Веќе од понеделник на Сител Телевизија ќе стартува најгледната тинејџ аргентинска серија „Casi Angeles“. Станува збор за четврта сезона од оваа серија, која содржи 113 епизоди со времетраење од 40 минути. Терминот на емитувањето ќе биде прилагоден според публиката која го следи, ќе има премиерно и репризно издание. Во продолжение еден мал осврт на она што ќе се случува во четвртата сеозна од оваа серија. Мисијата на Ангелите поебдуваше во изминатите три сезони, ќе биде ли така и овој пат, ќе дознаеме веќе од понедленик. „Во третата сезона на Ангели се запознавме со значењето на нивното патување. Тие патуваа во иднината со мисија да ја спасат Пас, но и да го спасат мирот на светот, кој е пред уништување. Во крајот на третата сезона, Шефицата на Министрите која се дознава дека е Луз, помалата сестра на Сиело, заедно со нејзината корпорација фрли гас-бомби во разни околини. Некои беа фатени на денот на бомбите, но некои не. Фатените личности сега се дел од новиот свет НЕ (Нова Ера), а они кои успеале да ...
| | веќе видена

На српската старлета Станија Добројевиќ изгледа темите поврзани со интимата и се најомилени. Прашања на кои може целосно да се отвори и прашања кои најверојатно и одговараат. Една италијанска новинарка позната по нејзните смели прашања поврзани со сексуалните теми, решила за соговорник да ја има токму Станија. Старлетата не се штедела со одговори па дури и совети кои биле на тема за иделаната големина на машкиот полов орган. Според Станија „што поголем полов орган, тоа подобро“. Таа се извинила на машката попуалција која не спаѓа во оваа група, но најавжно е дека дилемата е разјаснета. „Сигурно не би останала во врска со маж со мал полов орган. Зошто да бидам со личност која неможе да ме задоволи? Целта на сексот е незаборавно чувство, а ако тука нешто недостасува, во какво чувство да уживам?“, изјавила старлетата. Иако големината на машкиот полов орган Станија го смета за главна причина за ужиавње, таа има и долгорочни планови. Размислува и за нејзиното потомство. Што ако нејзините машки деца, доколку ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Скоро секоја година згодините манекенки, знаат за Новогодишните и Божиќните празници да изненадат со некоја провокативна фотосесија. Позајмената облека на Баба Мразица дополнителен стимул за доловување на атмосферата околу тие парзници. Така и оваа година нема да останеме не почестени со една таква провокативна фотосесија, овој пат една од Викторините ангели во соло варијанта. 27 годишната манекнака, Bar Refaeli која има потекло од Израел по пат нa нејзниот профил на социјалната мрежа „Твитер“ ги израдувaла фановите со едно божиќно видео. За потребите нa реклама Refaeli уште еднаш го покажала нејзиното совршено тело. Видеото започнува со шетање низ Њујоршките улици кои се преполни со божиќни украси, а таа е облечена како Дедо Мраз, а како поминува минутажата на рекламата таа полека но сигурно соблекува дел од нејзината облека. На профилот напишала статус „Дедо Мраз доаѓа во градот“. Значи ли ова провокација за некоја од нашите згодна манекенка да го направи истото низ скопските улици?! Девојки не чекајте, ...
| | веќе видена

Телекомуникацискиот оператор ONE и Авалон Продукција со задоволство не информираат дека ја продолжуваат соработката и во следната, 2013 година. Со новиот договор, брендот на ONE и во наредната година ќе стои зад македонската музичка мега ѕвезда, Каролина Гочева. “Ние во ОНЕ сме особено горди на соработката со Каролина. Каролина е синоним за ѕвезда со континуирана популарност и стабилна музичка кариера, а нејзината музика е модерна, урбана и надалеку препознатлива. Сето тоа одлично се вклопува со нашиот бренд и токму затоа одлучивме да го продолжиме партнерството со неа и во следната година”, изјави на прес конференцијата, Главниот оперативен директор на ONE, Тадеј Ленрачич. “Со ONE успеавме да се сплотиме и навистина станавме “едно”. Реализиравме неколку рекламни кампањи, издадовме албум, а ни претстои и заедничкиот новогодишен концерт закажан за 22 декември во Универзалната сала во Скопје. На мое огромно задоволство соработката продолжува и во следната година. Верувам дека 2013 ќе ни биде уште поуспешна од ...
сите 3 | | | веќе видена

Orlando Bloom зад себе има повеќе од 15 филмски дела , но на јавноста најпрепознатлив и е по улогата во мега-хитот “ Господар на прстените “ и нормално поради неговата сопруга, супер моделот на Victoria's Secret, Miranda Kerr. Во брак се веќе 2 години и според нивните изјави во странските медиуми одлично се разбираат и надополнуваат меѓусебно. Но изгледа нешто ја нарушило нивна"та идила. Според известување на американскиот таблоид In Touch парот решил да направи пауза и моментално да бидат разделени се со цел да секој од нив поеднинечно размисли за своите постапки, а тоа да им помогне да го спасат својот брак. Гласините за нивните проблеми во бракот започнале откако Миранда е видена како лудо се забавува на роденденската журка на својот пријател актерот Leonardo DiCaprio. Тие двајца се забавувале и конзумирале алкохол се до раните утрински часови и изгледале доста блиски. Неколку дена подоцна повторно заедно биле видени во еден локален ексклузивен ресторан на вечера. А притоа е забележано дека Miranda за ...
| | веќе видена

Вечерва со почеток во 17 часот и 15 минути, македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра пријателскиот натпревар против Полска. Натпреварот во живо ќе го пренесува Македонската радио телевизија. Дали Пољаците се новата закана на македонските фудбалери, фудбалската историја вели дека во 2003-та година против Пољаците сме изгубиле со три гола разлика, а во 2008-та исходот на натпреварот завршил нерешено 1:1. Натпреварот ќе се одржи во туристичкиот центар Анталија во Турција. Македонската репрезенатција е комплетна откако на тимот предводен од слекторот Чедомир Јаневски се приклучи Кристијан Наумовски, а од фудбалерите само фудбалерот на Вардар Предраг Ранѓеловиќ се пожалил на мала повреда на глуждот и тренирал индивидуално. Овој пат Македонија оди со фудбалерите од домашното превенство, освен Кристијан Наумовски од Динамо Букурешт и дефанзивецот Даниел Мојсов од Војводина. Велат трета среќа, се надеваме дека така ќе биде и за овој натпревар Македонија-Полска.
сите 32 | | | веќе видена

Откако сексипилната пејачка Миа Борисављевиќ и официјално го сними својот нов спот во режија на веќе добро познатиот Дејан Миличевиќ , низ српските медиуми почнаа да кружат и не баш така позитивни критики. Спотот за песната “Грувај грувај” привлече големо медиумско внимание а главната причина беше стајлингот на пејачката кој бил во стилот на ангелите на познатиот бренд Викторија Сикрет. Иако спотот сеуште не е пуштен во јавноста Миличевиќ на својот фејсбук профил објавил дека уште сега наидуваат на препреки од страна на жолтиот печат. Изреволтиран од целата ситуација тој вели дека , нема ништо лошо во тоа кога некој добива одлична песна за која предвидува дека ќе биде мега хит а воедно и со самото тоа се труди да ја промовира српската убавина и младост. Додава и дека ако во сето ова како инспирација ги вментнете Викториините ангели и како финален производ добиете високобуџетен спот дали тоа е нешто што не треба да се цени прашува Дејан. Исто така нагласува дека бил многу разочаран од луѓето на кои им се ...
сите 2 | | | веќе видена

Преку една видео снимка која е постирана на профилите на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер на позната пејачка Jennifer Lopez ќе може да ја запознаете и поинаквата страна на оваа газлеста пејачка со потекло од Њујорк. Одлучила преку видео снимка да ги повика нејзините обожаватели да земат учество во хуманитарна акција. 43 годишната ѕвезда во оваа акција ги вклучила и нејзините деца, близинаците Max и Emma, кои би помогнале за собирање финансиски средства за американскиот Црвен Крст, помош за жртвите од ураганот Sandy, како и за децата од билница во Лос Анџелес. „Кога секој од нас би дал само еден долар, би можеле да напарвиме нешто што никогаш до сега не сме направиле. Знам дека ние тоа можеме да го направиме! Сите кои ќе донираат барем еден долар или повеќе можност да освојат платен пат до Порто Рико и да бидат дел на мојот последен концерт од турнејата „Dance Again World Tour“, гордо изјавила Lopez преку видео пораката постирана на нејзините профили, а добитникот или добитничката ќе има можност да се ...
сите 2 | | | веќе видена

На јавноста и е познат по улогите во неговите два најдобри филма “Mystic River” и “Milk”, и бракот со поп кралицата Madonna. Сите добро знаат дека станува збор за американскиот глумец, воедно текстописец и филмски продуцент легендарниот Sean Penn. Овој актер може со гордост да се пофали дека позади себе оставил повеќе од триесетина успешни филма. Но на љубовен план не може да се пофали со истото. Sean Penn во 1984 бил верен со актерката Elizabeth McGovern со која се запознал за време на снимањето на филмот "Racing with the moon". Нивната врска траела точно една година. Наредна на списокот доаѓа поп пејачката Madonna со која стапил во брак во 1985 година. Парот во брак беше 4 години а медиумите постојано го следеа секој нивни чекор. Од непознати причини и овој брак на Penn остана во историјата па следна на списокот жени актерот дојде актерката Robin Wright. Со неа и беше најдолго во брак цели 13 години со која го има и синот Hopper и ќерката Dylan Frances. И покрај многуте жени во својот живот Sean во ...
сите 4 | | | веќе видена

Приказната за мажачка на српската пејачка Марија Шерифовиќ започнала уште од нејзиниот 28-ми роденден, кога нејзината колешка Зорица Брунслик и посакала следната година да стапне на „лудиот камен“. По желбата на нејзината колешка, Шерифовиќ потоа признала дека сака што е можно побрзо да го направи тоа. Иако за оваа пејачка имаше различни шпекулации кои произлегуваа од нејзиниот начин на облекување, па и изглед дека е склона кон девојките изгледа дека тоа се само шпекулации. Гостувајќи во една емисија на ТВ Пинк, Марија признала дека сака да се омажи и се надевала дека наскоро тоа ќе и се исполни. Односно сакала да се омажи што е можно побрзо за да заврши со тие официјалности. Истото го посакуваат и нејзините блиски, како што е братот на Шерифовиќ, Даниел Павловиќ кој изјавил дека неговата сестра е семен тип и многу брзо ја замислува со деца кои ги обожава. И мисли дека поседува некој специјален мајчински инстикт. Никогаш не се знае, може пејачката еден ден ќе изненади и ќе ја видиме во бел невестински ...
сите 2 | | | веќе видена

Славната американска пејачка Britney Spears која на сите ни е дoбро позната изгледа и оваа година е побогата за уште неколку милиони долари. Иако годинава оваа пејачка не издаде нов албум ниту пак организираше музичка турнеја сепак според американскиот весник Forbes, Britney се најде на врвот на топ листата на личности кој се истакнале со својата заработка во областа на музиката. Единствен проект во кој пејачката учествуваше оваа изминатна 2012 година е реалното музичко шоу “X Factor”. Britney како член на жирито во рок од дванаесет месеци од ова шоу заработила “скромни” 58 милиони долари. Оваа заработка не е ништо во споредба со заработката за време на нејзината музичка турнеја под име “ Famme Fatale “ во 2010 година и воедно промоцијата на истоименитот пафрем но сепак не се за потценување. Во изјава за страснските медиуми нејзиниот адвокат и воедно добар пријател Lori Andrew нагласил дека пејачката иако не е константно по медиумите и нема редовно концерти сепак кога и да се појавела таа своите обожаватели ...
| | веќе видена

Не секирајте се не доаѓа Нова година пред време. Таман ви е тајмингот уште 15 дена за да подослабите, и да направите место за новогодишна трпеза. Дедо Мраз и онака не доаѓа за вас туку за вашите деца. А оваа сабота Дедо Мраз ке ги покаже своите алпинистички вештини. Сме го виделе како доаѓа со санка како доаѓа со хелихоптер, со балон, ама никогаш не сме го виделе Дедо Мраз да се симне со јаже и тоа од зграда. Оваа сабота зборното место е Соравија. Дедо Мраз е на врвот од зградата а вие го чекате долу. Џуџето помошник и магионичарот Кристијан ќе ве забавуваат додека Дедо Мраз се мачи да се симне од висините.А потоа следуваа доолга забава и мноогу подароци. Внимавајте овој Дедо Мраз е пантомимичар никогаш не знаете што интересно ке смисли... Повторуваме.Сабота 15 Декември ТЦ.Соравија. Каде е Дедо Мраз таму се и подароците. Дојдете.
сите 2 | | | веќе видена

По само три месеци од неговата венчавака со сопругата Валбона Хоџа, потпаролот на ДУИ и ексминистерот за здравство Бујар Османи наскоро ќе стане татко. По љубовна врска помалку од една година, Османи се решил да заплива во брачните води. Двојката не заминале на меден месец поради работни ангажмани на Османи, но сега како што пишува „Вест“ тие ќе заминат на меден месец во тројка по раѓањето на нивното прво бебе. „Пресреќни сме сите. Како Валбона и јас, така се радуваат и нашите роднини, пријатели. Валбона е веќе во четвртиот месец од бременоста. Чувството дека ќе станеме родители е многу убаво, иако мора да признаам дека по малку ни е страв од тоа како ќе се одвиваат работите, но мислам дека тоа е сосема нормална реакција. Околу тоа дали посакуваме момче или девојче, јас и сопругата сме поделени. Таа е за девојче, а јас велам:„Здраво, па машко“, изјавила Бујар Османи за „Вест“. За „Вест“ министерот имаше изјавено дека запросувачката била на многу романтична и се случила во Солун. „Со Ваљбона ми се случи љубов ...
сите 2 | | | веќе видена

Секоја држава организира свои проекти со цел пронаоѓање нови таленти од разни области. Србија веќе две години по ред успешно функционира со шоуто “ Prvi glas Srbije” од кое прозлегоа многу успешни балкански ѕвезди. И оваа 2012 година Србија не остана без својот глас. Шоуто веќе е во последните фази каде останаа само најдобрите па затоа и жирито од недела во недела е се порелаксирано бидејќи се апсолутно сигурни во својот одлично направен избор. Секоја сабота учесниците имаа за задача да се претстават со изведба на различна теми. Оваа сабота задачата беше да изведат песна која ќе и ја посветат на некоја драга личност. Секој од учесниците имаше прекрасна изведба од која посетителите и жирито беа воодушвени. Но изгледа младиот Зоран Станиќ дефинитивно ја имаше најдобрата изведба од која освен што на сите им застана здивот на некој дури и измами и по некоја солза. Тој се претставил со песната од Јосипа Лисец “Где Дунав љуби небо” која ја посветил на својата мајка со која веќе долго време биле разделени. Дел од ...
| | веќе видена

Канадската тинејџ ѕвезда, Џастин Бибер им се придружи на богатите и славни личности со краток фитил, кога станува збор за нивната приватност и папараците. Бибер и онака не се симнува од таблоидните весници но очигледно на младиот пејач му дошло преку глава блицевите да го следат секој негов чекор. Затоа вчера во Мајами, додека се обидувал да се снајде со понудените производи во една продавница, се изнервирал од тоа што еден фоторепортер упорно го следи и го фотографира. Сакајќи да побегне без поголеми последици, Бибер излегувајќи од продавницата фрлил шише вода кон фоторепортерот. И додека овој вториот да се снајде со новонастанатата ситуација, пејачот влегол во својот автомобил и заминал од местото на настанот. Последниве неколку месеци Џастин Бибер беше на мета на папараците поради раскинувањето на врската со неговата сега веќе поранешна девојка Селена Гомез. На пејачот очигледно му досади и славата и присуството во медиумите. Па бара начин да добие време само за себе. Барем додека е во продавница. Дали ...
| | веќе видена

Кога се омажи кога стигна да се разведе! Вакви се коментарите на денешната објава на дневниот весник Вест, за разводот на поп пејачката Бојана Атанасовска и нејзиниот сопруг Огнен Чаловски. Во брак беа две години а пред бракот се забавуваа околу година и половина. Новинарката на Вест се обидела да ги открие причините за разводот од Бојана, но искусната пејачка сепак приватноста ја задржува за себе. На коментарите дека трета личност е причина за прекинување и отфрлање на брачните завети, Атанасовска категорично вели Не, воопшто. Се што се случувало помеѓу нејзе и сега веќе бившиот сопруг Огнен, Бојана вели дека ќе остане меѓу нив двајца. Во меѓувреме, Вест пренесуваат дека на профилот на социјалната мрежа на Фејсбук, Бојана го вратила своето презиме и ги тргнала заедничките фотографии. Изјавила дека животот продолжува понатаму, бара нови песни и се посветува на себе си! Колку за потсетување, Бојана и Огнен организираа гламурозна свадбена прослава во скопскиот хотел Александар Палас во октомври 2010 година. ...
| | веќе видена

Иако по сите српски портали се пишуваше за наводната венчавка на познатиот српски пејач Дадо Полумента , официјано од страна на неговиот менаџер е потврдено дека денес точно на пладне тој го кажал судбоносното да. Неговата избраничка Селма Мекиќ вчеравечер со нејзините поблиски пријателки во интимна атмосфера прославила моминска вечер. И како што пишуваат српските таблоиди венчавката на популарниот пејач се одржала во гламурозен ресторан во Нови Пазар. Кум на парот бил најдобриот пријател и воедно менаџер на Полумента, Едо. Семејството на Дадо специјално за оваа прилика допатувало од Шведска и Швејцарија а главен гостин на прославата бил неговиот син од претходниот брак Доријан кој на идната сопруга на својот татко и поклонил огромен букет од ружи. Идната госпоѓа Полумента има само 22 години и е учителка по вераисповест. Но поради бракот со пејачот ќе морала и да се пресели да живее во Белград и со тоа за жал и ќе морала да ја напушти тамошната работа за која и многу и било тешко пишуваат српските ...
сите 5 | | | веќе видена

Изгледа приватните проблеми на хрватската пејачка Северина, воопшто не влијаат на нејзината кариера. Откако ја прекина врската со српскиот бизнисмен Милан Поповиќ, Севе се фрли на работа на нејзиниот нов музички албум. „Добредојде во клубот“ е насловот на новиот музички проект на Северина кој премиерно ќе биде претставен на пошироката јавност на 14-ти декември во дигитална форма. Албумот ќе биде претставен со два сингла „Узбуна“ и „Ко ме тјеро“. Веќе за една од песните, како што соопштуваат хрватските медиуми Севе снимила и видео запис кој официјално ќе биде претставен на нејзианта официајлна фан страна на Фејсбук. А како поминала Севе на снимањето на спотот погледнете од фотографиите. Последната музичка визуелизација на дивата беше со песната „Италијана“, која беше голем летен хит. Се надеваме дека и следното музичко парче кое го подготвува Севе ќе доживее голем успех како и оваа песна.
сите 9 | | | веќе видена

Изгледа Александра Накова, изгледа доби сериозна конкуренција. Станува збор за младата пејачка Зои Блаж која во една фотосесија се појавува во исти пози како и Накова. е сега се поставува прашањето која фотосесија била прва направена и кој кого имитира. Фотографиите ги сликал ист фотограф, Зоран Поповски. Моделот Александра Накова вели дека тој воопшто не е вмешан во настанот, затоа што не и ги педложил позите туку таа самата ги осмислила, пишува во денешниот број на „Вест“. „Значи сите ме прашаа зошто Зои ме имитира! Јас веќе десет години се занимавам со манекенство, и мене никој не ми ги покажува позите, самата знам како се позира, манекенка сум и тоа ми е работа! Зои е пејачка и во ред е да превзема пози од други, но јас сепак мислам дека барем малку треба да биде своја, и сигурно ќе успее бидејќи е талентирана и амбициозна девојка“, изјавила Накова за „Вест“. Зои пак, воопшто не мисли дека ја имитирала Александра туку намерно дошло до неверојатна сличност во позирањето. „Заедничкото нешто меѓу мојата и ...
| | веќе видена

Поранешната актерка и модел, славната Памела Андерсон изгледа по којзнае кој пат западнала во финансиски долгови. Ѕвездата на познатата американска серија „Baywatch” изгледа нема навика редовно да плаќа данок на државата. Како што известува странскиот медиум „Daily Mail“, актерката и во 2010 година го имала истиот проблем кога за неплатен навремен данок подоцна и е изречена парична казна од страна на државата во износ од пола милион долари. Во интервју за истиот медиум истата година, Памела изјавила дека немала никаков проблем со финансиите но дека во тој период инвестирала во разубавување на својот дом па затоа навреме не го платила данокот. Изгледа Андерсон не ја научила лекцијата од настанот во 2010 година па годинава повторно се соочува со истиот. Овој пат поранешната Playboy зајачица за неплатен данок на државата и должи „скромни” 370.000 долари. Со ова 45 годишната канадска актерка се најде на црната листа на сериозни должници на државата. Иако богатсвото на Андерсон е проценето на околу 30 милиони ...
| | веќе видена

next