Спред она што досега го видовме во реалните шоуа ширум светот најсигурен пат до победа, не се интелегенцијата и доброто однесување туку сосема спротивно... Со години наназад во сите земји каде што се емитува реалното шоу „Големиот брат“ многу често победници се оние нај провокативните и најконтроверзните. Оние кои на своето недолично однесување како адут плус го додаваат и сексот. Ние ги имавме Немеш и Марјана, Шпанија ги има Меланија и Пјер кои како карта за финале го одбраа сексот. Не им пречеа ниту состанарите кои влегуваат во собата додека тие беа во "свој момент", најмалку пак камерите... Не обрнуваат внимание на никого, се бакнуваат и се допираат по целата куќа...Иако на крај дома си отидоа со празни раце...на јавноста и оставија полни усти! фе
сите 2 | | | веќе видена

Безвременската убавица уште еднаш блесна на насловната страна на светки познатото модно списание Elle, овој пат за Шпанија. Читателите на овој магазин во мајското издание ќе имаат можност да уживаат во нејзината префинета и уникатна убавина и изглед. Харизматичната Monica Bellucci и овој пат позираше во креации на нејзините омилени дизајнери Domenico Dolce и Stefano Gabbana. Накитот кој го носи 48-годишната актерка е со потпис на Cartier, целата фотосесија е дело на фотографот Хуан Алдабалдетреку.
сите 3 | | | веќе видена

Кој во изминатите 24 дена ја кажа најголемата глупост, на кој му беше до карање, на кој до јадење, на кој до пеење. На почетокот беа 17-мина, а сега веќе на половина од шоуто нивниот број намален. Слушнавме и видовме кој е најпаметен, кој е дојден да глуми, кој е жеден за внимание, во следниве неколку минути сето тоа добро измиксано. Сите шампиони во својата категорија. Секој со своја легендарна изјава и потег и тоа само за овие 24 дена. Со оглед на тоа дека Ава и Маја Николиќ, остануваат во шоуто не се сомневаме дека до крајот на „Големиот брат“ ќе имаме уште една ваква ретроспектива. Подгответе се, стартуваме...
сите 21 | | | веќе видена

Денес важи за една од најсексипилните девојки на Балканот...Но како изгледала Сораја пред осум години? Дали и тогаш била исто толку атрактивна и привлечна како и денес? Епа за жал не...А доказ за тоа е фотографијата која со молскавична брзина се рашири низ сите балкански портали...А на неа, ја имаме старлетата во добро познат стил гола згора и на шипка за танцување...без бујните гради, долгата коса, правиот нос и забите како бисери... За разлика од тогаш Сораја денес се си има...Епа браво!
сите 4 | | | веќе видена

Родена во Приштина, живее во Велика Британија...По изгледот многумина ја споредуваат со Rihanna..Името и е Rita презмето Ora, и на само 22 години Ora е вистинска ѕвезда...Секоја нејзина песна, стана хит...На светската музичка сцена се проби пред три години, кога потпиша договор со музичката компанија "Roc Nation" на раперот Jay Z. Уникатна убавина и донесе и доста аранжмани надовр од музиката. Ги красеше насловните страни на повеќето светски познати магазини...А последно од неа е модниот едторијал изработен за магазинот "Elle". Во специјалното издание за списанието посветено на жените во музиката, Оra изгледа елегантно и откачено... Атрактвната блондинка застана пред објективот на фотографот Thomas Whiteside, во креации од колекциите висока мода на Dior, Valentino и Chanel. Нејзиниот стил е единствено нејзина грижа и не дозволува никој да и ја наметне својата воља па дури ни нејзината продукциска куќа. „Тоа никогаш не треба да биде дозволено! Тоа е како некој да ви кажува што да пеете“ – изјавила за ...
сите 2 | | | веќе видена

По поминати три континети, одржани над 600 концерти и по цели две години, Култур Шок повторно му се враќаат на Скопје. Уметниците со експерименталниот жанр, составен од измешани музички контури на рок, метал, панк и традиционална Балканска музика сега поблислку до вас. Grendpa Guru knows all е насловот на турнејата, а токму тој дедо Гуру со специјална видео порака до фановите... "А зошто сме ние тука на вода? Дедо Гуру е овде, група Култур шок. Единствената група која засекогаш ќе свири во живо, не телевизија не ради и останати зерзевати, само во живо најдобрата група на светот...Што ќе правам сега? Ќе пливам...До каде - до Скопје...Зошто? Зошто таму ќе свирам со мојот бенд на 28-ми април, каде? во клуб Хавана." “Tales of Grandpa Guru, Vol. 1” е последното музичко остварување на Култур Шок, кое ќе може да слушнете како звучи во живо на 28ми април. Билетите се веќе пуштени во продажба. Задоволството Култур Шок ќе ве чини 250 денари и на врата 300. Не пропуштајте да бидете од лудото патување на дедо Гуру и ...
сите 4 | | | веќе видена

Од самиот почеток на шоуто Големиот Брат, се појавиа бура шпекулации за неговата сексуална ориентација...Близнакот Жарко со своето помалку контроверзно однесување поттикна озборувања како помеѓу станарите така и во јавноста...Поради фактот што истиот заедно со неговиот брат Жељко се доста популарни во Франција, папараците бурно го следат секој нивни чекор... Па така откако со своето помалку феминистичко однесување ги разбуди сомнежите кај јавноста, истиот повеќепати е уловен во доста интимни ситуации со припадници од истиот пол..Иако Жарко досега јавно не сакал да разговара за својата сексуална ориентација, во Франција медиумите тврдат дека и тој како и неговиот поранешен состанар Бобан, бил припадник на геј популацијата...а дали сето ова е вистина, или само уште едно јавно "плукање" останува да видиме...
сите 4 | | | веќе видена

По излегувањето од куќата на Големиот Брат геј активистот како сите го нарекуваа, отворено разговараше за сите случувања во шоуто. Неговото семејство беше на прво место...Поради фактот што повеќе пати за време на неговото учество во шоуто емотивно се потсетуваше на неговата мајка, првото нешто за што сакаше да разговара е токму таа... "Мајка ми ќе ја посетам кога ќе заврши еуфоријата околу „Големиот брат“. Јас и мојте родители се сакаме, но тие се срамат од тоа што околината им зборува за мене, како сум болен, дека не сум нормален, дека да се биде геј е неприродно. Тие не се срамат од мене, тие ме сакаат, но околината им праќа друга порака. На жал, со такви сфаќања само се продлабочуваат проблемите и се растураат семејства." - со солзи во очите раскажа Бобан... Во врска со неговите состанари, пријатели од куќата и за оние со кој не беше баш во најдобри односи, кажа... "Жарко е најубав дечко во куќата, ретко убав човек", во врска со новиот љубовен пар, изјави..."Пред некој ден многу ми беше интересна ...
сите 2 | | | веќе видена

Латино заводникот повторно освојува...Во својата агенда од минатата година William Levy додаде уште еден аранжман. Актерот склучи договор со компанијата Pepsi, со што се обврза на неколку годишна соработка...Па така за потребите на компанијата згодниот латоноамериканец смини рекламни спотови, мини едиторијали, а билбордите беа преплавени со неговиот лик...Со истиот тој интензитет продолжува со работа и оваа година, а како увертира на своите обожавателки им понуди неколку фотографии од снимањето на новата рекламна кампања каде истиот изгледа проклето жешко.. 32-годишен актер позира во различни изданија, доктор, рокер, „Рамбо“ и латино заводник. На некои од фотографиите е малку повеќе разголен така да воопшсто не се сомневаме дека и овогодинешната кампања ќе достигне голем успех. Девојки уживајте...
сите 2 | | | веќе видена

Нејзиното појавување во политичката фела, предизвика лавина негативни коментари. Причина за тоа претходна професија, атрактивниот изглед, длабокото деколте и провокативните фотки во медиумите. Невена Аџемовиќ е најозборуваната политичарка досега во историјата на српското собрание. Додека нејзината сестра Ивана Стаменковиќ –Синди се бори за главната награда во ВИП Големиот брат, Невена се грижи за доброто на државата... Што ја натерало оваа згодна екс пејачка да заплива во политичките води... "Одлучив да влезам во политиката затоа што бев против режимот на Борис Тадиќ, видов дека луѓето многу тешко живеат и мислев а и понатаму мислам дека ако се промени тааа власт луѓето ќе почнат подобро да живеат и ќе се промени економската состојба." Колешките пратенички не ја земаат здраво за готово и не ја сметаат за конкуренција, а и не можат. Бидејќи Невена без сомнеж го има целото внимание на медиумите. Секој нејзин чекор е будно проследен, и како што вели таа погрешно пренсен... "Mоите колеги и колешки супер ме ...
| | веќе видена

Перо Дефформеро е бендот кој доаѓа од соседна Србија, и е вистинска пародија на турбо фолкот. Сите се хеви металци само тој е турбо фолкер, но само додека настапува... Саша Фриз (бас гитара): "Овој свиречки дел се хеви металци, а тој нас не изнајми...го исфрлиле оние негови народњаци од некоја свирка..Случајно тоа се случи, за да не пропадне свадбата...влегол во првиот клуб и не виде нас како свириме некои безвезни кавери." Но и Сека Алексиќ вмешала прсти во запознавањето... Горан Бишевац (вокал): "Сека Алексиќ ми даде контакт, па сум слушнал за тие момци кои немаат коса па тогаш со реков, можат да поминат,а да не се металци...можат да добијат бокс од старосватот." Евоцираа спомени од првиот настап... "Катастрофа...Се сеќавам на баба Сера, таа што чисти тоалет, дошла порано бидејќи и се јавил газдата дека ќе затвори брзо клубот. Чистеше и гледаше а ние отсвиревме само една песна." Омилен турбо фолк стих немаат, сите им се омилени... "Онаа високата..."Такни ме такни" - Снеки Бабиќ. Го анализиравме текстот ...
| | веќе видена

Иако сега е мажена жена, посветена мајка и верна сопруга, бурното минато не престанува да ја прати...Моменти од лудите млади години, како бумеранг и се враќаат на Angelina Joliе. Контроверзната по природа, актерката има доста со што да се пофали од минатото... Најноновата вест која го заобиколи светот се провокативни фотографии од Joli, направени во 2001 година, под наслов" The Wild Side of Photography" и истите во моментов се на аукција со почетна цена од 25 илјади долари...На оваа мини фотосесијата актерката позира со бел коњ и топлес...а она што привлече исто толку големо внимание е тетоважата која Joli ја отстрани, беше посветена на поранешниот сопруг Billy...
| | веќе видена

До вчера општеството, википедија, активистите, психолозите и сите останати фактори кои што имаат некакво влијание или заење, не учеа дека хомосексуалноста е само сексуална ориентација. Маја Николиќ скандалозно изјави: ХОМОСЕКСУАЛНОСТА Е БОЛЕСТ! Станарката во куќата на Големиот Брат му се нафрли на Бобан, геј активистот кој што во оваа дружина влезе за да им покаже на луѓето дека е нормален по ништо различен и најважно од се, да се обиде да се смири со неговата мајка која патем не ја видел цели 8 години. Погодувате, причината е неговата сексуална ориентација! По оваа скандалозна изјава на Маја, Бобан немаше намера да влегува во конфликт. Немаше одговор на констатациите. Барем не додека беше помеѓу тие ѕидови.... Бобане избачен си...веднаш откако го слушна ова се спакува и без било каква сенка тага ја напушта куќата. Уште поубеден во својата љубов кон партнерот од ист пол, и уште посигурен дека мора да ги види родителите. Сега имаше коментар за Маја... "Мене ме повреди тоа што знам дека Маја си ги сака ...
сите 8 | | | веќе видена

Откако остана во блажена состојба Анабела се повлече од јавниот живот...Времето го поминува со својот вереник Андрија и најблиските во домашна атмосфера поради фактот што во неодамнешно интерјву нагласи дека бременоста и е помалку критична, поради што докторите и препорачале, што повеќе одмор...Анабела ги послуша и тотално се изолираше од јавните случувања...се посвети на себе и семејството, а папараците не можеа да ја уловат ниту еднаш идната мама... А како изгледа, младата трудница дознаваме од фотографиите кои на фејсбук ги постави нејзиниот пријател и соработник Мирко Гавриќ. Пејачката по период од неколку месеци го посети родниот Белград, каде се сретна со родителите и најблиските пријатели...Мирко не можеше да ја сокрие радоста па веста за нејзината посета ја објави на социјалната мрежа, пропратена со фотографии...
| | веќе видена

Во последно време повеќе внимание им посветивме на убавите и атрактивни дами...Редно е малку да се свртиме и на посилниот пол нели? Дами денес на репертоар го имаме Leonardo DiCaprio...Вечниот шармер се најде на насловата страна за мајското издание на магазинот „Esquire“. Во мини едиторијалот и интерјуто за списанието, 38 годишниот актер отворено разговара на секоја тема...Работата, љубовта... „Навистина не разбирав што е славата и не разбирав што значи да си во огромен хит и не разбирав каков огромен хит беше Титаник во споредба со другите огромни хитови. Немаше книга со правила. Немаше никој за да ме води низ искуството на тоа да сум набљудуван постојано и немаше никој за да ми каже како да бидам нормален кога сите глумат и ме гледаат поразлично“. - беше неговата изјава за филмот кој од него направи мега ѕвезда... Во врска со љубовта DiCaprio, изјавил дека поради работата понекогаш трпат и неговите љубовни врски...„Кога си шест месеци на снимање на одредена локација или во Мароко или на друго слично место, ...
сите 7 | | | веќе видена

Во ова време на урбан хаос во речиси сите сфери на ионака динамичното секојдневие, навистина се чини тешко да останеш нормален. Уште помалку ако си музичар и тоа добар музичар... Рокер од времето, од оние години кога рокот беше ценета дисциплина на овие простори. Тоа им успева на малкумина, меѓу нив и на Бора Чорба... Еве која е неговата тајна... Бора Чорба: "Станавме многу популарни во 80тите, не можевме да излеземе од хала со часови после концерт од луѓе, потоа се опкруживме со телохранители , малку се оттуѓивме од оние кои не направија големи. Седам со покојната поранешна жена во еден паб, го чекаме да сними некаков спот. И доаѓа Ian Gillan мојот идол, пејач на Deep Purple, огромен, голем и ме прашува: “Што ќе се напиеш?” Велам коњак, жена ми вели коњак и ја гледам најголемата ѕвезда носи послужавник и два коњака. И си реков: “Боро иди во...” Се вратив дома ги отпуштив сите телохранители и одлучив да останам нормален." Никогаш не се покајал за одлуката, всушност за ниту една постапка во животот... Бора ...
сите 2 | | | веќе видена

Синди се смири, Маја Николиќ продолжи...Нашата Анета неможе глава да крене од нив. И поради фактот што и двете имаат помалку прост речник, за да ја навредат Наковска употребуваа скоро истите зборови. Зборовите со кои Синди ја нападна Анета беа следниве: "Ти си дебела и грозна, ослаби ќе те сакаат луѓето повеќе...", кои вчера истите ги употреба и Маја во кавгата со Анета...Но и нашата македонка не и остана должна и убаво и врати...за сите детали клик на видеото што следи...
| | веќе видена

И ако Сораја само ја “начна” работата, Ава ја доврши...Додека едната само провоцира другата јавно покажува се...И нема проблем со тоа...Уште од самиот почеток на шоуто хрватската старлета не престанува да шокира. Прво се заљуби во Урош со кој имаше и неколку интимни моменти, потоа редот му дојде на Жарко со кој исто така не се штедеше и сподели нови приватни моменти...под јорган, во базен итн... Но покрај љубовните Ава на публиката и сервира и голи сцени...Било да е под туш, или кога се преоблекува ниту се крие ниту пак има проблем со камерите низ куќата...целосно е опуштена. Последен новитет од "палавата" Ава е видеото каде истата топлес си се шета низ куќата на Големиот Брат...А ако случајно сте пропуштиле да го уловите овој момент од дневните пресеци, ние не...
сите 13 | | | веќе видена

Како што дознаваме од менаџерскиот тим на актерот Васил Зафирчев, истиот за време на вчерашната проба за шоуто „Танц со ѕвездите“, се здобил со потешка телесна повреда, поради која веднаш бил префрлен во специјалната болница за хируршки болести „Свети Наум Охридски“, каде му била укажана итна лекарска помош. Лекарите утврдиле, скршеница на чашката на коленото и поради тоа итно му била извршена хируршка интервенција. Актерот во моментов се наоѓа на Одделението за интензивна нега каде се чувствува добро, но сепак повеќе нема да може да учествува во шоуто Танц со ѕвездите. Македонската радио телевизија и целиот тим на „Танц со ѕвездите“ му посакаа на актерот брзо закрепнување и искрено се надеваат дека ќе го видат барем во публиката како ги бодри останатите натпреварувачи.
сите 8 | | | веќе видена

Keri Graham е жената која во новата сезона на шоуто "Britain’s got talent", успеа сите да ги остави без зборови...од жирито преку многубројната присутна публика па се до гледачите ширум светот...43 годишната Британка со својот "валкан" танц ги импресионираше сите...На сцената се појави покриена до грло, во скромна кошула и исто таква долга сукња...ја пратеше класична музика, никој не ја ни примети. Но не за долго...следеше пресврт кој ја вжешти целата сала. Graham од просечна жена се претвори во провокатививна и секси мама...Ги фрли досадните алишта а под нив витко тело, секси и провокативна облека...а како шлаг на тортата, заводлив танц, од кој сите останаа без здив...Уживајте!
| | веќе видена

next