нејзиното момче во меѓувреме ги полнеше таблоидите со скандалозни фотки и наслови. Во четвртокот вечерта романсата Justin и Selena има продолжение. Пејачката од Лос Анџелес каде што престојувала заминала за Осло каде Justin имал настап. Веднаш штом е видена во авион почнале шпекулации дека во Норвешка патува само поради него, а оваа информација е и потврдена. Парот истата вечер е виден како се бакнува. „Се држеа за рака, се гушкаа и се бакнуваа. Изгледаа заљубено, како никогаш порано да не се имаат скарано. И оставија впечаток како повторно да се заедно“, раскажал извор близок до парот за американскиот магагазин „People“. Уште едно продолжение на љубовната приказна која неколку пати досега беше обновувана. Колку ли овој пат ќе трае ова ...
сите 11 | | | веќе видена

Сексуалната определба на еден од учесниците во реалното шоу „Големиот брат“ е главна тема по сите балкански медиуми. Жарко Стојановиќ еден од близнаците кои славата ја стекнале со учество во истото ова релано шоу но во Франција. Коменатрите по медиумите за неговата сексуална определба беа поттикнати откако Маја Николиќ го нападна Жарко да признае дека е хомосексуалец и дека сака мажи. Во тој момент Жарко не сакал да ја коментира неговата сексулана определба, додека во медиумите ширум балканот се појавија фотографии со соменителна содржина. На кои Жарко е во друштво на еден маж и со кој разменува нежности, со што до некаде тврдењата на Николиќ можно е да се вистина. Жарко на француската јавност по учеството во нивното релано шоу го претставил своето тогашно момче Антонио, со кој бил во врска скоро три години, пишува во еден француски магазин. Исто така истиот тој таблоид навел и дека Жарко никогаш не ја криел неговата сексуална определба, како и Антонио кој работи како бармен, а по професија е сликар. Нивната ...
сите 6 | | | веќе видена

И покрај инцидентот кој се случи во петокот вечерта кога Маја Николиќ фрли со чинија и ја повреди Маја Волк, Големиот Брат реши да не ја дисквалификува холандската кралица алијас Маја Николиќ. На станарите им беше соопштено дека Големиот Брат ја укинува дисквалификацијата како казна.Затоа им дозволи на станарите сами да одлучат кој и како ќе биде казнет. Така Маја доби казна да биде номинирана, Славко е казнет со тоа што нема да може да номинира, исто и Жељко а Милиќ беше опоменат. Вчера станарите имаа задача да се номинираат меѓусебно. Така излезе дека најмногу гласови за номинација добија Ава, Синди и Анета. Топ не доби ниту еден глас. Се поставува прашањето дали Невена неправедно беше исфрлена ?!
сите 18 | | | веќе видена

Спред она што досега го видовме во реалните шоуа ширум светот најсигурен пат до победа, не се интелегенцијата и доброто однесување туку сосема спротивно... Со години наназад во сите земји каде што се емитува „Големиот брат“ многу често победници се оние нај провокативните и најконтроверзните. Оние кои на своето недолично однесување како адут плус го додаваат и сексот. Ние ги имавме Немеш и Марјана, Шпанија ги има Меланија и Пјер кои како карта за финале го одбраа сексот. Не им пречеа ниту состанарите кои влегуваа во собата додека тие беа во "свој момент", најмалку пак камерите... Не обрнуваа внимание на никого, се бакнуваа и се допираат по целата куќа...За жал овој пат ова не успеа...и дома си отидоа со празни раце а на јавноста и оставија полни усти! фе
сите 2 | | | веќе видена

next