Naomi Campbell уште еднаш на светот му покажа дека годините за неа се само бројка...Супермоделот застана пред објективот на познатиот фотограф Tom Munro и направи мини моден едиторијал за мајскиот број на бразилското издание на магазинот Vogue. Провокативните комбинации ги надополни и со нов изглед...Руса коса која одлично го истакна нејзиниот темен тен...Позната поради фактот дека сака да експериментира овој пат навистина ја изненади светската јавност...пријатно. Иако овој пат станува збор само за перика не значи дека нема да ја видиме и блондинка во скоро време...
| | веќе видена

И ако во куќата на Големиот брат важеше за најголем провокатор, истото го потврди и надовр од неа...По излегувањето од ова шоу како и сите исфрлени станари и Синди беше на гости кај Маријана Мичиќ во емисијата ВБ Магазин, посветена на преглед на нивниот престој во куќата...И ако досегашните исфрлени станари се покажаа како добри гости и културно одговараа само на поставените прашања без притоа да влегуваат во дебата со водителката...истото не можеме да го кажеме и за Синди. И не ве чуди нели? Моделсицата уште еднаш ја покажа својата безобразна страна...Од самиот старт успеа да ја испровоцира Мичиќ...Причина? Непркинато зборување од кое водителката не можеше да дојде на ред...на што побара да ја исклучат..А како изреагира Синди на ова...погледнете во видеото што следи...
сите 6 | | | веќе видена

Едни чекореа по пистите на модниот викенд во Скопје. Од музеи до салони, чекорите скоро секаде беа подеднакво грациозни. Други, го засилија чекорот па стигнаа дури до Фиренца. Не станува збор за покана туку за избор и тоа личен. На Кевин Оукс, еден од најдобрите светски модни кореографи кој со години е задожен за кореографијата на оваа традиционална ревија во театарот Обихол во Фиренца. Нашата делегација составена од 4 манекенки ја предводеше Мики Црнокрак. Осма година по ред убави македонски девојчиња се дел од овој моден перформанс. 250 модели и 30 различни кореографии. Публиката сам моден џет сет. Не снимаа само камерите на Фешн Тв. Снимаше и окото на сопственикот на истата. Мишел Адам… Групното дефиле може го означи крајот на ревијата. Ама за 4те македонки, тоа дефиле сигурно беше почеток на нова кариера. Надвор од македонските граници.
сите 2 | | | веќе видена

Се сеќавате на Backstreet Boys? Бендот кој пред 20 години беше еден од најдобрите во светот...жените лудуваа по нив, мажите им завидуваа...Токму тие пред неколку дена официјално ја прославија 20 годишнината од постоење на бендот, со откривањето на нивната ѕвезда на Холивудската патека на славните. Како што пренсуваат странските медиуми, среќата и возбудата на момците била неизнерна...а изјавите неизбежни... „Цел живот работев за никој да не гази врз мене, но не ми смета ова“ - на своја сметка се пошегувал Brian..на што се надоврзал AJ McLean... "Ве сакам момци. Покрај мојот свадбен ден и раѓањето на мојата ќерка, ова е без дискусија најубавиот ден во мојот живот“...а Nick Carter само додал...„Никогаш не си ни замислував дека ќе бидам дел од ова“. Истите ја искористиле приликата јавно да им се заблагодарат на своите фанови и семејствата за поддршката која им ја давале сите овие години и заради таа цел ова лето официјално го најавиле и својот нов албум...
сите 3 | | | веќе видена

И додека до пред само неколку дена смртно се расправаа, се поливаа со вода и такаречено физички се пресметаа, денес Маја и Анета се први пријателки...Николиќ која на почетокот поголемиот дел од станарите ја мразеа, нарекуваа дволична и сплеткарка успеа да ги придобие сите...па дури и нејзиниот најголем непријател - Венди. Верувале или не денес тие најмногу се дружат во куќата на Големиот Брат...но изгледа малку повеќе се зближија... Имено на синоќешната забава овие три покрај зборови си разменија и неколку допири...Нашата Анета не можеше да поверува на признанието дека градите на Николичка се природни па реши да си провери...А како? Едноставно, убаво ја испофаќа но на крај сепак не беше сигурна па ја замоли и Венди како добра другарка да провери...Како изгледаше целата оваа ситуација, погледнете и сами...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерно официјалниот видео запис за „Пред Да Се Раздени“, песната со која Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозаноски Лозано оваа година ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија во Малме, Шведска.
сите 17 | | | веќе видена

За љубителите на врвната електронска музика Аква Парк Фест најавува исклучително посебна ноќ! Легендарниот диџеј и продуцент ПОЛ ВАН ДАЈК (PAUL VAN DYK), човекот кој светски реномираниот „DJ Magazin“ два пати го прогласи за број еден помеѓу 100те најдобри диџеи на свет ќе настапи на Аква Парк Фест. Еден од првите супер-стар диџеи, денес е еден од најзначајните луѓе во историјата на електронската денс музика со шест студиски албуми продадени во повеќе од 4.5 милиони примероци. На Аква Парк Фест тој со својот лајв настап ќе ја претстави чудесната мултижанровска подимска музика, а на оваа единствена аудио вечер, Пол Ван Дајк ќе приреди спектакуларно затворање на фестивалот. Пол Ван Дајк започна како транс диџеј, но денес својот жанр едноставно го дефинира како „електронска денс музика“. Овој исклучително талентиран музичар, но и борец против сиромаштијата и истакнат активист, присутен е на сцената повеќе од 20 години во кои постигна небројни успеси. Од 1999 година па наваму скоро секоја година добива награди за ...
| | веќе видена

Шпекулaциите за обновување нa врската помеѓу Justin Bieber и Selеna Gomez се вистина. За жал на многу обожавателки и зли јазици славниот 19 годишен пејач повторно е заљубен. На инстаграм споделил интимна фотка на која се наоѓа и неговата екс и сегашна девојка Gomez. Фотка на која Bieber е во полуголо издание а неговата девојка го прегрнува. Веднаш под таа фотогрaфијата напишал:„Премногу долго создаваш музика душо, дојди да се галиш, со мене“. Со оваа фотка Bieber на целиот свет му покажа дека повторно е во врска со Selena. Парот се запознал пред три години, а на јавноста за прв пат и признаа дека се во врска во 2011-та година на Vanity Fair. Ниваната љубовната врска како и секоја, доживеа турбуленции но изгледа тоа е веќе надминато, Justin и Selena се повторно заедно.
сите 6 | | | веќе видена

Пука Козметика во соработка со Шутка рома рап. Пука Козметика во последниов период се актуелни со низата освојувања на музичката топ листа МТВ Адриа. Последна нумера која што се најде на листата е „Направи чекор“ заедно со Скит Скитара. Додека пак Шутка рома рап веќе се најавени дека годинава по втор пат ќе настапат на престижниот европски фестивал „Сигет“, кој се одржува во срцето на Будимпешта на островот Обуда. Тие имаат настапувано и на „Роскилде“ во Данска, како и на домашниот „Таксират“. Во вторник, 30-ти април во пивница „Стар Град“ (до Црква Св. Спас), ќе се одржи промоција на видео записот за песната „Репрезент“. Станува збор за соработка меѓу Шутка рома рап и Пука Козметика. Пука Козметика, е хип-хоп бенд каде што членуваат двајцата близнаци Жарко и Дарко Масларковски. Нивните почетоци се од 1995 година на урбаното градско подрачје на Ново Лисиче. Првиот студиски албум „Да ви го на...пука“ е снимен во 2006 година под Арена рекордс. Во 2008 година ја основаа Токсикологија Мјузик (заедно со Скит ...
сите 2 | | | веќе видена

Во вчерашните номинации, Големиот брат одлучи номинирани да бидат Маја Николиќ, Славко, Анета, Венди и Драгутин. Додека пак публиката одлучува кој еден од овие петмина ќе ја напушти куќата на Кошутњак и нема да се бори за наградата од 50.000 евра. Директно номинирани од страна на Големиот брат се Анета, Венди и Славко кој ги казни поради јавно зборување за номинациите. Веќе во понеделник ќе се случи последното исфрлување од куќата на „Големиот брат“. А следното ќе биде во полуфиналето, а на 6-ти мај ќе се случи финалето во кое ќе се одлучи кој ќе биде победникот на оваа сезона ВИП Големиот брат и ќе си замине со 50.000 евра.
сите 10 | | | веќе видена

Во куќата на Големиот Брат навистина владее лудило...препирања, рсправии, по некој инцидент но верувале или не и по пет недели се случуваат нови пријателства. А доказ дека секој нов ден носи ново чудо е и помирувањето на Венди и Маја Николиќ. Вечните ривалки ја закопаа секирата и од вчера се повторно пријателки...Маја која од самиот почеток смртно ја мразеше Венди прва и пријде и се извини а сето тоа го надополни со една прегратка на која Венди и не баш топло изреагира...Но како и да е...дали конечно се ќе биде во ред и ситуацијата ќе се смири барем за момент, или ова е само уште еден испад на Николичка, за кој можеби подоцна и ќе се покае, останува да видиме...
сите 17 | | | веќе видена

Латино американската убавица повторно освојува со својата уникатна убавина...Облечена во најновата колекција на луксузната онлајн продавница Net-a-Porter актерката Jessica Alba смини моден едиторијал за магазинот "The Edit"... Покрај фотографиите, актерката за списанието дала и кратко интервју во кое без проблем зборувала за својот приватен живот, сопругот керќите и проблемот со килограмите по нејзината втора бременост...била искрена до таму што признала дека три месеци постјано носела тесни корсети се со цел побрзо да ја врати својата витка линија... „Беше брутално. Не е за секого. Носев двоен корсет дење и ноќе во текот на три месеци. Постојано бев испотена, но вредеше“ – изјавила. Нормално не ја изоставила ниту својата кариера...за што изјавила дека штотуку завршила со снимање на продолжението од филмот „Sin City“, „Sin City: A Dame to Kill For“ за кој изјавила дека бил доста исцрпувачки, напорен но среќна што бил сосема поразличен од нејзиниот приватен живот...Моментално одмара од напорниот период и ...
сите 9 | | | веќе видена

И ако за момент го заборавивте, ние сме тука да ве потцетиме...Иако не е повеќе дел од дружината на Големиот Брат, Урош и понатаму бурно ги следи и сеуште не може да ги собере импресиите од ова "патување". А доказ за тоа е и неговото последно интервју за српскиот портал "Скандал", каде каскадерот искрено одговара на сите поставени прашања во врска со неговиот престој таму... За сексот со Ава, наводната љубов со Сораја...пријателството со Драгутин и Топ и секако односот со сите останати станари...но да не должиме се што веќе напоменавме и многу повеќе следи во 20 минутото видео...
сите 10 | | | веќе видена

Очигледно признанието за најубава жена на светот на Gwyneth Paltrow навистина и пријаше па одлучи на јавноста уште еднаш да и покаже дека со право ја носи оваа титула...40-годишната блондинка со својот изглед на холивудската премиера за нејзиниот нов филм „Iron Man 3“ ја воодушеви публиката и ги засени присутните... Уникатниот моден избор на актерката не остави никого рамнодушен...Долг елегантен фустан навидум обичен, но посебен и провокативен...Проѕирните делови вистински погодок, мала провокација која дефинитивно помина не помина незабележана како од медиумите така и од публиката...
сите 6 | | | веќе видена

Едни ја обожаваат други пак не ја поднесуваат...И додека едни гласаат за неа да остане во куќата на Големиот Брат бидејќи сметаат дека е една од поинтересните таму, оние другите пак со душа чекаат да излезе...Ваква или таква Ава не ја засегаа ама ништо, си прави што си сака, кога сака и на начин на кој таа сака...Откачена, понекогаш и луда, има моменти на бес но и оние во кој знае да пушти и по некоја солза...лажна или не она си знае. Како и да е во секој момент знае како да го привлече вниманието како на станарите така и на публиката... На почетокот правеше се да ја придобие љубовта и вниманието на Урош денес истото го прави со Жељко...Добро им тргна но откако и го откри правото лице како што тој вели, и откажа љубов...а таа оттогаш полуде, и на секој начин се труди да го привлече неговото внимание...Чашата ја прели моментот која Жељко реши да си поигра со Ава и ја направи љубоморна со Маја Николиќ...па таа не остана должна и изведе "легендарен" Dirty dance...а како сето тоа изгледаше погледнете во видеото ...
сите 4 | | | веќе видена

Пред неколку дена Војводката од Кембриџ ја посети Националната галерија на портрети во Лондон, се со цел да ја одаде својата поддршка на хуманитарната организација "The Art Room", чија примарна цел е со помош на уметноста да се помогне во зголемување на самодовербата кај децата... Облечена во светло син фустан, едноставен и елегантен сопруга на принцот Вилијам изгледаше навистина отмено и со стил. Креацијата е дело на дизајнерката Emilia Wickstead. И дека нејзината посета била ефикасна говори и податокот дека истата одржала неколку минутен говор пред повеќе од 250 гости а потоа поминала и доста време со децата кои и тоа како биле задоволни од поддршката и љубов која им ја пружила...Kate Middleton уште еднаш покажа дека со право ја носи својата титула...
| | веќе видена

Стиховите на легендарната песна "Македонско девојче" во целост ја опишуваа оваа наша и надежна манекенка...Mарија Дичевска на само 15 години има соработувано со врвни светски имиња а допрва ја чекаат нови... "Работев на повеќе фотосесии и ревии. Работев за Stefanel, Dior, потоа добив работа за Showroom два месеци и се вратив тука..." Откако го освои Mилано на ред се другите светски модни центри кои веќе се интерсираат за неа. "Најзабележана сум од менаџерите во Париз на двете најпознати модни агенции АMG и Next исто така забележана сум и од менаџери од Њујорк значи сите ме чекаат откако ќе наполнам 16 години." Како и секоја професионална работа, така и оваа бара голема дисциплина и посветеност, но наша Mарија е секогаш подготвена да го даде максимумот... "Патот беше навистина трнлив но поголемиот дел го изодев сега одам по втор пат и се надевам на најдобро...задоволна сум, работата не е лесна но ако се сака се се може." И не запира тука...иако ја дели истата агенција со Heidi Klum во Германија нејзините ...
| | веќе видена

Со секој изминат миг ситуацијата во Големиот брат е се потензична, конфликтите поизразени, расправиите погласни...Вербалните провокации одамна прераснаа во физички пресметки. Со што стана воочливо дека ситуацијата почна да излегува од контрола. За да ја смири топката Големиот брат синоќа организираше уште една журка за станарите... Но засилената доза алкохол и изборот на песни очигледно имаа обратно дејство, барем за Ава, која одново беше во центарот на вниманието. Причината? Ава е љубоморна... и тоа ни повеќе ни помалку туку на Маја Николиќ... Во тоа име прво одигра еден dirty dance на шанкот, па побара објаснување...По јавното признание, нова провокација, проследена со уште еден хистеричен испад на сплитската старлета... Не и требаше долго да прејде на дела и на провокациите на Маја да врати со иста мера. Николиќ го бакна Жељко, Ава му легна в кревет на Славко... Полноќниот урнебес заврши со повик за во исповедалница, а дали шоуто ќе заврши со нервен слом? Ако вака продолжат да се развиваат настаните ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Irina Shayk и брендот костими за капење Beach Bunny и оваа година ја продолжија својата соработка...И ако минатогодишната кампања беше жешка и провокативна, оваа година Shayk освојува со истиот тој сјај...27 годишната руска убавица позираше на плажите во Рио, во бикини од колекцијата Bronze. Како што изјави претставник од компанијта, овогодинешната колекција е инспирирана од веселите карневалски бои во Рио, богатата бразилска традиција и култура...А одлуката околу избор на моделот, е само ваша...
сите 6 | | | веќе видена

"Tribeca Film Festival" во Њујорк беше местото каде светската јавност за прв пат имаше прилика да го види најскапиот фустан на светот...Изработен од 10.000 златни пулејќи, 24 каратниот фустан на актерката Caroline Correa е проценет на неверојатни 1,5 милиони долари... Истиот е дело на дизајнерот Zac Posen и специјалано е изработен за краткиот рекламен филм со цел промоција на новиот "златен" сладолед на Magnum...„As Good As Gold“ е насловен спотот во кој главните улоги им припаднаа на Joe Manganiello и Caroline Correa и кои без сомнение одлично си ја завршиле работата...
сите 8 | | | веќе видена

next