Додека таа со своите лудории е во центарот на вниманието во куќата на Големиот Брат, нејзиниот татко стана вистинска ѕвезда надвор од неа...Како и да е изгледа семејството Карабатиќ знае како да привлече медиумско внимание. Откако господинот Ивица Карабатиќ пред неколку дена јавно изјави дека е горд на својата ќерка и дека ги оправдува сите нејзини досегашни постапки во шоуто, еве го повторно со нова изјава...Што мислите ќе ја бодри или кара овој пат? За време на гостувањето во специјалната емисја намената за неделните случувања во Големиот брат, господинот Карабатиќ одговори на прашања поврзани со односите на станарите кон Ава, и секако нејзиниот однос со каскадерот. "Додека Маја сака да профитира од Ава со напади кон неа да го сврти вниманието кон себе, мислам дека единствено Анета има чисто срце, и е искрена кон Ава." И ако помисливте дека барем еднаш ќе каже нешто паметно и за промена ќе и даде татковски совет...Не! Ни овој пат не ја пропушти можноста да напомене дека тотално го оправдува нејзиниот ...
сите 12 | | | веќе видена

Приказната продолжува...откако ѕирнавте во Бекстејџот и видовте каква беше атмосферата за време на снимањето на фотосесијата на девојката со амбиција за старлета, и притоа имавте можност да уживавте во нејзиното интервју...време е да го видиме и финалниот производ...како Катерина Стојановска се покажа пред објективот на фотографот Дарио Јанковиќ...ги оправда или не вашите очекувања? А за сите оние кои ја пропуштиле веста за македонската старлета, кликнете на линкот што следи и погледнете го целото интервју... http://backstage.com.mk/mk/articles/makedonska-scena/nova-makedonska-starleta-katerina-stojanovska
сите 2 | | | веќе видена

Приказната продолжува...откако ѕирнавте во Бекстејџот и видовте каква беше атмосферата за време на снимањето на фотосесијата на девојката со амбиција за старлета, и притоа имавте можност да уживавте во нејзиното интервју...време е да го видиме и финалниот производ...како Катерина Стојановска се покажа пред објективот на фотографот Дарио Јанковиќ...ги оправда или не вашите очекувања?
сите 2 | | | веќе видена

Кој од станарите во „Големиот брат“ ќе го напуштата шоуто. Објавени се номинациите, номинирани се Анета, Жељко и Жарко, Маја Волк, Невена, Синди, Драгутин, Петручи и Бобан. А имунитетот го поседуваат Ава, Урош и Маја Николиќ. Во куќата на „Големиот брат“ утрово е мирно по кавгите кои беа присутни помеѓу Урош и Жарко. Маја Николиќ понатаму му се доближува на Урош и сака да го заведе а со тоа да ја направи љубоморна Ава. Вчеравечер станарите имаа задача да покажат што знаат, Анета Наковска нашата претставничка се покажа со најдобриот адут кој го има, пеењето и ја отпеа песната „Елено ќерко“. Маја Волк свиреше на гитара а исто така и Драгутин.Се што се случуваше вчеравечер ќе може да погледнете во прегледот на денот е во 22 часот и 15 минути на Сител телевизија, а безцензура десет минути по полноќ. А веќе во понеделник во 21 часот и 30 минути вклучување во живо и првото исфрлање на првиот станар од „Големиот брат“. Кој прв ќе го напуши шоуто?
сите 27 | | | веќе видена

По откривањето дека Ава и Урош имале неколку пати секс, во куќата на „Големиот брат“ дојде до жешка кавга, навреди и за малку што падна тепачка помеѓу Урош и Жарко. Тензиите кои ги предизвика прво Маја, а потоа Жарко за малку што не завршија со физичка пресметка. Се започна кога контроверзната српска пејачка Маја Николиќ изјавила дека каскадерот Урош Четриќ признал дека имал сексуален однос со старлетата Ава Карабатиќ веќе четири пати. Николиќ прераскажала „Урош ми призна дека имал секс со Ава четири пати. Го прашав дали имал нешто со неа, а тој ми кажа:„Секако, уште првата вечер имавме односи, а потоа уште три пати“, прераскажала Николиќ. За да биде уште поинтересно, близнаците Стојановиќ во исповедалната го критикувале Урош како што изјавиле „поради понижувањето кое и го приредил на Ава, тоа и го раскажал на Маја“. Жарко сето ова и го раскажал на Ава, по што настанала жешка караница која за среќа не завршила со тепачка. По ова Ава полудела, а потоа каскадерот влетал во собата и се закануавл на близнаците ...
сите 11 | | | веќе видена

Популарната пејачка која се прослави со учеството во едно популарно шоу за таленти Jessie J откако ја избричи главата и го промени нејзиниот стајлинг, сега повторно изненадува но со промена на бојата на нејзината преостаната коса. За да нели сето тоа го види и пошироката јавност додека пејачката ужива на одмор каде што го прославила и роденденот, поставила фотки на социјалната мрежа Твитер. Сега oвие фотки се главна тема во таблоидите ширум светот. Пејачката била дел од акцијата „Red Nose Day“ со што ја избричила главата. За промената на нејзината коса таа редовно ги информира нејзините фанови со објавување фотки на социјалните мрежи. Jessie J во средата го прославила нејзиниот 25-ти роденден и за награда заминала на одмор. Овој одмор го искористила и да направи неколку позирачки фотки со кои повторно ќе може да им се пофали на фановите. Во дводелен костим за капење, имала и што да истакне. Одлично освежување на стајлигот со промена на формата и бојата на косата.
| | веќе видена

Принцот William е навистина брижен сопруг...Како што известуваат британските медиуми, истиот поради раѓањето на неговото прво дете поднел оставка од неговата долгогодишна функција како пилот во кралската воздухопловна армија...William кој од неговата 18 годишна воздраст редовно ја извршувал функцијата на пилот, одлуката за неговото повлекување ја донел поради фактот што сакал целосно да и се посвети на неговата сопруга и улогата на татко... Но иако се откажал од армијата во никој случај не планирал да ги запостави кралските должности. Како што пренесува британскиот таблиод "Daily Mail" тој и Kate биле преокупирани со работи потребни за новиот член...За таа цел принцезата редовно посетувала и часови по јога за трудници, а во слободно време не се одвојувала од списанијата и книги за деца...
сите 4 | | | веќе видена

Семејството Карабатиќ “луда куќа“...Хрватска се уште ја памети аферата од 2009 во која учествувале мајка и на Ава, госпоѓата Сања Карабатиќ (43) која работи како медицинска сестра, која после оваа афера не се појавува во медиуми и не чита весници...Во таа 2009 година Сања заедно со Ава која тогаш имала 21 години потпомогнати од тогашниот Авин дечко Спиро од професор од факултетот на Ава успеале да изнудат 9000 евра. Ава и Спиро биле уапсени со обвинение дека го уценувале 65 годишниот професор на задарскиот факултет, кој на Ава и предавал на отсекот италијански јазик... Со истрагата било утврдено дека момчето на Ава, Спиро заедно со нејзината мајка во неколку наврати го контактирал по телефон професорот, со закани за физички напад и јавно компромитирање. На што професорот им соопштил дека Ава му испратила СМС во која пишувало “ Ми се допаѓаш". Таткото на Ава работи во киоск. По професија е аранжер а како што самиот вели се занимава со мода. Пред две години и тој сакал да влезе во куќата ама не ги поминал ...
сите 14 | | | веќе видена

Нашава држава не е позната по старлети како оние на Балканот, немаме многу славни манекенки по светов но тие што ги имаме злато вредат...Е тука имаме една поразлична приказна...Имаме поранешна манекенка со желба и амбиција за старлета и тоа од ретките кај нас...веќе станува опасно жешко. Токму таква е Катерина Стојановска која започнала како модел...Ја имаме Катерина, го задолживме Дарио Јанковиќ за објективот и Калиста за шминката...и нема никава утка за да добиеме, ваков производ... "Со манекенство се занимавам од мојата најрана воздраст. Сакам да пробам и со актерството, добив улога така да треба да глумам пијана и дрогирана девојка...но не сакам да откривам повеќе детални информации." Која е твоја последна книга која си ја прочитала? "Книгите на Пауло Коелјо. Не читам многу книги, затоа што немам време." Дали некој политичар ти се допаѓа? "Па не би сакала да го откријам името на него. Точно е дека се гледам со некој од тие но името ќе остане во тајност." Дали сакаш Бекстејџ да распише потерница за ...
сите 3 | | | веќе видена

По бурната ноќ со Урош, "јавнувањето" на Синди, Ава ја испроба и нашата учесничка. Наковска се пожали на болки во рбетот а Ава како прва другарка реши да и помогне со тоа што прво се опреми соодветно, па почна да "обработува" Анета. Анета се подопушти почна и да офка, а при еден потек сакајќи или не...го покажа и задникот. Е значи нема за што не ја бива...И како што вели нејзиниот татко...богами Ава заслужува Нобелова награда...
сите 26 | | | веќе видена

Во организација на фондацијата “Brazil Foundation” и оваа година се одржа уште една традиционална гала вечер се со цел собирање на финансиски средства за најсиромашните места во Бразил. Овој пат локацијата беше Мајами, Флорида...На настанот присуствуваа доста познати личности но онаа која дефинитивно привлече најголемо медиумско внимание беше девојката со потелко од Бразил...Adriana Lima. Облечена во бела тоалета на дизајнерката Alberta Ferretti која во комбинација со нејзиниот брозен тен изгледаше повеќе од совршена...Длабокото деколте и пропратните проѕирните делови на фустанот одлично ги дефинираа нејзините облини...
| | веќе видена

Вечерашната нецензурираната верзија на Сител донесе ултра добри парчиња за сеир фаќање.Гола Наковска! Се распиштоли нашата под туш, фино си ги покажа силиконските дојки. Па и ние гради за медаља имаме! Видеото вреди илјада зборови...
| | веќе видена

По целата ситуација се огласи и татко и...И не за да ја "искара" ниту критикува, туку да ја поддржи...Господинот Ивица Карабатиќ или попознат како таткото на Ава, навистина успеа да ја изненади балканската јавност со својата изјава за српскиот портал Курир која гласеше вака... "Презадоволен сум од однесувањето на мојата ќерка во шоуто. Сето она што таа го прави е сосема спонтано бидејќи познавајќи ја знам дека ништо не прави за пари и на сила...Видов дека се зближи со Урош но само затоа што тој е нејзин тип...И ако навистина спиела со него тоа е поради љубов, сигурен сум дека се заљубила, и заради тоа мислам дека заслужува Нобелова награда. Ава до сега се претстави во најдобро светло и горд сум на неа...поради тоа ја доби и улогата на Северина, бидејќи е една од најинтересните ликови таму...На крајот на краиштата ако навистина имаше сексуални односи пред камера, ништо страшно...И Севе го направи истото и стекна голема слава. Како и да е ја има мојата целосна поддршка." Сега ни е малку појасно на кого Ава го ...
сите 19 | | | веќе видена

Ава Карабатиќ го сефтоса креветот во „Големиот брат“, и тоа уште првата вечер. Жељко и Жарко не и беа по крој, па затоа му се закачи на Урош. Хормонска експлозија уште првата вечер, Карабатиќ направи вистинско шоу, но ова нели никој не го виде... "Само ние четворица и Босана, Македонија, Србија и Хрватска" - се пошегува Урош. А веќе следниот ден сосема нормална ситуација, само мала провокација од Синди да каже мислење за Урош...Згоден, мажествен, харизнатичен беа само дел од комплиментите кои Ава ги упати кон Урош. Сексот никој не го спомнуваше, освен „Големиот брат“...кој малку ја "боцна" а неа не и требаше многу да се отвори...Урош не е единстевниот на пик, Ава има уште еден...Жељко. Но без оглед на ситуација, таа може и без секс... "Јас можам и две години без секс." - изјави Карабатиќ. Да слушнеш да не веруваш? По сите овие перипетии, балканските таблоиди со информација дека за сексуалниот чин на Ава и било платено. Но од продукцијата која го организира „Големиот брат“ , Емоушн со демант до сите ...
сите 39 | | | веќе видена

Еве уште една Македонка која се закити со титула Мис...Но овој пат надвор од границите на нашата ни Македонија...Мила Ромевска е девојката која на изборот "Мис туризам интернационал", одржан во ски-центарот Банско, Бугарија ја доби титулата втора придружничка. Живее во Скопје, има 23 години и е студентка на Факултетот за бизнис-економија ФБЕ. Како што пренесува дневниот весник "Вест" на изборот Мила се претставила во креации на креаторката Наталија Накова, кои биле изработени специјално за оваа пригода...Конкуренцијата била жестока, но а подготовките за шоуто трале околу една недела...Но за нашата Македонка напорната работа се исплатела...
сите 3 | | | веќе видена

По сексуалното општење уште првата вечер со каскадерот Урош, Ава ја искористи можноста да и се фрли и на Синди. Па така додека таа топлес лежеше на двоседот во куќата на "Големиот брат", Ава се понуди да ја измасира. На почетокот тоа навистина изгледаше како масажа ама подоцна...нескротливата Ава самоиницијативнио реши да ја “јавне“ Синди, и како врв на се, и да помеша малку со задникот. Оваа можност во никој случај не ја пропуштија камерите на "Големиот брат" па направија фокус на задникот на хрватската старлета...Видеото во продолжение...
сите 32 | | | веќе видена

Безвременската убавица уште еднаш покажа дека за неа годините се само бројка...Италијанската актерка и модел Monica Bellucci, ја краси насловната страна на италијанскиот магазин "Grazia" за месец април. Bellucci застана пред објективот на светски познатиот фотограф Bruno Dayan и повторно направи светот да биде "љубоморен" на неа...Облечена во креации на светски познатите дизајнери Dolce & Gabbana кои само ја надополнуваат беспрекорната убавина и го истакнуваат нејзиниот сексипил...актерката изгледа повеќе од совршена... Во интервјуто за магазинот, 48-годишната Bellucci отворено зборува за нејзиното семејство, љубовта кон сопругот Vincent Cassel, улогата на мајка, убавината и стареењето...и секако огромната поддршка која ја добивала од нејзината мајка... Но да не должиме...ве оставиме да уживате во мини едиторијалот на беспрекорна убавина...
| | веќе видена

Српската поп пејачка Гоца Тржан, одлучи во својата биографија да додаде уште едно остварување...ако така може да се каже...По примерот на светските ѕвезди и Тржан прифати да се фотографира за српскиот магазинот "Playboy". Пејачката веќе подолг период размислувала на оваа тема, и дека е во сериозна недоумица повеќепати јавно изјави...но на крај одлучи да ја прифати понудата, но само под одредени услови... http://backstage.com.mk/mk/articles/balkanska-scena/goca-trzhan-kje-go-pokazhe-gazeto-vo-playboy Тимот кој стои позади овој магазин ги прифатил условите на Тржан и еве ја...на насловната на "Playboy"...но ни малку вулгарна ниту пак премногу провокативна...умерена и секси. Како што изјавила, идејата ја добила од склуптурите на познатите сликари кои изгледаат женствено и елегантно но и со доза на сексипил... Ветено, исполнето... Во продолжение погледнете и дел од атмосферата за време на снимањето на овој секси едиторијал...
сите 3 | | | веќе видена

Уште еден познат македонски пар очекува принова. Како што пренесува дневниот весник "Вест", актерот Висар Вишка и неговата сопруга водителката Елена Митева нестрпливо го очекуваат крајот на идниот месец, кога официјално на свет треба да дојде новиот член на семјството. Го откриле и полот...машко е, а за името имале неколку опции но сеуште биле во недоумица..."Кога ќе се роди ќе видиме кое име му прилега." - изјавиле за "Вест". А според објавата која можевме да ја забележиме на фејсбук профилот на актерот, изгледа тој и неговата соруга со полна пареа се подготвуваат за новиот член, поради фактот што во последно време омилено место за шетање им се продавници за бебешка облека... “Денот е убав за шопинг особено за бебшки алишта, количка и се потребно за новиот член.” - напиша новопечениот татко. Честитки и од нас...
| | веќе видена

Дека адреналинот му е во крвта видовме и од неговиот профил, но дека веднаш ќе го активира, е тоа не го очекувавме...Српскиот каскадер Урош Четиќ, како што вети во најавата така и стори...Уште првиот ден на публиката и приреди добро шоу...Ни помалку ни повеќе туку она што никој не очекувапе дека ќе се случи на самиот старт...И додека останаите станари сеуште се запознаваа тој и Ава како да се знаеја цел живот, па се почастија со неколку интимни моменти... Изгледа на Урош не му требаше многу време, да ја заборави неговата девојка со која се разделиле само неколку дена пред тој да влезе во куќата на Големиот Брат...И неа ја познавате. Станува збор за девојката која ја освои Србија со нејзиниот глас, во музичкиот натпревар "Први глас Cрбија." Сања Димитријевиќ се вика и беше една од финалистите во ова шоу...Секако за нивната љубовна врска не знаеше никој се до почетокот на Големиот Брат. Како што пренесуваат српските медиуми Димитријевиќ глава не можела да крене од новинарите...Во секој случај одлучила да ...
сите 37 | | | веќе видена

next