Зимската убавица ја одбравме на два дена по официјалниот старт на пролетта. Пеперминт бендот беше задолжен за целата публика да заборави на тој детал. Караванот кој претходно се претставуваше низ целата држава повеќе од два месеци облечен во најновата пролетна колекција на "Пенти" конечно пристигна во Cкопје. Изборот навистина беше тежок... "Имаше преку сто пријавени. Кога беше генералниот кастинг во модното студио Црнокрак порано беше најтешко да се изберат триесет девојки од преку 100 пријавени." - изјави Мики Црнокрак. Но сепак на крајот жирито и публиката беа едогласни, Кристина Димитријевска од Тетово се закити со титулата Мис зимска убавица за 2013 година. Дали очекуваше дека ќе победиш? "Сите сме со очекувања, и искрено многу се израдував, кој не би сакал да биде на вакво место. Имам големи очекувања, верувам во себе а пред се голема благодарност до најдоброто модно студио Црнокрак." - беше изјавата на Кристина. Очекувањата за во иднина големи, сепак...ова е само почеток на кариера на една млада ...
| | веќе видена

Coco ја откри тајната за својот изглед...За некои нејзините облини се невкусни и премнигу нападни, за други се привлечни и секси...За неа се одлични. Позната поради фактот дека обожава да изгледа провокативно, постојано е на мета на светските медиуми. Но она што дефинитивно ја зголеми нејзината популарност е реалното шоу "Ice Love's Coco" кое веќе две години се емитува на американската телевизја "Е", во кое таа и нејзиниот сопруг раперот Ice T без проблем со јавноста го споделуваат секој детал од нивниот заеднички живот... Но да се вратиме на главното...Дека старлетата обожава да е во центарот на вниманието, и дека е зависник од социјалните мрежи е веќе докажано. Објавувањето на провокативни фотографии било од настапи, јавни појавувања, па и приватни фотки на кои не изгледа совршено се нешто вообичаени за неа...И додека одредени ја осудуваат за начин нa живот нејзините фанови тотално ја поддржуваат...Таков е и случајот со последните фотки кои се појавија на твитер профилот на старлетата...На истите, таа се ...
| | веќе видена

Како што ветија така и сторија, минатата среда Некст Тајм и нивниот бенд одржаа концерт во Бугарија. Локација...Клубот Rock It, публика во голем број и тие, атмосферата...вжештена. Репертоарот повеќе од одличен...Стефан и Мартин ги воодушевија присутните со хитови од двата албуми, како и кавер верзии на најпознатите светски рок хитови. Помеѓу присутните не беа само бугарски претставници, имаше и наши македонци кои уживаа во нивното шоу. Не изостанаа и тамошните медиуми. "Беше прекрасно да се настапи пред таква публика, која енергично пееше и играше на нашата музика до крајот на концертот. Имресионирани сме и од заинтересираноста на бугарските медиуми да го проследат нашиот настап, кој беше и причина за наше гостување во најслушаното бугарско радио Дарик, во емисијата на најголемиот тамошен шоумен Ники Кунчев, кој е познат како водител на „Сакам да бидам Милионер“, „Биг Брадер“, „Вип Биг Брадер“ итн." – изјавија Мартин и Стефан. Овој концерт е само почеток...Рок фестивалот кој треба да се одржи летниот период ...
сите 3 | | | веќе видена

Родени во Земун, Белград, живеат во Франција...едниот нарцисоден и заљубен во себе, другиот сосема спротивен љубезен и полн со љубов кон животните и природата...и не треба многу...станува збор за близнаците Жељко и Жарко, учесниците во овогодинешното реалното шоу "Големиот Брат." Ова можеби и го знаевте. Но дали знаевте зошто се преселиле во Франција? Во емотивно интервју за српските медииуми едниот од близнаците се отворил и ја раскажал својата животна приказна... Причината поради која браќата Стојановиќ уште на шест годишна возраст заедно со семејството морале да го напуштат Белград, била несреќа во која Жељко го изгубил едното око...Од детска игра до повреда која го променила неговиот живот. Момент на невнимание каде неговиот другар за време на игра го повредил со остар предмет. Докторите во Србија се оградиле да му ја направат потребната операција, па семејството на Жељко одлучило да се пресели во Франција каде живеел неговиот вујко и да направат се за да тој повторно прогледа. Му биле извршени неколку ...
сите 2 | | | веќе видена

По она кратко видео од кое неможеше убаво да се види што правеа Ава и Урош во кревет, мистеријата е разрешена падна првиот секс во куќата на „Гоелмиот брат“, Маријана и Немеш од минатата сезона имаат нова замена...
сите 31 | | | веќе видена

Сопственикот на царството Playboy, 87 годишниот Hugh Hefner конечно призна со колку жени досега го делел својот кревет...1000 е бројката, на која Hefner одлучи да заокружи...Не е во целост точна но приближна..."Можеби биле повеќе, во никој случај помалку." - изјавил за американскиот медиум E". Неговиот харем отсекогаш бил местото каде биле најубавите жени во светот...Она за што другите мажи сонуваа тој го имаше... Но и него не му беше лесно...Секоја девојка сонуваше да му биде нешто повеќе, но само три досега ја имаа привилегијата да бидат негови официјално сопруги...Milldred Williams беше првата која успеа да го освои неговото срце. Во брак беа цели десет години од кои ги имаат и двете деца Christie и David. Втората е Кimberley Сonrad која на тронот успеа да се задржи подолго дури 21 година со која ги има и двата сина Cooper Hefner и Marston Hefner. Третата како што изјави тој и последна е Crystal Harris, со која стапи во брак минатата година и колку за потцетување, е помлада од него ни помалку ни повеќе ...
| | веќе видена

Вчеравечер веќе стартуваше новата сезона од „ВИП Големиот брат“, реалното шоу кое оваа година ќе поставуав нови рекорди во гледаност. Жељко Стојановиќ - планер на журки Жарко Стојановиќ - биолог Весна да Винча - новинар Урош Чертиќ - каскадер Сораја Вучелиќ - модел Славко Лабовиќ - актер Невена Миличевиќ - топ модел Милиќ Вукашиновиќ - естраден уметник Маја Волк - сестарна уметничка Маја Николиќ - пејачка Ивана Стаменковиќ Синди - модел Драгутин Топиќ - професионален спортист Бранислав Петрушевиќ -Петручи - актер Ава Карабатиќ - старлета Анета Наковска - пејачка Најновата информација која се појави во јавноста и доаѓа од редовите на „Големиот брат“ е за Ава Карабатиќ која ноќта ја поминала со каскадерот Урош Чертиќ. Што се случило помеѓу нив двајца во текот на ноќта ќе дознаеме од прегледот на денот со почеток во 22:00 часот на Сител Телевизија. А како најава погледнете го видеото...
сите 34 | | | веќе видена

Покрај улогата на татко, сопруг, спортист, има и нова...амбасадор во фудбал. David Beckham за таа цел минатата недела го посети Пекинг каде имаше прилика да се дружи со студентите од најпрестижниот универзитет. Фудбалерот приликата ја искористил покрај официјалните говори и предавања на студентите да им даде и совети на како да станат успешни во она што го прават. Најмногу време посветил на фудбалот секако...па затоа и отишол нели... Сите вљубеници во фудбалот биле воодушевени што ја имаат таа чест да на оваа тема разговараат токму со еден од најдобрите...И како за крај...Beckham им сервирал уште едно изненадување. На сите присутни им ја покажал неговата најнова тетоважа. "Животот и смртта ги одредува судбината, а угледот и достигнувањата се наши." - било значењето на истата, која била направена на кинески јазик. За неговата страст кон цртежите по тело, нема потреба да се зборува поради фактот дека ги има во голем број, секоја со значење и инспирација...
| | веќе видена

Ја "закопаа" секирата...Фолк пејачките Елена Велевска и Сузана Гавазова повторно се во добри односи и во знак на нивното обновено пријателство во ноември заминуваат на заедничка турнеја во Австралија...Изминативе години истите важеа за едни од најлутите ривалки така што нивното постојано медиумско препирање не беше ни чудно...Но работите се сменија, па публиката ќе има можност повторно да ги види рамо до рамо на сцена... "Времето лекува се. Јас и Елена никогаш не сме се скарале очи во очи, тоа го имам кажано многупати досега. Кавгите се случуваа преку медиумите така што веќе се заборавив. Заедничко ни е тоа што знаеме дека нема ништо од трчањето по пари и слава, така што на претстојната турнеја и двете ќе пееме од срце. - изјавила за дневниот весник "Вест", Гавазова. На што Велевска додала... "Иако турнејата ќе започне само неколку месеци откако ќе го родам моето трето дете сепак знам дека ќе биде од оние за кои долго ќе се зборува. Јас и Сузана сме професионалки добитна комбинација кога станува збор за ...
| | веќе видена

По 27 години врска конечно одлучија да ја крунисаат со брак...Tina Turner и нејзиниот долгогодишен партнер Erwin Bach, поранешен директор на светски познатата издавачката куќа EMI, официјално потврдија...за неколку месеци ќе го кажат судбоносното да. Парот се запознал во далечната 1986 година во Германија за време на турнеја на Turner и оттогаш се неразделни. Иако разликата во години е доста голема, за нив тоа не претставува никаков проблем...Како што пренесуваат странските медиуми, свечената церемонија ќе се одржела на нивниот приватен имот во близината на Цирих, на која ќе присуствувале само нивни најблиски роднини и пријатели. А како ќе изгледа 73 годишната невеста, и за каква креација ќе се одлучи останува да видиме...
| | веќе видена

На фудбалскиот натпревар Македонија - Белгија кој се одигра изминатиов петок, на Национална Арена Филип Втори оваа година привилегијата да ја отпее нашата државна химна и припадна на пејачката Тамара Тодевска...Но за жал по настапот следеа бура реакции во однос на нејзината изведба, како на социјалните мрежи така и по медиумите. Според она што можевме да го видиме Тамара за време на изведбата од првата строфа веднаш премина на четвртата., по делот од текстот "Македонците се борат за своите правдини" следи "Одново знамето се вее..." која е строфа од постарата версија на химната "Не плачи Македонијо мајко мила." Секако на целата оваа ситуација се огласи и Тодевска која за дневниот весник "Вест" го изјави следново... "Не се работи за никаква грешка. На википедија македонската химна е напишана во четири строфи. Во интерес на времето ми рекоа да изберам две строфи, јас ги избрав првата и последната. Токму на последната имаше бура од врескање што значи дека на навивачите им се допадна мојот избор." Јаснo е сега?
сите 3 | | | веќе видена

Тој важеше за нејзин менаџер и заштитник, а всушност беше нејзин татко. Во 2011-та година славната пејачка Beyonce објави дека по скоро две години соработка повеќе нема да соработува со нејзиниот татако Matthew, што оваа одлука ги изнеанди многумина. Медиумите со свои анализи и претпоставки за оваа ситуација, излегоа со тврдења дека наводно пејачката го избракала нејзиниот татко од продукцијата каде што работел. Во тој момент и двајцата во медиумите излегле со изјава дека тоа нема да го наруши нивниот однос. Но само две години подоцна Matthew се отворил пред медиумите, раскажувајќи дека тој момент бил доста болен за него. „Ми беше тешко да ја пуштам. Но, нешто да разјасниме. Таа не ме отпушти мене, така се договоривме. Тоа е голема разлика“, изјавил таткото на Beyonce. Metthew во тој период бил обвинет за кражба на заработените пари на неговата ќерка од светската турнеја, и тоа беше често пати споменувано во медиумите како причина поради која Beyonce повеќе не сакала да соработува со него. „Тоа не беше ...
| | веќе видена

Конечно по долго нагодување кој ќе замине во куќата на „ВИП Големиот брат“, Бекстејџ го има одговорот. Непосредно пред стартот на најгледаното шоу кое ќе почне да се емитува од понеделник на Сител Телевизија, ексклузивно први откриваме. За почеток женско е, пејачка е и тоа од фолк водите и се вика Анета Наковска... "Eте јас заминувам утре веќе за Белград во понеделник навчер нели вообичаено влегуваме во куќата на "Големиот Брат" и незнам што да кажам сеуште сум збунета...што, како, зошто." Предизвикот го прифатила, заминува во куќата на „Големиот брат“, но незнае што точно ја очекува таму... "Искрена да бидам, немам поима. Јас сум по природа многу мирољубива личност и сите можни ситуации гледам да ги балансирам на хумор, на смеење да се заврши работата било каков конфликт ако се створи. Сепак ќе речам незнае човек каква ситуација може да доживее што би го натерало на агресија." „Големиот брат“ не го следела редовно но еве што и оставило впечаток... "Сум ѕиркала и не сум имала живци да го следам. Ѕиркав така ...
сите 35 | | | веќе видена

Изгледа напорната работа, труд и потрошени финансиски средства на српската пејачка Дара Бубамара изминатиов период беа залудни...Поради фактот што Бубамара пред неколку недели заврши со снимањето на ново ЦД, за истото одлучи да направи секси видео едиторијал со кој ќе го најави новото од неа...За емитување на истиот склучила договор со издавачката куќа City Records кој како што се обрзале веднаш штом Дара им одобрила почнале со емитување....Но кој да помисли дека пејачката во спотот ќе изгледа премногу провокативно за да истиот биде забранет да се емитува на српската национална телевизија...никој нели... Епа и тоа се случило...Поради премногу голотија и несоодветни кадри, српската агенцијата за радио дифузија по само еден ден забранила емитување на видеото на телевизија Пинк. Што нормало предизвика бура реакции како од јаноста така и од самата пејачка која еве што изјави за целата оваа ситуација... "Секој уметник треба да има слобода да ја изрази својата воља на начин на кој публиката бара од него. Така ...
| | веќе видена

Милица Павловиќ турбо –фолк пејачката од редовите на „Гранд ѕвездите“ која повеќе со својот изглед отколку со пеење ја освои публиката, повторно во ценатарот на вниманието. Што поради долгите нозе, а што поради следново... Секако запазени се добро познатите турбо фолк украси при изведбата на „Unfaithful“ од Rihanna. Можеби Милица со глас неможе да и парира на Rihanna но со својот изглед има некакви шанси.
| | веќе видена

На големиот спектакл „Kid’s Choice Awards“ присутни дојдени да си ги земат наградите, дел од нив да гледаат сеир, други под будно око да следат се што се случува. Ако минатата година популарниот пар Justin Bieber и Selena Gomez беа во ценатрот на вниманието, ова година тоа место и припадна на Fergie вокалот од групата Black Eyed Peas. Нејзиниот труднички стомак атракција на овие доделувања на награди. Тесниот фустан во колоритни бои уште повеќе ја направила впечатлива и за фоторепортерите и за присутните поканети славни ликови. Нејзиниот сопруг Josh Duhamel бил домаќин на доделувањето, а идните родители воопшто не криеле колку се среќни за приновата. „Бременоста на Fergie е нешто што многу го посакувавме, многу долго го чеваме и сега беше вистинско време за нас. Тоа е неверојатно искуство, а таа бременоста супер ја поднесува. И двајцата сме надвор од контрола од среќа“, раскажал Duhamel. Fergie која има 37 години и Josh Duhamel (40) во брак се три години, а се запознале на снимањето на серијата „Las Vegas“.
сите 6 | | | веќе видена

И откако официјално го потврди своето учество во реалното шоу Фарма, Станија се фрли во акција...Како што пренесуваат српските медуми старлетата изјавила дека до влегувањето во кукаќата планирала напорно да поработи на својот изглед и телото го доведе во одлична форма. За таа цел најмила и свој личен тренер со кој секојдневно вежбала...Владимир Белесилна се вика човекот кој е задолжен облините на Станија да изгледаат уште посекси и заводливо... Според она што Станија го изјавила за српскиот магазин "Story", најмногу внимание посветувала на својот задник кој дефинитвно бил нејзин омилен дел од телото... А совет од Станија? Напорно вежбање и правилна исхрана се нејзиниот рецепт за витка линија...
сите 4 | | | веќе видена

И додека повеќето славни личности не сакаат јавно да ги експонираат своите деца, Shakira обожава да го покажува својот син...Малиот Milan кој има само два месеци досега се најде на насловните страни на доста магазини, но она што е неизбежно се и фотографиите кои славниот пар постојано ги објавува на социјалните мрежи... Прво беше фотографијата од тато Pique со малиот Milan како и јавноста го запозна. Потоа следеше семејна фотка на стадионот Nou Camp каде Shakira заедно со својот син кој тогаш имаше само две недели го бодреше сопругот на неговиот натпревар, за на крај се пофалат со фотографија на која е само тој...под која следеше... "Не можам да си помогнам, морав ова да го споделам со вас...Milan наполни два месеци." - напиша пејачката под фотографијата објавена на твитер. На кого повеќе наликува, на мама или тато?
| | веќе видена

За нивната турбулентна љубовна врска нема кој не знае...Светската јавност е добро запозната за секој детал од нивниот живот...Главните актери на сагата за вампирите Kristen Stewart и Robert Pattinson изгледа навистина се омилени на светските медиуми, поради фактот што без престан го следат секој нивни чекор. Да се вратиме малку назад... Се запознаа за време на снимањето на првата сезона на мега хитот Twilight, започнаа врска на која сите им завидуваа...стоп...толку од бајката. Младата Kristen се застити од неговата љубов и одлучи да го замени со поискусен...ни помалку ни повеќе туку со 20 години постариот Rupert Sanders, познат холивудки режисер...Но откако и самата увиде дека направи огромна грешка, следеше период на каење и жалење... Pattinson како и секој повреден маж не сакаше да слушне за неа. Таа се оддалечи од јавниот живот за кратко а тој замина во Австралија да работи на нов проект. Далечината си го направи своето а љубовта победи...Тие денес повторно се заедно. Како што пренесуваат странските ...
| | веќе видена

Вака отприлика изгледаше влезот и фоаљето во македонскиот народен театар...Фино стокмени вљубеници во театарот, колеги, пријатели и соработници...Се собраа да му аплаудираат на актерот кој што беше најдобар во изминатата година. Екипата на реномираниот македонски Дневник годинава го одбра најдобриот на театарските штици, Хенри VI, односно Петар Горко е актерот на годината. Битолскиот народен театар е неговата база, лондонскиот глоб е само катализатор за и годинава наградата да замине во вистински раце. На Хенри VI му се посреќи, почна во битолскиот театар стигна до лондоснкиот глоб, за да на крајот годинава ја започне со титула актер на годината...Задоволството не се крие. Петар Горко: ”Често ме одминувале наградите, многу често сум бил номиниран но ете времето си го покажа своето, дваесет и две години успешна работа и добро ми дојде искрено кажано навистина сум многу среќен.” Овој македонски актер чиј што квалитет го препознавме кон крајот на минатата година и ние затоа што беше домаќин на манифестацијата ...
| | веќе видена

next