Жељко малку ја претера, но за тоа пак Ава не му остана должна и му врати со иста мера, може и малку повеќе од што требаше...И ако тој сакаше само да се пошегува и ги покаже своите вокални способности...таа не го свати тоа така, па шегата на нејзина сметка не и се допадна баш многу и одлучи да му го почасти со еден топол шамар...На што нормално следеше и бурна реакција од близнакот но Ава знаеше како да го смири...Подоцна исто како ништо да не се случило...му се извини а седше и бура од емоции...Овој пак...се стопи и заборави на се...А ние ќе кажеме браво за Ава....
сите 8 | | | веќе видена

И додека во куќата на Големиот брат им беше трн во око на сите станари, постојано се препираше и расправаше со сите...подоцна ја смири топката па одлуччи да биде "фина" можеби мислеше дека оваа тактика ќе и донесе победа...но на крај ни ова не и успеа па Николичка си замина дома....А беше толку блиску со победа. Но што е тука е...И ако во куќата не знаеше да ја држи устата затворена, истото го направи само што излезе од неа...Во шоуто со сите беше непријателка па пријателка...Па затоа нема да ве зачудат ни коментарите кои ги даде откако го напушти шоуто... За Ава изјави дека е шизофреничарка и болна од напади на депресија, потоа следеше Жарко за кој ни помалку ни повеќе рече дека бил најголема жена во куќата...во никој случај не ја прескокна нејзината поранешна пријателка Сораја за која луто изјави дека е зло, лоша и покварена...Пофален збор доби само Драгутин со кого и најмногу се зближи на самиот крај, кој воедно го издвои и за свој фаворит...И Венди беше тука за која го промени мислењето и сега е ...
сите 25 | | | веќе видена

Како и секоја така и оваа година Мariah Carey и нејзиниот сопруг Nick Cannon ги обновија брачните совети...само што овој пат одлучија тоа да го направат на малку поинаков и поспектакуларен начин...Парот петтгодишнината од брак и вториот роденден на нивните деца го прослави во градот на совршенството, волшебниот Дизниленд.... Церемонијата очигледно беше инспирирана од Пепелашка. Славната пејачка носеше принцески фустан, а исто така и нејзината ќеркичка Мonrro. Двете дами пристигнаа кај замокот во кочија која беше како излезена од познатата бајка.
сите 3 | | | веќе видена

Манекенка која доаѓа од Кавадарци и која беше под закрила на модната агенција „Црнокрак“ Радица Лелова наскоро ќе ја видиме во нова животна улога. Откако во февруари оваа година го кажа судбоносното „да“ со нејзиниот сопруг Коста Докузовски, македонските медиуми овие денови излегоа со информација дека Радица Дкузивска поранешна Лелеова, наскоро ќе стане мајка. Како што пренесува дневниот венсик „Вечер“ извори блиски до манекенката го откриле полот на бебето, а улогата на мајка за многу краток период ќе и се оставри. Иако од очите на јавноста вешто го крие својот приватен живот како за свадбата така и за бременоста, сепак македонските новинари вешто си ја работат работата. Се надеваме дека Радица успешно ќе се снајаде во новата улога, како што тоа го правеше во светот на модата.
сите 2 | | | веќе видена

Провокација или стартегија?! Додека згодната старлета Сораја, го разгибува задникот во дворот на „Големиот брат“ еден од близнаците во случајов Жељко ја искористил можноста да долови момент кој е „празник за очи“. Барем кога станува збор за задникот на Сораја. Жељко си фатил позиција во која уживал во глетката која му ја приредила старлетата. Црните хеланки дополнителен стимул, Жељко да не се тргне од позицијата во која задоволството му е на највисоко ниво...
сите 7 | | | веќе видена

Гордо и без грижи дали нејзиниот аутфит, килограми или мејкап ќе се најдат на насловните страници во светските таблоиди. Најпознатата реалити ѕвезда со голема скандалозна биографија, Kim Kardashian во друштво на нејзиното за чудо подолго време момче раперот Kanye West се прошетале низ улиците во Париз. Трудничкиот стомак на Kardashian во преден план, но од фотографиите може да се забележи дека не и оди баш добро со килограмите. Или пак можеби станува збор за лош аутфит. Оваа е прва заедничка средба на парот откако пред една недела таа замина на семеен одмор во Грција. Парот има посебни барања до нивните блиски пријатели и гости, кои ќе дојдат за прв пат да го посетат нивното бебе,да не му купуваат подароци за новороденчето туку да донираат пари за детската болница во Чикаго. Да видиш да не веруваш, дека газлестата Kardashian се скроти, но никогаш не се зане?
сите 4 | | | веќе видена

Откако во куќата на „Големиот брат“ завршија номинациите во кои се номинирани Маја Николиќ, Сораја и Ава, при што настана и физичка пресметка со торти помеѓу Сораја и Маја Н., близнаците заземаа страни кај девојките. Жарко застана на страната на Сораја, додека пак Жељко во одбрана на Маја. Жарко смета дека Сораја била во право кога и го возвратила ударот на Маја Николиќ, додека пак неговиот брат го смета спротивното. Жељко смета дека Сораја постапила премногу групо кон Николиќ. Секој ден нова ситуација во куќата. Сораја и Маја повеќе не се интересни сега на ред се близнаците. Поради настанатиот конфликт помеѓу станарките, Жељко и Жарко во нова конфликтана братска караница. Во ова ситуација Жарко се покажал како послаб за разлика од Жељко и заплакал во исповедалната на „Големиот брат“. Вчера станарите добија нова задача во куќата. Поставени се картонски кутии во вид на куќи, задачата на станарите е таму да престојуваат, и можат да се движат само со лазење. „Големиот брат“ ги повикува на секои 15 минути да ги ...
сите 11 | | | веќе видена

Не е ова обична прошетка низ Шуто Оризари. Ова е новата соработка на Пука Козметика и Шутка Рома Рап, дечките кои доаѓаат од подземјето на најголемата ромска населба. Мора да признаеме, интересна соработка...спој на хип-хопот и традиционалната ромска музика и сето тоа...случајно. Мали - Шутка Рома Рап: "Ние слушнавме за нив они слушнале за нас и се собравме онака спонтано." Дарко - Пука Козметика: "Eдноставно ни беше интересно ни ја пратија песната, ни се допадна многу. Имавме мал проблем со темата бидејќи репрезент песни сме направиле сто пати, али за нивни кеиф направивме уште една." "Репрезент" е песната која е работена според принципот пола-пола, спотот една репортажа од Шутка...а близнаците велат како од филм. Освен одличната песна спојот НЛО и Шутка вроди со плод.. Од каде знаеме можеби до следната соработка ќе си ги заменат улогите...па близнаците ќе изрецитираат нешто на ромски. А дотогаш "Репрезент" на Пука Козметика и Шутка Рома Рап задолжително на плеј листа.
сите 2 | | | веќе видена

Музикално и прилично весело во куќата на „Големиот брат“...Еден харлем шејк... Номинации и исфрлање. Завери и казни со директна номинација. Покрај Маја Николиќ и Драгутин Топиќ кои беа номинирани, поради аферата „хартија“, Венди, Анета и Славко беа тројцата кои завршија во дирктните номинации. Иако „Големиот брат“ ги номинираше, одлуката сепак падна како и секогаш на публиката. Црногоркиот алфа мажјак, и неостварена љубов на Маја Николиќ, Славко Лабовиќ го напушти шоуто непосредно пред неговиот крај. Но затоа пак Анета Наковска ќе остане да се бори за да стигне до полуфиналето, кое е најавено за во сабота. А веќе во понеделник на 6-ти мај е и финалето каде ќе го дознаеме името на победникот од оваа вип сезона на „Големиот брат“.
сите 16 | | | веќе видена

По долгата пауза поради повредата на колкот, Lady Gaga на светската сцена се врати уште пооткачена и екстравагантна...Позната по фактот дека обожава да експериментира со својот изглед некои можеби и нема да ги изненади оваа нејзина промена, а можеби и да... Контроверзната пејачка својот камбек го најави со доста провокативна фотосесија, каде покрај чудните додатоци и аксесоари нема ништо на неа...Можеби нашите зборови ќе бидат малку да го опишат овој изглед затоа ве оставаме сами да погледнете и го прокоментирате...
сите 3 | | | веќе видена

И ако помисливте дека со напуштањето на шоуто и куќата на Големиот брат ќе престанат препирањата и навредите помеѓу нив....се лажете. Синди и Невена продолжија каде застанаа...само што сега не можат лице в лице да си кажат што мислат една за друга, но затоа се тука социјалните мрежи и медиумите...па преку нив секојдневно си упатуваат по некоја навреда и клевета... Поради фактот што Невена прва излезе од шоуто, таа и прва почна, на што Синди не остана должна па кога и таа излезе на "слобода" и врати со иста мера. И ако Миличевиќ пред некој ден ја поздрави својата "пријателка" со слика од нејзиниот "целулит", Стаменковиќ го возврати ударот но на малку поинаков начин. Имено моделсицата се најде на насловната страна на машкото списание "Maxim", за кое позираше во провокативен костим за капење...А како Невена ќе реаира на оваа провокација...останува да видиме...
| | веќе видена

Контроверзната Pink е изборот за јунското издание на магазинот "Glamour". Покрај насловната на пејачката и припаднаа и неколку екстра страници...33 годишната мама специјално за списанието направила екслузивното интервју и изработила мини моден едиторијал позрајќи во креациии на светски познатата дизајнерка Donna Karan... Мајчинството и сопругот биле нејзината омилена тема...Кон својата ќерка Willow е навистина заштитнички настроена...„Се кој пат кога ќе скокне на креветот, јас гледам конци.“- изјавила...Не може а поднесе да и се случи нешто, се труди да ја надгледува секој момент но тоа е невозможно, и баш кога за момент ќе помисли дека се е во ред се случува нешто..."Кога бев на музичкиот фестивал iHeartRadio во Лас Вегас. Јас и Вилоу бевме кај базенот и ја носев да поспие. Таа одеше пред мене. Се сопна и падна и доби потрес на мозокот. Се онесвести. Имаше една година. Тоа беше најлошиот момент во мојот живот." - ова е нешто што неможе да си го прости... Продолжила со нејзиниот сопруг за кого ...
сите 4 | | | веќе видена

Фрапантно – Половина естрада се исели од Македонија! Ова е впечатокот кој ќе го добиете доколку ги прелистате сите имиња на некогаш повеќе или помалку познати личности на домашната шоубиз сцена кои во потрага по подобро утре и повеќе кеш ја преминаа границата, па дури и океанот. Најпозната во класата естрадни печалбари без конкуренција е Ноне. По неколкуте неуспешни обиди да изгради солидна музичка кариера, од која пристојно ќе заработува, велешанката одлучи да сврти нова страница. Спакува куферите крена сидрото и заплови по светот... Наместо пејачка сега е продавачка во парфимерија. Во слободно време шета, се коцка, јава камили и се дружи со црнци... По примерот на Ноне и Угро. Додека простираше долен веш беше папучар ама вистински хитмејкер, подоцна на сметка на музиката стана примерен сопруг и татко, неодамна се обиде и како како кандидат за пратеник, сепак среќата ја најде зад камера. Онаа бродската. Фраерот од пелени сега е разведен и ја живее втората младост. Како фотограф и снимател на брод. Следна на ...
| | веќе видена

Пред точно 26 години во Книн се родило девојче на кое му го дале името Сораја. Не се родила под среќна ѕвезда. Мајка и Анка првин ја криела бременоста. А кога нејзините родители откриле за истата, ја избркале од дома. Среќниот татко никогаш не се израдува на ќерката. Анка немала избор. Со бебето во раце заминала во Бар во Црна Гора. И од тука животот воопшто не ги мазел. Немајќи од што да преживува Анка, својата ќерка ја дава во едно хранителско семејство во Војводина. Далечината била причина да не ја гледа онолку колку што сака….затоа ја префрла во домот за деца без родители Младост. Се додека не ги среди односите со домашните. И тогаш Сораја се враќа да живее со нејзината мајка кај вујко и. Таман кога конечно мајката и ќерката имаа шанса за нов почеток болест ја нарушила семејната идила. Само што ќе наполни 17 години, мајка и ќе почине…татко и сеуште не сака да слушне за нејзе а вујко и нема намера да се грижи за Сара. И заминува во Белград… Oд тука приказната добива друг тек. Неколку години по ред Сораја ...
сите 17 | | | веќе видена

По примерот на својата поранешна сопруга и тој си фали девојка дупло помлада од него...Но на Marc Anthony не му се посреќи како на Jennifer Lopez па нивната љубов за жал траеше многу кратко...До душа добро им одеше се додека не одлучија да живеат заедно, тогаш работата зема други размери, а пејачот сосема ново мислење за целата оваа ситуација. Како што известуваат странските медиуми на Anthony сериозно почнал да му смета фактот што неговата девојка Chloe е само три години постара од неговата најстара ќерка Ariana. Па како што се досели 22 годишната Chloe за само две недели се врати во родната Велика Британија... Понижена и тажна од целата оваа ситуација ќерката на сопственикот на ланецот продавници Топ шоп не била расположена за изјави...што не значи дека нема да го стори во иднина...Како и да е, не се сомневаме дека пејачот за кратко време ќе го видиме рака под рака со некоја нова...
| | веќе видена

Изгледа на "Големиот Брат“ му беше малку од лудостите на станарите, па овој пат одлучи да им даде задача во која тие и тоа како уживаа...Ако можеше светот зошто да е не и тие. Дадоа се од себе, и малку повеќе од тоа и снимија своја верзија на познатиот "Харлем шејк"...И ако ова за нив изгледаше како забава Братoт не мисли така, и оваа задача има цел. Имено видеото од нивниот "танц" е објавено на каналот Youtube и ако истото достигне 10.000 пргледи во рок од 48 часа станарите ќе добијат награда...А перформансот подобро да не должиме и да ве оставиме да го погледнете сами...
| | веќе видена

Доказ дека годините се само бројка кога станува збор за вистинска љубов е и овој славен пар...NBA легендата Michael Jordan и неговата долгогодишна девојка Yvette Prieto, тој на 50 таа на 34 години го кажаа судбонсното да. Локација Palm Beach, Флорида, црковната церемонија се одржала во црвка близу морето за потоа сите гости се упатат на забава во луксузен шатор во кој бил испланиран секој детал, блгодарение на планерот за свадби Sharon Sacks. Како што пренесува американскиот магазин Us Weekly венчавката чинела скромни 10 милиони долари, но се исплатело...се било совршено. Но она што секако било во прв план бил изгледот на младоженците...Тој во строг црн костим, таа во венчаница од француска свила прекриена со Swarovski кристали...дефинитивно повеќе од совршени...
| | веќе видена

Стефани Борсова девојката која во 2010 година се закити со титулата Мис на светот, наскоро ќе добие и нова улога...23 годишната манекенка на својот живот му даде друга димензија, брак и бебе. Го промени местото на живеење и презимето...но Македонија не ја заборави. Иако нејзиниот избраник е од Нови Сад ја, Борсова постојано го посетува Скопје... И ако неодмна изјави дека голема желба и е да стане мајка...не чекаше многу за остварување на истата...А веста за среќната вест идната мама ја сподели на својот фејсбук профил на кој напиша...Не сум дебела, бремена сум... Епа честитки и од нас...
| | веќе видена

Alessandra Ambrosio го прослави својот 32-ри роденден...Локација Холивуд ресторан STK, друштво нејзиниот свршеник Jamie Mazur, атмосфера интимна. Бразилскиот супермодел за оваа прилика се одлучи за тесен бел фустан и крем потпетици кои одлично ги истакнаа сите нејзини атрибути и чоколадниот тен... Изглед сосема поразличен од оној на музичкиот фестивал Coachella на кој Викторииниот ангел заведуваше со розов шорц и многу впечатливи бои на себе...сосема летно и кул... А нас вас оставаме да одлучите кој изглед повеќе ви се допаѓа...секси или кежуа, одлуката е ваша!
| | веќе видена

Верувам дека сеуште постојат генерации кои со насмевка на лицето се сеќаваат на детските фестивалски песнички, телевизиски емисии за деца и тв ликови кои се сведоци за едно малку поинакво детство, кое денес за жал го немаат новите генерации. Игрите како, ластик, џамлии и жмурки се заменија со смарт телефони и фејсбук профили. Детските емисии Сител бамбини, Дајте Музика, Умни Глави се тие кои носталгично не потсетуваат на едно безгрижно и убаво детство. А ликовите како Трајче, Сара и Филип или Дарко, тв идоли на многу генерации. Токму тие, денес се веќе возрасни луѓе, со свои професионални и семејни ангажмани. Бекстејџ ги пронајде и се потруди да ги потсети на убавите детстки години...Како прв го имаме Трајче од „Дајте музика“... Сеќавањата на деновите кога се создавале овие детстки емисии, спомени кои одбележале моменти од најубавите години. А емоциите измешани... Пријатлставата кои се создале во тие детски години, ретко кој од нив успеале, но има и такави. Постојат но се ретки... Кога ќе се навратат на ...
| | веќе видена

next