И ако за момент ја заборавивте, еве ја повторно...По информацијата дека се сели во Белград, Ава јавноста ја изненади со уште една вест...Како што пренесуваат хрватските медиуми, по завршувањето на Големиот Брат старлетата поминала неколку дена неколку дена во Белград. Градот, начинот на живот и луѓето навистина и се допаднале па одлучила да започне нов живот таму. И не само местото на живеење, Карабатиќ ја менува и професијата ако така може да се каже...Од старлета, станува актерка...Како што изјавила за српскиот таблоид Свет, од мали нозе актерството било нејзина желба а изгледа и конечно време да поработи на овој план... И познавајќи ја Ава, прво ќе се пофали а потоа следи малку жалење како и обично...во врска со кариерата има добар план, но што правиме со љубовта, пак некако слабо и оди...По завршуваето на Големиот Брат заврши и љубовта со Жељко...Но како и да е не се сомневаме дека за брзо време ќе ја видиме во прегратка со нов...
| | веќе видена

Sindi Kraford уште еднаш покажа дека годините за неа се само бројка...Светскиот супермодел направи светот уште еднаш да биде љубоморен на нејзината безвременска убавина. Облечена во креации со потпис на светски познатите дизајнерски имиња Elie Saab, Dolce and Gabbana, Michael Kors, и Roberto Cavalli, 47-годишната манекенка во соработка со фотографот Nagi Sakai изработи фотосесија за јунското издание на магазинот "Harper’s Bazaar“ Шпанија. За истата нема да коментираме само ќе ве оставиме да ја погледнете, а потоа длабоко воздивнете...
сите 2 | | | веќе видена

Прво беше Gisele Bündchen па Vanessa Paradis, Lana Del Rey потоа следеше Beyoncé, а оваа сезона новото рекламно лице на големото H&M семејство е ангелот на Викторија Сикрет, Doutzen Kroes. Шведски бренд и 28 годишната Холанѓанка оваа сезона го освојуваат светот со моделите од новата колекција „Sensual Summer“. Мust-Нave моделите како што ги нарекуваат, се вистински погодок за претстојната сезона, а русокосата убавица прав избор за промоција на колекцијата...Моделите разиграни и уникатни, се со цел да се задоволи сечиј вкус...Локација на фотосесијата езготична плажа во Мексико, човекот задолжен да сето тоа изгледа светски, добро познатиот фотограф Teri Richardson...
сите 3 | | | веќе видена

За време на емитувањето на Големиот Брат, се појавија куп фотографии на кои тој е во страсна акција со припадници на посилниот пол...Hеговото алиби беше дека истите се направени поради медиумско внимание и добра сума на пари... Оваа изјава надополнета со онаа дека не е припадник на геј популацијата изгледа беа доволни да јавноста му ја даде својата поддршка и со тоа тој од куќата на Големиот Брат излезе како победник. И ако за време на шоуто се откажа или мислеше дека се откажа од љубовта кон мажите, откако го напушти шоуто повторно се врати на старо...А доказ за истото се фтографиите кои се појавија низ сите балкански медиуми а на нив Жарко во нова геј акција. Пред неколку дена близнакот присуствувал на приватна забава во клубот „Mikser haus“ каде целата вечер ја поминал во друштво на непознато момче, за на крај алкохолот да си го направи своето а Жарко се препушти на емоциите и повторно биде уловен во прегратка на припадник од истиот пол... А сега која е причината за ова, пари, слава или едноставно ...
сите 3 | | | веќе видена

Секси бунтовничката се претвори во елегантна дама, и како таква блесна на насловната на магазинот "W". Младата Emma Watson, на широката јавност позната по улогата на Хермомина во сагата за волшебниците Хари Потер со својот талент и убавина полека но сигурно го освојува Холивуд. 23-годишната актерка во мини едиторијалот за списанието позира во модни креации од врвни дизајнерски имиња како Chanel, Erdem, Marc Jacobs. Во интервју за списанието Watson, открила: "Никогаш не сум сакала да пораснам прерано: Сакав да носам спортски градник до 22-годишна возраст. Привлечноста на тоа да си секси никогаш не ме возбудувала. Никогаш не сум брзала да ме гледаат како жена.“ За подоцна да додаде: "Отсекогаш сум била фасцинирана од Елизабет Тејлор и имам прочитано дека нејзиниот прв бакнеж се случил за време на снимање на филм, што малку ме растажи. Иако мојот не е на филм, сепак мислам дека секој треба да има свои нормални искуства."
| | веќе видена

Официјално вчеравечер беше отворен Евросонг 2013 со стартот на првата полуфинална вечер. На сцената во Малме Арената се претставија вкупно 16 европски земи. Евровизија актуелна и во хотелот каде што беа сместени нашите европски претставници Есма и Влатко, како поддршка за сите што настапија. По завршување на првата полуфинална вечер македонската делегација, порелаксирано со оглед на фактот што ниту една балканска земја не влезе во финале. Заедно со новинарите се упатија кон "Еврофан кафе" каде што се одржа и македонската вечер. Стартот беше посветен на минатогодишната претставничка , преку грлото на придружниот вокал Нина Јанева. Загревањето продолжи со Елеонора Мустафова уште едниот бек вокал кој што ќе ги придружува нашите претставници. Изборот на Лозано за стартот беше Џони Логан за потоа да продолжи во ритамот на македонската музика и Јовано Јованке. Најголемо внимание секако привлече појавувањето на Есма, дополнителен стимул за фановите беше брзиот ритам на песните и загревање на атмосферата што некои ...
сите 72 | | | веќе видена

На само неколку метри позади големата Mалме Aрена се наоѓа местото каде новинарите си имаат свој простор, дел каде може да ги запишат своите прибелешки и информации. На самиот влез од прес центарот постои простор каде новинарите па и изведувачите на Евровизја можат да се одморат. Да направат некое интервју или едноставно да се дружат со своите фанови...Во самиот прес центар се наоѓаат и штандови на кои може да се купи евровизиски сувенири посветени на Евровизија. За да се биде дел од прес центарот постребно е да се биде со статус акредитиран новинар а со тоа и првилегиран. Постојат строги правила за внесување на вода и храна од надвор но затоа пак организаторите се погрижиле ништо да не им недостига на новинарите...токму тоа што не може да се внесе го дозволуваат во самиот прес центар но секако цената поскапа за некоја круна. Во прес работилницата каде што обично се стационирани поголем броо на новинари, може да начекате само работна атмосфера...Следењето на својот претставник и сите информаци поврзани со ...
сите 3 | | | веќе видена

Името и е Robyn презимето Lawley, има 23 години и работи како модел...И ако до сега зборот модел ве асоцирал на девојки со величина на облека S, оваа млада Aвстралијанка е нешто поинакво... Килограми плус од оние дозволените за модел, впечатливи облини надополнети со природна убавина, е изгледот со кој Robyn успеа да го освои светот, и покаже дека и заоблените девојки можат да бидат секси.... Покрај многуте аранжмани оние кои дефинитивно ја однесоа на едно повисоко ниво и драстично го променија правецот на нејзината кариера се појавувањето во италијанскиот и австралискиот „Vogue“, и францускиот магазин „Elle“. Сега истата е и првото заштитно лице за „plus-size“ колекцијата на Ralph Lauren...Ова е само уште една порака...Девојки бидете свои!
| | веќе видена

Бунтовничката од Барбадос на светската јавност и ја претстави својата втората модна колекција за брендот River Island...Изгледа покрај музиката младата пејачка се пронајде и во друга област...Парчињата од новата колекција јавноста ќе има можност да си ги приушти од 25 мај кога официјално ќе бидат пуштени во продажба... „Сакав да креирам работи кои би сакала да ги носам, токму и затоа влегов во дизајнерските води. Сакав тие да ме претставуваат токму мене, да има парчиња за деновите кога се чувствувам дебела, но и за деновите кога себично сакам да ја нагласам својата секси појава“, изјави Riri "Vogue". Како и претходната и за оваа колекција инспирацијата ја добила од себе, па така повеќето модели се лично нејзини но има и такви на кои работела заедно со дизајнерот Adam Selman. Стилот препознатлив, шик, тренди и разновиден се со цел секој да може да се пронајде барем во еден модел...
| | веќе видена

Македонските евровизиски претставници Есма и Влатко кои веќе една недела претстојуваат во Малме, со полна пареа започнаа да се подготвуваат за настапот во четврток на 16 мај, кога официјално ќе настапат на втората полуфинална вечер...Македонската евровизиска делегација веќе ја одржа првата прес конференција. Беа интервјуирани од повеќе телевизиски куќи и ги одржаа првите тонски проби. Иако на првата проба Лозано, "Пред да се рaздени" ја пееше на англиски, пред стартот на втората проба официјалната информација е дека делот што го пее тој ќе биде на македонски јазик додека пак Есма на ромски. Што се однесува пак до сценскиот настап, како и што очекувавме нема да претрпи некои спектакуларни промени. Облечена во црвен фустан со сваровски кристали, и црно бела комбинација на костум ќе биде стајлинг комбинацијата со која Есма и Влатко ќе се претстават како трети изведувачи на втората полуфинална вечер...Патот на Есма и Влатко до 58 издание на евровизија беше најдолгиот до сега...Веќе испеаната "Империја" претрпе ...
сите 98 | | | веќе видена

Од Карибските се префрламе на уште поегозтични плажи, а таму...жешките ангелите на Victoria's Secret...Светски познатата модната куќа неуморно работи на промоција на својата најнова колекција костими за капење...Adriana Lima беше само вовед...Candice Swanepoel, Erin Heatherton и Lindsay Ellingson се жешкото трио кое ја продолжи летната кампања... Ретро едноделни костими, секси колоритни бикини со весел дизајн се само дел од многубројната палета на брендот Victoria's Secret за претстојната сезона...Наше беше да ве известиме, сега на вас е редот, да го изберете оној за кој најмногу ќе ве фати око...
сите 10 | | | веќе видена

Малме е градот кој досега бил домаќин на Евровизија во далечната 1992 година, кога се одржало 37 то издание на овој фестивал...И оваа година повторно домаќин...Евровизијата во Шведска, по петти пат и втор во овој град ја донесе минатогодишната победнична на Евросонг Loreen чија песна Euphoria ги доби најголемиот број на гласови. Иако во трка за одржување на Eвровизија беа градовите Гетеборг и Стокхлом, сепак градот познат како песочен рид или Малме ја доби предноста. Салата каде што ќе се одржи спектаклот наречен Евровизија е Арена Малме. Изградена 2008 година по повод светското првенство во ракомет 2011 година. Капацитетот на салата изнесува 5500 гледачи. Евровизија е голем предизвик, како за изведувачите така и за организаторите...Европската радио дифузна унија се појавува како покровител на овој голем евровзиски натпревар на песна. Деноноќно посветени на организацискиот дел од фестивалот се 250 луѓе, а 44 телевизиски копродукции во изминативе 12 месеци се посветени на настанот кој достигнува гледаност од ...
сите 3 | | | веќе видена

Големиот Брат и донесе слава...а сега и музичка кариера. Ако до сега ја гледавме во туѓи видео записи, наскоро ќе имате можност да ја видите во нови но овој пат таа ќе биде главната ѕвезда во истите...Сораја од шоуто не излезе како победник но дефинитивно доби многу повеќе...Како што известуваат српските медиуми, продукциската куќа Емоушн одлучила да вложи во старлетата и од неа направи пејачка...Изгледа им се допадна нејзината изведба за време на шоуто реши да и онуди соработка... Според изјавата на Емоушн, продукцијата издвоила буџет од 100.000 евра за овој проект. Притоа планирала да склучи договори за соработка со врвни балкански имиња кои навистина ќе придонесат во реализација на оваа идеја...Од Сораја сеуште нема изјава, но како и добро и се исплатеше учеството во ова шоу...
сите 8 | | | веќе видена

Откако нејзината мајка ја загуби битката со ракот, а таа беше сведок на целиот тој болен процес, одлучи да превземе драстичен чекор но само поради превенција од нешто полошо...Актерката Angelina Jolie изминатиов период направи неколку сериозни испитувања кои за жал покажаа дека и кај неа постои голема веројатност да заболи од рак на дојките, па затоа донесе навистина храбра одлука, да ги отстрани... И како вистинска ѕвезда и докажана хуманитарка го сподели ова искуство со светот...Во отвореното писмото кое го испрати до New York Times, Jolie напиша: Сакав да го напишам ова за да им кажам на другите жени дека не беше лесно донесувањето на одлуката да си направам мастектомија. Но, многу сум среќна што ја донесов. Моите шанси за развој на рак на гради паднаа од 87% на под 5%. Можам да им кажам на моите деца дека нема потреба да се плашат дека ќе ме загубат од рак на гради. Среќна сум што имам партнер, Бред Пит, кој е толку полн со љубов и ме поддржува. Па, до сите кои имаат жена или девојка која минува низ ...
сите 58 | | | веќе видена

На почетокот на Големиот Брат важеше за најповлечен, најприроден и оној кој во оваа игра влегол сосема случајно и без никаква желба за слава ниту победа...Но како шоуто се ближеше до самиот крај Драгутин или попознат како Топ ја изненади јавноста, и овој профил го замени со сосема нов...човек кој навистина сакаше дома да си отиде како победник...Подоцна истото го потврдија и состанарите... Но неговата амбиција не запира тука...Изгледа славата добро му дојде па одлучи да проба и со музика...И со кој ако не со неговата најблиска пријателка во шоуто, Маја Николиќ. Да да...Топ и Николичка најавија дует кој би требало да излезе на почетокот на летниот период, и како што велат очекувале да биде вистински летен хит... Според она што го видовме во Големиот Брат, Топиќ баш и не не воодушеви со своите вокални способности, но изгледа Николичка не мисли така...
| | веќе видена

Уникатниот глас и стил и донесоа светска слава...Оваа 26 годишна американска пејачка за многу краток период успеа да ги собори рекордите на слушаност и притоа се најде на врвот на скоро сите светски топ листи...Lana Del Rey е девојката која со своите песни успеа да освои повеќе генерации... Покрај беспрекорниот глас Del Rey поседува и префинета убавина која несомнено знае како да ја истакне, а канадскиот магазин "Fashion" го сподели со јaвноста...Младата пејачка застана пред објективот на познатите фотографи Marc Williams и Sara Hirakawa во тренди комбинации на дизајнерите Dolce and Gabanna и Chanel и направи една навистина елегантна, секси но во исто време и доста префинета фотосесија... Во кратко интервју за списанието истата покрај идните планови во врска со нејзината музичка кариера напоменала дека секој треба да има свој идол...тоа е еден вид движечка сила...Amy Winehouse е нејзина инспирација..."Знам дека повеќе не е со нас но верувам дека како и да постапи беше она правилното, до крај беше своја."
| | веќе видена

По долга пауза сексипилната Mariah Carey светската музичка сцена ја освојува со нова песна и видео запис за истата...Но овој пат со нешто малку поинакво...Провокативно, секси но сепак добро и за очи и за уши... "Beautiful“ е насловот на новата песна, соработка со 27 годишниот Miguel, не многу познат но со одлични вокални способности...Истата е напишана и продуцирана од самите изведувачи и е дел од претстојниот нов албум на пејачката...Нас ни се допадна овој дует, сега на вас е редот...
сите 4 | | | веќе видена

Кога лани Авалон одлучија да го освојуваат Ушче во револуционерен музички поход наречен Белград Колинг, малкумина веруваа во успех. Вчера, кога по втор пат ги собраа новинарите од регионот да ги обелоденат првите официјални информации за истиот тој Колинг само со поинаква година, успехот го потврдија. "Лани беа три дена годинава само еден...Лани беше Ушче годинава е Калемегдан. Лани беа само хедлајнери годинава едни ама вредни. Зградата зад мене беше базата од каде што македонската Aвалон продукција ги соопшти деталите за годинешниов Belgrade Calling." Лани се концентрираа на хедлајнери за сите три дена. Годинава концентрацијата падна на најголемиот рок бенд на денешницата Грин Деј. Колку и да звучи неверојатно, ја сменија маршутата на рокерите и по најголемите светски метрополи, го запишаа името на Белград... Сагор Мишковиќ PR на Belgrade Calling: "Тие сами сакаа да дојдат во овие простори, затоа што никогаш не настапувале во овој дел од светот, и тоа беше голема предност но исто така беше предност тоа што ...
| | веќе видена

Овие девојки гордо го покажаа бујното деколте. Да застанеш пред толпа луѓе, само по градник и да ја покажеш убавината на твоите гради, и да почекаш аплауз за големината, е тоа е храброст. И плус ако доаѓаш од Балканот, е тоа е вистинско чудо. Можеби нашиот македонски металитет не го дозволува тоа, но затоа пак кај Хрватиците тоа е сосема нормално. Посебно за девојките од Истра, Хрватска кои учествуваат на натпреварот кој го носи името „Цица фест“, на кој се бира најубаво деколте. Не е важно дали се мали или големи, природни или силикони, најважно е добро да изгледаат. Жирито со „полни раце работа“, а обемот на градите, одлучува кои титули ќе ги добијат девојките, најмали, најголеми и најубави гради... Доволен стимул „Цица фест“ да организираме и кај нас, па така македонките можеби ќе имаат храброст како хрватиците да се пофалат со големината на своите градите.
| | веќе видена

По примерот на доста свои колеги и Jennifer Lopez одлучи да сними документарен филм за својот живот...Идејата ја добила многу одамна но токму сега бил вистинскиот момент за нејзина реализација..."Dance Again" е насловен документарецот, а инспирација за истиот добила токму од истоимениот албум и турнеја, за кои сметала дека се едни од нејзните најдобри остварувања... Како што пренесува американскиот медиум "E" латино дивата во овој филм покрај детали од кариерата досега необјавени, со јавноста ќе сподели и тајни од приватниот живот...тешкиот период по разводот со Marc Anthony, односот со нејзините деца...и врската со 20 години помладото момче...Сето ова и многу повеќе наскоро...
| | веќе видена

next