Веќе 24 години по ред во New York се одржува "GLAAD", настан кој јавно ја поддржува и штити геј популацијата...Како и секоја година така и оваа на настанот присуствуваа познати геј личности кои се закитија со признанија за нивните активности во оваа заедница...На светската јавност и е добро познато дека поп дивата Madonna јавно ги поддржува па затоа беше дел од овој настан... Истата за таа цел на оваа манифестација ја имаше привилегијата да му ја додели наградата “Vito Russo” на познатиот водител на CCN, Anderson Cooper која претставува заслуга за неговаата напорна работа во заедницата се со цел промовирање на еднаквост помеѓу луѓето, без разлика на нивната сексуална определба... И да целата ситуација биде уште по возбудлива, за време на примањето на наградата водителот покрај прегратките, Madonna ја изненади и со скромен француски бакнеж на што таа нормално одглуми индиферентност, но збунетоста беше повеќе од очигледна... А како изгледаше целата ситуација погледнете во видеото што следи...
сите 5 | | | веќе видена

Фолк пејачката Сузана Гавазова, ја освојува Турција...Како што пренесува дневниот весник "Вест", Сузе вечерва ќе биде ексклузивна гостинка во најгледаното шоу “Бир Авиз”, кое се емитува на националната турска телевизија...Според она што го изјавила за "Вест" за нејзиниот престој во Турција бил задолжен Адил Алуш кој воедно е и одговорен менаџер за македнонските пејачи таму... “Со задоволство ја прифатив поканата и специјално за емисијата подготвив изненадување...Не само со мојот изглед туку и музички. Ќе отпеам неколку македонски но и турски песни.” - изјавила Гавазова за дневниот весник Вест. Во интервјуто пејачката открила и дека специјално за оваа пригода менаџерите изнајмиле лимузина со која таа ќе пристигнела до местото а за да целиот тој момент до крај биде така гламурозен Сузе до студиото ќе продефилирала по црвен тепих... А за тоа како ќе помине емисијата и сите останатите детали, штом добиеме информација први ќе бидете известени...
сите 2 | | | веќе видена

И Саша Ковачевиќ се почасти со нов стан...Во интервјуто кое го дал за српскиот магазин "Hello", истиот изјавил дека новото катче за живеење го купил заедно со неговиот брат...Станот се наоѓал во елитната населба "West 65" во Нов Београд, а вселувањето ќе се случело и многу наскоро поради фактот што во моментов ги правеле и последните финални подготовки... "Подготовките се во завршна фаза а до крајот на овој месец би требало и се да биде готово. Многу се радувам за преселбата во нашиот нов стан и заради таа цел штом се вселиме ќе прославиме и со нашите најблиски...Ќе направиме мала забава да го одбележиме овој момент битен за мене и мојот брат." - изјавил младиот пејач за "Hello". Интервјуто нормално не поминало ниту без прашања околку неговата музичка кариера, на што Саша изјавил дека моментално работел на нова песна за која не сакал да ги открие деталите само дека би требало да излезе до крајот на наредниот месец...И секако де надевал дека ќе била добро прифатена како последната насловена "Пиши пропало" ...
| | веќе видена

Ангелот на Викторија Сикрет, Candice Swanepoel на светската јавност и ја откри тајната за нејзиниот одличен изглед...Теретана, јога и часови по бокс се нејзините три методи за совршено градено тело...Иако признала дека и генетиката си има своја улога сепак се трудела да не се ослонува само на тоа... Секојдневните напорни трензи, покрај фактот да своето тело го доведе во една завидна форма, доста и помогнале и околу одржување на кондицијата која навистина и била потребна за време на ревиите на нејзината "матична куќа". Како и да е, за време на вежбањето посветувала внимание на целото тело но омилен дел и бил нејзиниот задник, и затоа се трудела повеќето вежби да бидат наменети токму за овој дел...Доказ за тоа е и нејзината последна фотографија која Candice ја објави на нејзиниот твитер профил а притоа на истата моделот е во сала за вежбање, и под која напишала... "Цврст е како челик"... А дали е така проценете сами...
| | веќе видена

Првата дама на Америкa, Michelle Obama повторно ја краси насловната на магазинот "Vouge"…Откако во 2009 година истата за прв пат прифати да даде јавно интервју за нејзиниот живот и се најде на насловната на овој магазин еве ја повторно, со ново интервју и нови фотографии од неа и нејзиното семејство...Облечена во темно син елегантен фустан, со пропратни скромни аксесоари, 49 годишната сопруга на претседателот на САД, Barack Obama изгледа одлично... Во интервјуто Michelle изјавила дека изминатиов период соработувала со многу дизајнери, но моментално омилени и биле креациите на дизајнерката Reed Krakoff, бидејќи навистина го дефинирале нејзиниот стил...Интервјуто не поминало ниту без приватни прашања нормално...Првата дама не сакала да изнесува детали за нејзините две ќерки Sasha и Malia Obama, па поради тоа само ги поздравила и кажала дека се многу добри деца....А пак за нејзиниот сопруг изјавила дека во минатото бил доста нетрпелив но со тек на време таа се погрижила да тој поработи на оваа маана ако така ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако минатата година учествуваше во реалното шоу "Vip Survivor", оваа размислува да биде дел од уште едно вакво “патување”. Како што пренесуваат српските медиуми Владимир Вуксановиќ добил понуди за учество, од страна на продукциите на реалното шоу "Големиот брат" и "Фарма", кои наскоро треба да почнат да се емитуваат на телевизија Пинк... Според известувањата на српскиот портал "Свет" младиот манекен бил на разговор во двете продукциски куќи, се со цел да ги осознае условите, но сеуште не потпишал договор со ниту една...Оставил период да размисли, но се шпекулира дека негов фаворит било реалното шоу "Големиот Брат"...А која ќе биде неговата конечна одлука дали "Големиот брат " или "Фарма", или ќе се предомисли и нема да се појави во ниту едно, останува да видиме идната недела кога стартуваат со емитувње...
сите 3 | | | веќе видена

Славната дива Beyonce проговорила во медиумите за нејзината фит форма и брзото враќање во светот на музиката по нејзиното пораѓање. Во рекорден рок, по само три месеци откако на овој свет ја донесе малата Blue Ivy, Beyonce ја закажа нејзината турнеја, и се качи на сцената и заигра во нејзиниот препознатлив стил, за таа одлука таа ќе каже дека е помалку „будалест“. За време на бременоста пејачката добила плус 26 килограми, немала многу време да се посвети на килограмите а само три месеци подоцна закажала термини за концерти. Како што изјавила Beyonce природно не е слаба, па затоа мора редовно да вежба за да се одржи во форма. Оваа тема била започната за разговор по повод новата насловна страница на која ќе се појави Beyonce за магазинот „Shape“. Исто така тајната на нејзината фит форма е и играњето. Токму тие танчерски движења биле главни виновници за нејзиното рапидно слабеење по породувањето. „Играњето ме прави активна. Не сме сите исти. Најважно е да се биде здрав и да се грижиш за себе. Да се биде среќен ...
сите 8 | | | веќе видена

Сигурно добро го паметите неговото име. Никола Немешевиќ Немеш, кој во последната сезона на реалното шоу „Големиот брат“ заедно со неговата состанарка Маријана Чврљак сега Ковачевиќ, ги срушија табуата за секс пред камерите барем на Балаканов. Според пишувaњата во српските таблоиди Немешевиќ изгледа повторно ќе се појави во куќата на „Големиот брат“, но разликата е во тоа што овој пат ќе влезе како ВИП учесник. Неговата партнерка од последната сезона беше и победничка и ја освои наградата од 104.700 евра. Таа е пет години постара од него и сеуште им трае таа реалити љубов, без разлика на тоа што пишуваа медиумите. По завршување на шоуто Маријана и Немеш живеаа во куќа во Загреб и Белград, а моментално се во Србија затоа што Немеш работи на надсинхронизација на цртани филмови и документарци. Но тоа не му е доволно па оние 50.000 евра како награда во ова шоу за Немеш се доволен предизвик. Според неофицијални извори можно е во шоуто да се појави и музичката ѕвезда од ’80-тите Сманта Фокс, која веќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Изминативе денови на профилот на Фејсбук на лото девојката Марјана Станојковска се појави фотка на која очигледно сакала нешто да покаже на неа, или само да испрати една провокација до медумите да почнат да истражуваат. Очигледно дека на фотката градите на Марјана се во преден план, а тоа доволно да се посомневаме дека станува збор за силикони или можеби не. „Се е природно на мене. Немам силикони и тоа го тврдам. Можам да го докажам и со медицински анализи кои 100-процентно би потврдиле дека моите гради се природни", изјавила лото-девојката Марјана Станојковска за „Вечер“ и додала дека не и е првпат да слушне муабети поврзани со нејзините наводни силикони. Оваа девојка која подолго време беше позната како „Мис бикини“ и во нејзините почетоци имаше деколте кое не беше за потценување. Иако таа тврди дека се на неа е природно, се забележуваат мали корекции барем што се однесува до градите. Но токму тие силиконски импланти нејзинте гради ги донеле до совршенство, во тоа може да се увериме со следењето на лото ...
сите 8 | | | веќе видена

Осмата божја заповед вели не кради. А деветата, не сведочи лажно. Ние немаме намера да ја лажам нашата публика, што значи да сведочиме лажно и со докази во следните неколку минути ќе ја покажам креативноста и оригиналноста на нашиот најдобар македонски пејач Владо Јаневски. Топ пет листа на украдени, овааа...позајмени песни на Владо! Место број 5: „Не заборавај да се сетиш на мене“ а од устата на Алена Апина позната руска поп пејачка, истата оваа песна со друго име, „Електричка“. Место број 4: „Тајна Отровна“. Предност има Владо. А по него Ала Пугачева и нејзината „Позови мене с тобои“. Пронајдете ја разликата. Ако ја има! Место број 3: „Што и да е ќе помине“. На македонски знаеме како звучи а како кога Род Стјуарт ќе ја оптпее во оригинал верзија... Место број 2: „Ако не те сакам“ а по него Масимо Раниери и неговата Пердере Ламор. Место број 1: „Твоите очи“ и „Твоје Очи“ пее Чолиќ. Едно е цела руска дискографија да ја преведеш на македонски и да се потпишеш за неа. Ако не ти е срам се разбира. Ама Здравко ...
| | веќе видена

Adam Sandler и Drew Barrymore на филмското платно се пријатели одамна, уште кога ја снимиле комедијата „50 First Date“ како и „The Wedding Singer“ кои беа големи филмски хитови. Препознатливи и двајцата по нивните будалести улоги во повеќе комедии причина тие повторно да се најдат повторно на филмско платно. Двајцата актери наскоро ќе ги гледаме во нова романтична комедија која сеуште нема име. Drew и Adam ќе се запознаат во семејно одмаралиште во кое престојуваат и нивните деца од претходните бракови, токму тие ќе бидат причина за комичните ситуации кои ќе може да ги видиме. Снимањето на овој филм започнува во мај, а како режисер на истиот се појавува Frank Coraci со кој работеле на филмовите „The Wedding Singer“, „The Waterboy“ и „Click“. Додека го чекаме новото филмско остварување, Sandler вредно работи со Chris Rock и Salma Hayek на филмот „Grown Ups 2“ кој се потпишува и како продуцент.
сите 2 | | | веќе видена

Фолкерката Татијана Стефановска се отвори за дневниот весник "Вест" и проговори за својот брак...Поради фактот дека пејачката е таже невеста, а изминатиов период и е исполнет со доста патувања, настапи и гостувања истата изјавила дека навистина се трудела да одржи баланс помеѓу работата и сопругот...Како и да е, имала целосна доверба во него...и без проблем го оставала сам. "Иако јас и Mитко сме млади, убави и двајцата имаме јавни професии, поради кои постојано сме во контакт со многу луѓее, сепак сме сигурни во нашата љубов...Според мене токму довербата е тајната формула за успешен брак...Двaјцата сме зрели личности и никогаш не би си дозволиле да не успееме поради такви банални работи, бидејќи познато е дека оној што сака да изневерува тоа може да го направи во било кој период од денот, не само ноќе. - изјавила Татијана за "Вест". Фолк пејачката за дневниот венсик "Вест" открила и дека моментално се спремала за настапи во Германија и Австралија, но штом завршела со мини турнејата со својот сопруг планирале ...
| | веќе видена

Српската поп пејачка Гоца Тржан повторно успеа да биде во центарот на вниманието...Со фотографијата која ја објави на својот твитер профил, уште еднаш на јавноста и покажа дека нема проблем со мислењето на другите...и дека прави баш што сака...Дека е голем љубител на тетоважи е веќе потврдено, поради фактот што на нејзиното тело ги има неколку...Па за таа цел онаа што ја имаше на долниот дел од грбот, одлучи да ја обнови и направи доста по впечатлива... “Сакам тетоважи, иако многу ме боли додека ги правам, сепак неможам да се откажам од оваа љубов...како и да е со секоја нова се навикнав да не чувствувам болка...Новата тетоважа има повеќе значења за мене, пред се означува нов почеток, потоа разни работи кои се исто толку битни за мене.... - изјавила Тржан за срскиот порталот Телеграф.” А како изгледа старо - новиот цртеж на пејачката...погледнете...
| | веќе видена

Канадскиот пејач Michael Buble, со хрватско потекло и агргентинската актерка и модел Luisana Lopilato позната како Миа Колучи од тинејџерскта серија „Млади Бунтовници“ очекуваат принова. Наскоро тие за прв пат ќе станат родители. Michael изјавил дека полот на детето сака да го чува во тајност, но не ја исклучува можноста Luisana од нестрпливост да замине на ултразвук, како што и впрочем се случило тоа. Пејачот несакајки дознал за полот на бебето, и убавата вест за синот на Michael и Luisana ја дозна цел свет. „Многу сме возбудени. Само што дојдовме од болница и ултразвукот беше јасен: ќе добијам син!“, им ја соопштил пејачот радосната вест на новинарите од New York Post. Michael раскажал дека Luisana се одлучила да замине на преглед, откако бил одбран новиот папа кој доаѓа од Аргентина Jorge Mario Bergodlino. Пејачот изјавил дека неговата сопруга видела божи знам и почувствувала потреба веднаш да замине на пеглед. Frank е името кое Lusiana сака да му го даде на нејзиниот син, но пејачот како што изјавил се ...
| | веќе видена

Olivia Wilde, позната американска актерка и модел..за светската јавност совршена, но дали таа за себе го дели истото мислење? Во последното интервју за модниот магазин "Marie Claire" актерката се отворила и признала дека во почетокот на својата кариера имала сериозен проблем со самодовербата... И покрај неоспорниот талент признава дека понекогаш била и скептична кога станувало збор за изборот на улогите, двоумење и недоверба биле она со што се соочувала пред секој нов проект...И не само за работата туку и во приватниот живот го имала истиот проблем...Таков бил случајот со нејзиниот сегашен сопруг... Olivia во минатото за себе сметала дека е недоволно убава и привлечна за да еден ден го освои...Но сосема спротивно...Она за што таа мислела дека не е секси и привлечно за Jason Sudeikis, било повеќе од доволно... Но како поминувале годините и таа станувала свесна за својата убавина, сексипил и талент самодовербата растела и станала она што е денес...успешна во секое поле...А како доказ дека истата денес е горда ...
| | веќе видена

По премиерата во Женева на штандот на Mercedes, новиот CLA е веќе во Македонија...Според организаторите во најскор можен рок се очекува и официјална презентација на автомобилот и објавување на цената на истиот... Новиот СLA веќе го нарекуваат вистинска икона во дизајнот на автомобилот, што побуди навистина огромен итерес не само во Европа туку и во целиот свет... Во почетокот на оваа година новиот модел на Mercedes доживеа светска премиера и истата беше направена на американскиот континент на саемот за автомобили во Детроит...Нескротливиот, поради својот спортски дизајн и перформанси е најаеродинамичниот автомобил во светот помеѓу автомобилите од сериско производство..Водејќи грижа за лесното управување и безбедноста Mercedes Benz е единствениот кој ги нуди како стандарден дел од опремата во оваа класа на возилото системите ATTENTION ASSIST кој го предупредува возачот на премореност како и радарски систем COLLISION PREVENTION ASSIST со adaptive Brake Assist…Со помош на овој радарски систем го предупредува ...
| | веќе видена

По повод концертот насловен ЛАУРЕАТИ на орекстарот на македонската филхармонија, на 14-ти март, четврток со почеток во 20:00 часот во Дом на АРМ, Бекстејџ заедно со Македонската филхармонија на двајца од вас ќе ви доделат по два билети за ова концертно уживање. Ова е втор циклус ЛАУРЕАТИ во концертна сезона „Без зборови“, македонската филхармонија ќе настапи под искусното водство на истакнатиот диригент Андреас Вајзер од Германија, а во улогата на солист ќе се појави еден од најистакнатите украински виолинисти, младиот Валериј Соколов, победник на престижниот натпревар „Жорж Енеску“ во Романија. Валериј Соколов, критичарите го нарекуваат „драматичен и возбудлив виолинист“, ќе го отсвири Концерт за виолина и оркестар бр. 5 од Волфганг Амадеус Моцарт, познат и под името како „Турски“. На програмата е и Увертирата кон операта „Волшебната флејта“ исто така од Моцарт и Симфонијата бр. 8 од Лудвиг ван Бетовен. Сите оние кои сакаат да добијат билети, потребно е на нашата меил адреса backstage@sitel.com.mk да ...
сите 15 | | | веќе видена

Нов пар на српската естрада...Данијел Ѓуриќ и Инди се новиот спој...Но не на приватен туку на професионален план..."Где си сада" е насловен нивниот нов дует, за кој покрај на српски ќе биде отпеан и на романски јазик... Како што пренесува српскиот портал "Story", по долги преговори конечно дошол и моментот на нивна соработка... "Песната ја подготвував доста долг период, и навистина се потрудив да биде поразлична од она што го работев до сега...Певлива е и доста енергична, а најдобро од се е што освојува...по првото слушање...Искрено во почетокот се двоумев помеѓу три мои колешки но штом разговарав со Инди, одлучив дека токму таа е тоа што ми треба...веднаш се вклопи во мојот замислен концепт. - изјавил Данијел за "Story". Во понатамошното интервју пејачот, напоменал и дека за песната покрај фактот што ќе ја отпееле на два јазика, за истата планирале да направат и два видео записи...за чија замисла сеуште биле во преговори... Чекаме...
| | веќе видена

Ангелот на Викторија Сикрет, Alessandra Ambrosio работи со полна пареа...Покрај фактот што постојано е активна на пистите на модниот бренд на нејзината "матичнa куќа", истата работи и на многу други проекти... Сме ја виделе во доста модни едиторијали, на насловни страни на многу списанија, на билборди низ целиот свет, промовирајќи модни парчиња, спортска облека, козметика...Но дефинитивно најудобно се чувствува позирајќи во костимите за капење и долната облека... И нели, нема да ве изненади информацијата за нејзина нова фотосесија...Локација, плажа во Малибу, минијатурен црн костим за каење и таа...резултатот очигледен...повеќе од добра фотосесија...Уживајте...
сите 3 | | | веќе видена

Голема фама се крена околу овогодинешната евровизиска песна...На едни им се допадна на други не...за жал преовладуваа оние, негативните критики поради кои дојде и до целосна трансформација на истата...Империјата се урна...Но Есма и Лозано не се предадоа, со заеднички сили создадоа нова песна која денес официјално ќе биде пуштена во етерот...А како е насловена ќе дознаеме кога и ќе ја слушнеме...Едниствено што знаеме е дека музиката и аранжманот се на Дарко Димитров и Лазар Цветковски, а за делот на Есма бил задолжен Симеон Aтансов. За текстот покрај пејачката Елена Ристеска додатно е ангажирана и Магдалена Цветсковска... Како шо известува дневниот весник "Вест", евровизиските претставници напорно се подотвуваат да ја освојат сцената во Малме, Шведска...Покрај постојаните проби за нивниот официјален настан, тука се и подготовките околу нивниот изглед...Изборот за гардеробата падна на модната куќа "Елена Лука"...Креацијата со Есма со која ќе се појави на сцената во Малме на 16 мај, ќе биде во боите на ...
сите 34 | | | веќе видена

next