Уште една венчавка е на повидок...Верувале или не и Lady Gaga ќе стапне на лудиот камен...Како што пренесува британскиот таблиод "The Sun", најдобрата пријателка на пејачката ја издала...Поради фактот што истата била пресреќна за одлуката на нејзината пријателка, одлучила да ја превари и веста ја сподели со јавноста... "Иако на почетокот не верував, но нивната љубовна врска навистина стана сериозна, и кога Gaga ми соопшти дека со Taylor планираат конечно да ја официјализираат, јас полудев...Ми рече, "Taylor е тој". Створени се еден за друг. Taa e навистина одлучна да го помине животот со него. Но поради фактот што пред неколку недели таа имаше сериозна операција а тој моментално е во Чикаго поради снимање на неговиот нов илм венчавката ја планираат за почетокот на летниот период. - изјавила DJ Lady Starlight блиска пријателка на пејачката... А што и самата Lady Gaga има да изјави, дали ќе го потврди истото или ќе го негира останува да видиме...
сите 2 | | | веќе видена

И ако мислевте дека само музиката е негова страст се лажете, Влатко Лозаноски изненади и призна дека фудбалот е неговата втора љубов...За таа цел со задоволство прифатил да биде дел од фудбалскиот натпревар Напредок - Работнички кој се одржа на градскиот стадионот во неговото родно Кичево, пренесува дневниот весник Вест. Лозаноски безрезервно им ја пружи својата поддршка на фудбалерите и притоа токму тој ја имал честа да прв пат ја изведе новата химна на тимот Напредок. "Чувството е прекрасно кога во својот роден град и на теренот каде што порано и самиот настапував се случи овој свечен чин. Срцето ми заигра која ја пеев новата химна и имав чувство како прв пат да пејам пред толкав аудиториум. Многу спомени ме врзуваат за овој стадион, бидејќи близината на мојот дом постојано ме тераше секој слободен момент да го поминувам овде. Морам да се пофалам дека бев солиден фудбалер но поради поради средното училиште морав да престанам да се бавам со овој спорт. - изјавил Лозаноски за Вест. Во знак на благодарност ...
| | веќе видена

Изгледа британската група One Direction во својот состав го имаат и Дон Жуан. Само што неговото име е Harry Styles. Во неколку инетрвјуа Styles нагласил дека сака повозрасни девојки од него, а во едно интервју изјавил дека никогаш не би се плеткал со девојка која е постара од неговата мајка Anne Cox која има 44 години. А веќе во јавноста познати се неговите љубовни афери со повеќе повозрасни девојки како 14 години постарата од него диџејка Lucy Horboin како и 15 години постарта Caroline Flack. Една поранешна водителка на британска детска емисија Blue Peter, раскажала за британските медиуми дека тогашниот 16 годишен Harry кој бил пријател со нејзиниот син William и праќал низа вулгарни SMS пораки за време на заедничка вечера во ресторан. „Последен пат го видов во кинески ресторан беше со неговата мајка и нејзиниот партнер Robin, а јас со мојот сопруг Karl. Ми праќаше вулгарани пораки, неможам ни да ги изговорам тие зборови“, изјавила Yvette и додала дека Harry го скршил срцето на нејзиниот син затоа што се ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешните ривалки ги смирија страстите...Славица Чуктераш и Тања Савиќ, пред два дена јавно покажаа дека повторно се во добро односи...Рамо до рамо во емисијата “Народ пита” која се емитува на националната српска телевизија Пинк, грандовките повторно беа они старите...Иако виновникот за нивното повторно пријателство не се самите тие, туку оној кој е најмногу заслужен за она што тие се денес...директорот на Гранд продукција, Саша Поповиќ. Според пренесувањата на српските медиуми, Поповиќ веќе подолг период инсистирал да тие две го обноват нивното пријателство, и бил упорен во оваа намера...И на крај изгледа успеал... Како и да е во емисијата покрај фактот што за прв пат по долг период јавноста можеше да ги види заедно, она што дополнително го привлече вниманието како на гледачите така и на медиумите беше бујното деколте на Тања Савиќ...За кое ниту водителот не можеше да се воздржи а да не го искоментира...Секако ниту Чуктераш не беше изоставена...и за неа следеа пофални зборови...
| | веќе видена

Хичкок е драма во режија на Sacha Gervasi, во главните улоги се појавуваат Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson, со времетраење од 98 минути. Филмот ја следи љубовната „тензија“ помеѓу Алфред Хичкок и неговата сопруга Алма Ревил, за време на снимањето на легендарниот филм „Психо“, во 1959 година. Во годините кога тие се на врвот на нивната креативност, се соочуваат со инсинуации дека е „време за пензија“. Но, Алфред презема храбар чекор и одлучува да го само-финансира неговиот следен филм, базиран на хорор новелата Психо. Алма полека го губи трпението со „распуштеното“ однесување на Алфред, но во приказната „влетува“ уште една личност. Подоцна, филмот „Психо“ станува филмски класик и го промовира Алфред Хичкок во еден од легендарните „мајстори“ на филмската уметност.
сите 7 | | | веќе видена

„Ова личи на крај“ од Џулијан Барнс е книга добитник на „Букеровата награда“ за 2011-та година. Неверојатно привлечна приказна за еден средовечен маж кој се труди да се помири со минатото за кое долго одбивал да размислува – но пријателите од детството се враќаат за да се одмаздат; едниот од оној свет, а другиот ужасно сеприсутен. Антониј Вебстер е убеден дека ги оставил спомените зад себе додека макотрпно ја градел својата иднина, но со годините, бракот му се распаѓа, семејството се растура, кариерата му завршува, па разведениот пензионер старее сам. Токму тогаш, во пензионерските денови, наследува мистериозен спомен од минатото што го присилува секојдневно да размислува за се што било и што не било, за нештата за кои мислел дека ги разбира. Тогаш е принуден одново да ги разгледа случките и луѓето од минатото и да размислува за својот нарав и за своето место во светот. Ова е еден од оние романи што се читаат во еден здив, полн со запрепастувачка психолошка и емоционална длабочина и софистицираност. „Ова ...
| | веќе видена

На 14 март -четврток 2013 година, со почеток во 20:00 часот, во Домот на АРМ, Македонската филхармонија ќе се претстави со вториот концерт од циклусот ЛАУРЕАТИ во оваа концертна сезона „Без зборови“. Македонската филхармонија ќе настапи под искусното водство на истакнатиот диригент Андреас Вајзер од Германија, а во улогата на солист ќе се појави еден од најистакнатите украински виолинисти, младиот Валериј Соколов, победник на престижниот натпревар „Жорж Енеску“ во Романија. Валериј Соколов, кого критичарите го нарекуваат „драматичен и возбудлив виолинист“, ќе го отсвири Концерт за виолина и оркестар бр. 5 од Волфганг Амадеус Моцарт, познат и под името како „Турски“. На програмата е и Увертирата кон операта „Волшебната флејта“ исто така од Моцарт и Симфонијата бр. 8 од Лудвиг ван Бетовен. Кратка биографија за лауреатите... Андреас Вајзер дипломира на Високата школа за уметности во Берлин и е финалист на меѓународниот натпревар за диригенти „Артуро Тосканини“ во Италија во 1985 година. Благодарение на ...
сите 17 | | | веќе видена

Холивудската актерка Jennifer Love Hewitt откако одлучи да го зголеми обемот на своите гради, за кои подолг период изјавуваше дека е незадоволна од нивната големина...сега реши и да ги осигура...и тоа ни помалку ни повеќе туку на пет милиони долари... И ако дивата Jennifer Lopez можеше да ја осигура задницата а моделот на Викторија Сикрет, Heidi Klum своите нозете, зошто и Hewitt да не го направи истото... Ѕвездата на серијата "The Client List" во свое неодамнешно интервју изјавила дека е презадоволна од својот нов изглед и затоа во последно време преферирала облека која во целост ги истакнува нејзините бујни гради...Притоа додала и дека понудите за работа изминатиов период навистина се зголемиле. А ние ќе прашаме дали истото се должи на новите гради или квалитетите на актерката?
сите 3 | | | веќе видена

Популарното рок дуо Некст Тајм, најавуваат концерт кој ќе се одржи во Софија, Бугарија. По тој повод поголем дел од времето го посветуваат на џогинг со цел што подобра кондиција пред бугарската публика. Покрај вежбањето на песните, Мартин и Стефан редовно посетуваат теретана. „Водени од примерот на светските ѕвезди, јасно ни е дека за да се направи добар концерт, потребно е многу енергија и, секако добра физичка кондиција. На сцената треба да се пренесат позитивни вибрации, да се игра, а не само да се стои во место, особено кога е во прашање енергична музика како нашата. Затоа секојдневно спортуваме и фановите често можат да не забележат како џогираме во парк изминатиов период“, изјавиле Мартин и Стефан за „Вест“. Некст Тајм најавуваат одличен концерт поткрепен со нивниот бенд, при крајот на овој месец. „Концертот во Софија ќе биде нешто спектакуларно и ќе се одржи на 20 март, во најелитниот рок – клуб во Бугарија - Рок ит. Клубот наликува на големите познати хард – рок клубови во Америка и ќе одиме со ...
сите 2 | | | веќе видена

По една година љубовна романса, српскиот популарен пар Наташа Беквалац и Владимир Вуксановиќ тајно ја прекинале врската. Но тоа го криеле не само од јавноста туку и од нивните блиски пријатели, пренесуваат српските таблоиди. Пејачката и манекенот нивната романса ја прекинале пред еден месец, пред Владо работно да отпатува во Австралија. Извор близок до пејачката раскажал дека Наташа, 8-ми март го прославила со сестрата Кристина и пријателката Бојана Стојковиќ. Ден потоа се вратил од Сиднеј, но Наташа не го пречекала на аеродром, ниту пак тој заминал во нејзиниот дом, што би било логично со оглед на тоа што не се виделе еден месец. Изгледа редовните патувања на Владо, и станале пречка на српската барбика па патувањето во Грција а потоа во Австарлија причина да ја прекинат врската. Кога биле побарани да дадат изјава во медиумите, Беквалац заедно со нејзиниот менаџер не биле достапни за изјава, а Владо не сакал да дава никакви коментари во врска со тоа. Дали ова е уште едена нивна приказна со која ќе привлечат ...
сите 3 | | | веќе видена

Официјално, поп пејачот Елвир Мекиќ стана татко...Неговата сопруга Лејла пред два дена на свет го донесе нивниот прв син. Гордиот татко не чекаше многу па среќната вест ја сподели со своите пријатели и фанови на социјалните мрежи... “Мојата сакана сопруга Лејла - мојот херој со Божја помош на свет донесе живот и машко бебе. Му благодарам на драгиот Бог што не израдува со дар како што само тој дарува. - гласеше статусот кој пејачот го објави на својот Фејсбук профил... Деталите околу името сеуште не се познати но се надеваме дека наскоро ќе се пофалат и со оваа вест... Парот кој е во брак е скоро три години во неодмамнешно интервју изјави дека во почетокот на нивната врска постојано биле на релација, Македонија - Сараево, поради приватниот бизнис кој сопругата на Мекиќ го имала таму. Но далечината си го направила своето...па Лејла одлучила да се откаже од тамошниот бизнис и целосно се посвети на својот сопруг...Што не значело дека во иднина немало и овде да го продолжи истиот...Но како и да е, сега за сега ќе ...
| | веќе видена

Уште една српска ѕвезда на лето ќе стапне на лудиот камен...Според она што го пренесуваат српските медиуми, фолк пејачката Гога Секулиќ напорно работи на подготовки за својата венчавка...Поради фактот што истата е закажана за 12 мај Гога има неполни два месеци да среди се а притоа поработи и на својот изглед... За деталите околу венчавката сеуште ништо не сакала да открие освен подготовките околу нејзиниот физички изглед...За таа цел интервјуто кое го дала за српскиот портал "Свет" го направила и во теретана каде заедно со својот личен тренер го поминувала поголемиот дел од времето... "Тешко е да се доведеш до совршенство, но како и да е работата не ми дозволува да се опуштам. Се трудам во секој случај...Вежбам два пати неделно и имам доста напорен тренинг. Мојот тренер ми вети дека до венчавката ќе бидам во топ форма. Истата е закажана на 12 мај а до тогаш навистина имам многу работа...Околу деталите сеуште не сакам да разговарам бидејќи сеуште сме во преговори. - изјавила Секулиќ за "Свет". Не знаеме каква ...
| | веќе видена

Кога ќе го споменеме нејзиното име веднаш помислуваме на мода и високи потпетици...Хероината од серијата Сексот и градот, Sarah Jessica Parker уште попозната по улогата на Carrie Bradshaw, за жал повеќе нема да може да ужива во она што таа го нарекува свој фетиш...високите потпетици... Поради проблеми со стапалата актерката, штиклите ќе мора да ги замени со поудобни обувки... "Повеќе од десет години активно носев високи потпетици...Секој ден бев на штикли, а понекогаш знаев да се заборавам па дури и по осумнаесет часа да бидам во нив...Секогаш на себе имав прекрасни потпетици, и сите беа поубави од претходините...но за жал тоа време заврши...Поради незгодата која доживеав за време на еден сет на снимањето на мојот последен филм "I Don’t Know How She Does It" лекарите ми забранија да ги носам...освен во искучителни ситуации кога морам да изгледам елегантно. За жал поради оваа моја опсесија несвесно ги оштетив стапалата. - изјавила Parker за порталот " Net-A-Porter". А дали поради фактот што во нејзиниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Хип-хоп девојката Nicki Minaj не престанува да изненадува...Провокативна и уникатна повторно успеа да го задржи вниманието на јавноста и биде топ тема на светските медиуми и таблиоди...Се прашувате со што овој пат црномурестата девојка се најде во центарот на вниманието? Иако очекувате да ви кажеме дека станува збор за некоја гола фотка од нејзината приватна архива, не...овој пат нејзиниот нов спот е на мета на критичарите... Иако без сомнение сите нејзини видео записи се зачинети со доза на провокативност, во овој новиот истата се потрдудила да изгледа и повеќе од секси...Дека преферира задникот и нејзините бујни гради секогаш да бидат во преден план е повеќе од сигурно но во новиот видео запис навистина ги истакнала...И ако во другите проекти градите ги покажуваше поливично овој пат се одлучи да за промена ги покаже цели...А како изгледа Minaj додека танцува топлес...погледнете...
| | веќе видена

Почна изборната кампања. Почнаа митингувањата а со тоа и песните на градските плоштади низ Македонија. Македонската естрада одбра страна. Според македонскиот портал Либертас, најголемо внимание привлече поп дивата Калиопи која годинава пее под знамето на владејачката ВМРО ДПМНЕ...Либертас пренесува дека Калиопи се појавила и на промоцијата на Коце Трајановски за уште еден градоначалнички мандат каде ја пеела државната химна... Овој македонски портал пишува дека пеењето во рамките на оваа предизборна кампања за Калиопи има цена. Наводно, пејачката го прифатила овој ангажман поради финанскиски проблеми со кои се соочувала веќе извесен временски период...Како што известува порталот Либертас, дивата за минатогодишниот настап на Евровизија се позајмила толку многу што до денес мака мачела да ги исплати долговите кои поради лихварските камати, наводно достигнале сума од триесетина ијлади евра. Токму тоа, според колегите од Либертас, е една од причините поради која се согласила да биде дел од овогодинешната ...
| | веќе видена

"Големиот Брат"...периодов топ тема низ сите балкански медиуми...Кој ќе учествува и кога ќе почне да се емитува реалното шоу е веќе познато...Но како ќе изгледа куќата, кој се познати личности додатно ќе влезат и ќе бидат изненадување за гледачите, дали ќе биде на истиот принцип како и изминатите години или ќе има нов концепт на нештата, останува да видиме...Но како и да е претпоставките и нагодувањата не можат да се избегнат... Веста дека Сораја и Станија се новите станарки предизвика навистина бурни реакции од страна на јавноста, но она што дополнително ги погреа медиумите и таблоидите беше и наводната вест дека и минатогодишниот учесник Немеш, кого јавноста многу добро го памети, добил понуда повторно да биде дел од ова шоу. Според она што го пренесуваат српските медиуми, оваа година во куќата на "Големиот Брат" Немеш нема да влезе како натпреварувач, напротив...Контроверзниот Немешевиќ кој минатата година со неговата сегашна девојка Марјана на гледачите им приредија добро шоу, оваа година би требало ...
сите 4 | | | веќе видена

Ја познаваат како јога инструктор, но и по впечатливите бујни гради. Секое нејзино појавување предизвикува внимание што не е поврзано со јогата. Нејзиното име е Jordan Carver која спаѓа во редовите на најпопуларна инструкторка по јога во светот и тоа благодарение на нејзиниот физички изглед. Секое појавување во јавноста е доказ зошто е толку популарна помеѓу машката популација. Освен што има совршено градено тело, Jordan има и провокативно бујно деколте кое секогаш е во преден план. Простор каде што сето тоа може да го покаже е и социјалната мрежа Твитер на која постојано се појавуваат фотки со провокативна содржина. Среќни се оние кои ја имаат за пријател на оваа социјална мрежа секој ден може да уживаат во нејзината несрамежлива природа. А и кој не би сакал да има ваков инструктор по јога?
сите 3 | | | веќе видена

По се изгледа оваа следна сезона на најгледаното балканско шоу „Големиот брат“ ќе има голема причина да ви го задржи повторно вниманието. Откако како прва состанарка беше објавена Ава Карабатиќ, изгледа во друштвото на плејбој зајачицата ќе се најдат двете медиумски ривалки Станија Добројевиќ и Сораја Вучелиќ. Станија веќе има искуство со реални шоуа но од типот на „VIP Survivor“, додека Сораја веќе подготвена ќе може да влезе во куќата затоа што беше дел од последната 4-та сезона на „Големиот брат“. Ова е доволно кажува а богами и ветува. Сигурни сме дека ќе има голем натпрвар помеѓу овие старлети која да се истакне со својата интелигенција, која со својот став па и глас. Сораја пред некој ден, по една недела размислување, потпишала договор со продукциската куќа „Емоушн“, која и го организира ова шоу, пишуваат балканските медиуми од извор близок до продукцијата. Како што пренесуваат таа е нестрплива повторно да се врати во куќата на „Големиот брат“ која се наоѓа на Кошутњак каде што престојуваше во ...
сите 6 | | | веќе видена

Дека и тие како сите славни личности сакаат да бидат во центарот на вниманието, си сакаат...Па притоа за секоја новост без проблем ја известуваат јавноста...Дали тоа ќе биде преку социјалните мрежи, дали преку јавни интервјуа битно ќе се пофалат...Откако Кристина Беквалац минатата година учествуваше во реалното шоу "Survivor" девојката навистина стекна голема слава, а покрај неа и нејзиниот тогашен соучесник манекенот Влада Вуксановиќ кој подоцна и стана и “зет”. За врската на нејзината сестра Наташа Беквалац и Вуксановиќ факт е дека на долго и широко, се раскажува за секоја нова вест...Но и Кристина не заостанува...Последната вест за сестрите беше дека повеќе нема да живеат заедно и дека не се во добри односи...Но за да докажат дека сето ова се само измислици на српскиот жолт печат тие покрај изјавата со која го демантираа истото, пред некој ден се пофалиле и со нови фотки од заеднично вечерно излегување. На фотографијата која пејачката ја објавила на својот твитер профил е во друштво на својата сестра ...
сите 3 | | | веќе видена

Дами напаѓајте...Згодниот George Clooney е слободен...Според она што го пренесуваат странските медиуми актерот минатата недела одлучил да стави крај на љубовната врска со моделот Stacy Keibler. Парот кој беше во врска скоро две години, како причината за разделбата ја наведе разликата во карактери... Stacy Keibler која е 20 години помлада од актерот водела поинаков начин на живот од оној на кој е навикнат Clooney...Чести и бурни излегувања, забави и слично биле изборот на младата манекенка за разлика од George Clooney кој повеќе сакал мирни варијанти на дружење, и излегувања. "Разликата во години не е најголемиот проблем, туку разликата во карактери...Stacy сака да излегува и се забавува, а јас сум повеќе за домашна мирна атмосфера...Во поседниве неколку месеци нашата комуникација се сведе на минимум, едноставно не се совпаѓаме повеќе... - изјавил актерот за магазинот "Us Weekly". Штета...
| | веќе видена

next