И официјално...Синди и Урош ја потврдија својата љубов. Шпекулациите за нивната наводна љубовна врска почнаа веднаш по напуштање на шоуто. Истото се потврди и на финалната вечер од Големиот Брат, но тие како вистински ѕвезди одлучија мудро да молчат... Но не за долго...Пред неколку дена парот присуствувал на отварање на елитен сплав во Белград, а таму по неколку пијачки, заборавиле на присутните и се препуштиле на емоциите...А папараците бурно го следеле секој нивни чекор...Како и да, на каскадерот не му се посреќи од прва, но од трета и тоа како...
сите 2 | | | веќе видена

По повод 100 години постоење на бутикот на "Chanel", во местото Довал Франција, светски познатиот дизајнер Karl Lagerfeld одлучи да сними краток филм за модната икона на сите времиња...Coco Chanel. „Once Upon A Time“ е насловено 15 минутното видео, а главната улога и припадна на актерката Keira Knightley...Како што Lagerfeld изјавил во своето интервју, конкуренцијата за главната улога во овој краток филм била огромна, и навистина бил задоволен што направил правилен избор...Keira Knightley дефинитивно била она вистинското!
| | веќе видена

Kate Upton девојката која тотално ја промени визијата за она како треба да изгледа еден модел...токму таа со своето позаоблено тело и уникатна убавина за многу кратко време го освои Холивуд. Има само 20 години а позади себе доста фотосесии, модни едиторијали реклами кампањи... Откако последно се појави во италијанскиот „Vouge“, младатa Upton доби покана и од Anna Wintour да токму таа се појави на насловната страница на јунското издание на американскиот „Vouge“. Прилика за која половина Холивуд сонува Kate ја доби како од шала..Фотосесија е направена во Уругвај, а заслужен за неа е добро познатиот фотограф Мario Testino. Русокосата американка позирала во креации на светки познатите дизајнери Живанши, Шанел, Дона Каран, Оскар де ла Рента, Гучи, Стела Мекартни, Макс Мара, Том Форд, Џејсон Ву, Долче и Габана, Мајкл Корс и Маноло Бланик...
| | веќе видена

И ако пред само неколку дена ни ја претстави најновата колекција долна облека на својата матична куќа, еве ја повторно но овој пат со линија костими за капење...Adriana Lima замина на Карибите а таму...направи жешка фотосесија за новата колекција бикини на брендот Victoria's Secret... Моделите и овој пат разновидни, шарени и прикладни за сечиј вкус, а таа совршена и тотално природна...31 годишната латино убавица, и овој пат на светот му покажа дека со право го носи епитетот една од најатрактивните и секси жени..
сите 4 | | | веќе видена

Дека сакаше да победи, сакаше...Дека направи се да дома си отиде со титулата победник, направи...дека на публиката и понуди се само да го задржи вниманието и ги добие нејзините гласови, и ова е точно. Но за жал не и успеа, па Ава дома си отиде со празни раце...И како во куќата на Големиот Брат така и надвор од неа, не им остана должна па овој пат се спротистави и на продукцијата... Како што пренесуваат српските медуми, Карабатиќ бурно ги нападлана Емоушн на забавата по финалната вечер...Имало тука се...и навреди и пцовки и по некој безобразен збор. Целата расправија завршила на мирен начин, а единствената причина поради која претставниците на продукцијата не сакале да влезат во конфликт со неа, биле медиумите кои токму во тој момент ги имало во огромен број, и секако бурно го следеле овој инцидент...Се замешал и господинот татко на Ава, кој ја смирил ситуацијата и им се извинил на Емоушн. Забавата продолжила но старлетата не престанала да дофрла, како се во ова шоу е однапред испланирано и дека подебата и ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако еден период тотално ја промени визијата за она што некогаш беше, денес повторно на светот му покажа дека и после се повторно може да биде онаа старата. Britney Spears, пред само неколку месеци дебела и непрепознатлива, денес згодна мама... И здосадија постојаните негативни критики па за инат на злите јазици, на сцена се врати позгодна од било кога. А да сето тоа биде повеќе од забележано 31 гoдишната пејачка се појави на насловната странa на јунското издание на списанието за здравје "Shape" позирајќи во секси бели бикини... А тајната за нејзиниот изглед... „Вежбам јога по 90 минути двапати седмично и дополнително правам едночасовни кардио вежби трипати неделно со мојот тренер Тони Мартинез“...Покрај другото причината поради која се одлучила да ја промени својата фигура е и нејзиниот најнов проект, реално шоу кое ќе стартува наскоро во Лас Вегас...
| | веќе видена

Прво беше тој, малиот Осман, кој уште со стартот на хит турката серија „Бурни времиња“ ги придоби симпатиите на гледачите. Откако Осман порасна и стана тинејџер, веќе во третата сезона на „Бурните времиња“ се појави нов, овој пат женски лик. Девојчето кое уште од самото раѓање имаше потресна судбина. Нејзината мајка Ајлин почина во моментот кога ја донесе на свет, а нејзиниот татко, Сонер неможеше да се помирни со тоа и на секој можен начин ја одбиваше љубовта на малата Дениз. Потребната семејна грижа и топлина ја доби од нејзината баба Џемиле и блиското семејство Акарсу, Хасефе, Берин, Мете и Осман. Витканата коса која потсетува на Ајлин, сините очи кои потсетуваат на Сонер и нежната детска насмевка на малата Дениз, не ги остави рамнодушни редовните гледачи на оваа телевизиска серија. Иако во филмот има тажна животна приказна, Дениз односно Ниса Мелис Тели има поинаков приватен живот. Таа има само пет година а веќе е дел од шоу бизнисот. Нејзиното актерско деби го покажала во реклами, а потоа и на ...
сите 2 | | | веќе видена

Супермоделот Kate Moss е новото заштитно лице на компанијата St. Tropez. Истата изработи провокативна рекламна кампања за нивниот добро познат производ, крема за самопотемнување. 39-годишната манекенка ја фрли облеката и го покажа бронзениот тен, добиен благодарение токму на овој извонреден производ... Moss за странските медиуми изјавила дека веќе 15 години редовно користи разни креми за самопотемнување, но откако го пробала истиот производ само на компанијата St. Tropez и самата се уверила во неговата ефикаснос и оттогаш не го менува за ништо...Токму затоа е навистина возбудена за новата соработка, и искрено се надева дека кампањата ќе биде успешна...
сите 2 | | | веќе видена

Blake Lively, име кое веднаш асоцира на мода, одличен и тренди стил. Врвот на својата кариера го достигна со серијата „Gossip Girl“ која дефинитивно го освои целиот свет...Девојките ја обожаваат, момците и се восхитуваат...Актерската кариера покрај многуте признанија и донесе и дополнителни ангажмани и понуди...Модни едиторијали, рекламни спотови, фотосесии за светски познати брендови... Последното од неа е тренди фотосесија направена низ улиците на Њујорк, од страна на познатиот фотограф Патрик Демаршелие...За модните комбинации ќе се воздржиме од коментар...причина? Се би било сувишно...
| | веќе видена

Едно не така дамнешно време, хероините и јунакот од нашата денешна приказна, не тераа на нив да гледаме како потенцијални музички ѕвезди. Не убедуваа дека работат на нови песни, снимаат нови спотови, се подготвуваат за евентуални албуми и настапи по фестивали. Денес, официјално еве ги во една поинаква категорија, Lost and Found. Додуша за добар дел од нив, нема Found. Само Lost… Верица Пандиловска, ем затоа што е најстара по години а и најбогата по искуство. Тетовчанката едно време сериозно пееше. Потоа уште посериозно фати да се занимава со бизнис. Отвори козметичко студио, го потсреди половина Скопје и го затвори. Денес, наместо да пее Верица тргува. Наместо да се занимава со промоции продава тенџериња. Наместо да снима спотови брои нарачки и бодови. Маја Саздановска. Не дека не беше актуелна кон крајот на минатата и почетокот на оваа година. Беше...ама со свадба и дете. Не со песна и спот. Скромните информации со кои што располагаме велат дека Маја последен пат запеа со Панчо. Во нивната Диско Џунгла. Од ...
| | веќе видена

Со Ава имаше кратка љубовна романса, со Сораја само силни симпатии но со Синди дефинитивно љубов...Каскадерот Урош навистина се покажа како најголем љубовџија во шоуто на Големиот Брат. И ако не од прв ама од трет пат изгледа му се посреќи, и ја најде вистинската...Како што известуваат српските медиуми, откако го напуштија шоуто се неразделни...Поранешната моделсица и каскадерот постојано се заедно, и не ја кријат својата љубов...Иако сеуште јавно не сакаат да признаат нивниот однос е повеќе од доволен. Ништо поскромно не се однесуваа ниту на финалната вечер од шоуто каде присуствуваа сите претставници...Очекувано Урош и Синди седеа еден до друг и постојано си разменуваа погледи и нежности...Папараците будно ги следеа, и не пропуштија ниту еден нивни потег.... А дали и нивната романса ќе потрае како онаа на Немеш и Маријана останува да видиме...
сите 3 | | | веќе видена

По шест неделната голтота во куќата на „Големиот брат“, проследена со караници, љубов, номинации и борби, Жарко Стојановиќ е момчето кое од куќата на Кошутњак замина со 50.000 евра. Сега се поставува прашњето со што Жарко ја заслужи победата? Со приматот на повлечено момче кое понекогаш знаеше да се вплетка во кавги со станарите, неговата сексуална ориентација за која сеуште се нема изјаснато, но за која медиумите на големо и широко пишуваа или пак станува збор за големата поддршка од геј популацијата. Српските медиуми излегоа со доста провокативни наслови за победата на Жарко, и текстови во кои токму геј популацијата ја нагласуваат за најзаслужна за победата. Како што пренесува српскиот таблоид alo.rs, Жарко поддршка добил и од геј активистот и учесник во „Големиот брат“, Бобан Стојановиќ кој на неговиот фејсбук профил го напишал следниов статус „Прв пат во животот кажувам, браво Србијо! Геј победа!“. Надежни за победата беа и Ава и Топ, но сепак последен кој излезе од куќата беше Жарко. Наша Анета иако ...
сите 12 | | | веќе видена

Празниците поминаа, јајцата се искршија, трпезите се испразнија...Во некое друго време ќе кажевме, останаа спомените, во ова ќе кажеме останаа фотографиите и чекинзите на фејсбук. Повеќе за чалам отколку за сеќавање...Важно останаа и рака на срце ни послужија, за една фина постпразнична анализа. Кој каде и со кого ги помина празниците. На прашањата кој и со кого ќе одговараме тековно, а за она каде... ќе се послужиме со фесјбук фотка на новинарот и водител Дамјан Дренковски фотографирана и постирана на 1 мај во 7 наутро, на граничниот премин Богородица... Масовно напуштање на републиката...И тоа по сабајле...И после пак да слушнам дека некој има да каже нешто против јужните соседи, кога половина џет сет ги испразни картичките по тамошните продавници и кафеани. Дамјан Дренковски веќе го споменавме, тој дегустираше грчка салата и узо уз сиртаки лајв во Елада за првомајските празници заедно со Лила М Стојановска и уште неколку блиски пријатели. Велигден го прославија за нијанса попатриотски, со Лихнида кајче ...
| | веќе видена

Иако надежите и беа големи, сепак Ава дома си отиде со празни раце...Но со полно срце...Во шоуто важеше за една од нај контроверзните. И додека повеќето мислеа дека нејзиното однесување е само тактика која ќе ја однесе до победа, Карабатиќ им го докажа спротивното...Видовме се од неа...слабост, моменти кога беша навистина во фазон па дури и дел од нејзиниот интимен живот, се ова Ава го сервираше на публиката без никаков проблем...Како таква и си отиде дома... Како што можевме да забележиме, и после шоуто Ава продолжи со своите испади...И додека сите учесници по завршувањето на Големиот Брат се дружеа и славеа, Карабатиќ повторно ги живееше своите пет минути...се качи на шанкот и како случајно го покажа меѓуножјето...И ако нејзините поранешни состанари ја пропуштија оваа прилика...папараците ни случајно.
сите 13 | | | веќе видена

Покрај новата линија костими за капење модната куќа Victoria's Secret ја лансираше и колекцијата долна облека за претстојната сезона...Како секоја и оваа година колекцијата е разновидна се со цел задоволување на сечиј вкус.. Иако поголем акцент е ставен на лежерните и спортски комбинации, сепак не изостануваат ниту оние попровокативните. За оваа рекламна кампања привилегијата и припадна на Adriana Lima, која несомнено одлично си ја заврши работата...
сите 10 | | | веќе видена

Празнично ве водиме во Брисел! Политичкиот центар на Европа, седиштето на Европската Унија и НАТО... Но не за да решаваме важни меѓународни прашања или да преговараме за името, туку да ви го претставиме Брисел од малку поинаков агол. Белгиската престолнина има да понуди многу повеќе од политика, администрација, сериозност... Колку и да звучи неверојатно Брисел има и дух и топлина...и шарм на кој ретко кој може да му одолее... Во продолжение топ 5 причини зошто во првата слободна прилика треба да резервирате билет за Брисел... За почеток затоа што го има величествениот – Гранд Плац... "Гранд Плац е срцето на градот и официјално најубавиот плоштад во Европа. Изградена на местото на некогашен пазар, денес претставува туристичка атракција заштитена од УНЕСКО која привлекува стотици илјадници туристи дневно." Различни по боја на кожа и припадност, но идентични во насмевката. А таа резултат на убавините кои ги опкружуваат...Оние кои ја имаат среќата овие убавини да ги живеат секој ден, за нијанса поконкретни. За ...
| | веќе видена

Ако првата асоцијација за Шпанија ви се Мадрид или Барселона, ако на листата на туристички атракции во оваа земја ги имате впишано само Малага или Палма де Мајорка, време е да ви ги прошириме видиците... Таму некаде на југот на државата која зазема дури 83 % од Пиринејскиот полустров се наоѓа сончевата Андалузија, а во неа романтичната Севиља. Го нарекуваат град на сонцето, но и град на љубовта. Затоа што на листата на најромантични градови во светот ја зазема високата 8ма позиција. И тоа не е случајно. Кога еднаш ќе стапнеш на калдрмата низ центарот на градот, не можеш, а да не се заљубиш. Во тој до тебе, во архитектурата, луѓето, воздухот, бучавата... Во градот. Градот кој според митологијата го создал Херкулес, градот во кој се родил Дон Жуан, градот од каде во 1498та Колумбо трет пат испловил кон новиот свет, пристаништето од каде Магелан го започнал патот околу светот... Но и градот на коридата, фламенкото, Севилскиот берберин и Кармен... Тука недопустливо е да дојдете во есен, а да не одгледате ...
| | веќе видена

Предрасудите за поделба на машки и женски професии е веќе надмината, така е барем во овој наш прилог. Токму и затоа излеговме на терен и практично да го покажеме тоа. Марија, Маријана и Катерина се трите припаднички од понежниот пол кои ни дозволија да влеземе во нивното секојдневие. Сите три имаат типично машки професии, професионалано независно егзистираат и тоа рамо до рамо со посилниот пол. Марија е возач во Јавното сообраќајно претпријате, Маријана како дел од Армијата на Република Македонија и Катерина дел од авијацијата како единствената жена пилот во нашата земја. Желбата и упорноста ги донеле до она што се денес... (Марија) -ЈСП: "Желбата кај мене постои многу одамна, откако знам за себе. Отсекогаш ме интересирало возењето, прво автомобили па камиони па еве на ред дојде и автобус." (Маријана) –Војник –постар водник: "Најверојатно тоа постои од детството, еве јас имам среќа да го работам тоа што го сакам и да бидам дел од она каде што јас лично се пронаоѓам себеси." (Катерина) -Пилот : "Мојата лична ...
| | веќе видена

Во мај минатата година го прифати неговиот веренички прстен, а пред два дена официјално го кажаа и судбоносното да...Актерката Keira Knightley и James Righton својата љубов ја крунисаа со брак...Локација Мазан, Франција, атмосфера интимна без премногу гости исклучиво најблиските...изгледот на невестата нималку забележителен. И можеби ова последново ќе ве зачуди но актерката за оваа пригода за сите посебна и магична за неа изгледа сосема обична, се одлучила стар фустан веќе носен на неколку јавни настани... Нежен балерина фустан идентичен на фустанот од Rodarte кој таа го носеше на забава по повод БАФТА наградите во 2008 година, каде присуствуваше со поранешното момче. Само што свадбениот ден 28 годишната актерка малку ја промени комбинацијата и наместо со високи потпетици овој пат го носеше со сако Chanel, очила за сонце Ray Ban и балетанки Yimi Choo...И додека едни се одлучуваат за гламур и спектакл други сакаат опуштени варијанти...Како и да е секој има право на свој избор нели?
сите 2 | | | веќе видена

Светот ја запозна преку улогата на Хана Монтана, која дефинитивно и донесе голема слава...Некогаш примерна Дизни ѕвезда денес бунтовна и провокативна тинејџерка...Miley Cyrus на само 20 години го промени имиџот, љубовниот статус и кариерата...Новиот секси и провокативен изглед го надополни со вереник, а на кариерата и даде сосема нова насока... Покрај посериозните понуди за работа, младата актерка можеме да ја видиме и на насловните страни на доста модни списанија...Последниот професионален ангажман на Cyrus e провокативна фотосесија за магазинот "V". Самоуверена, секси и во откачени комбинации Miley застана пред објективот на фотографот Mario Testino, и на светот му ја покажа својата дива страна...
| | веќе видена

next