Откако официјално ја признаа својата љубов..еве ги и со официјално интервју. Синди и Урош кои во куќата на Големиот Брат влегоа како познаници, таму прераснаа во добри пријатели а надвор од неа завршија како заљубени гулапчиња. И како што изјавија, никој па ни тие самите ниту за момент не помислиле дека еден ден можеби ќе бидат заедно... Тој прво и се нафрли на Ава, потоа и фрли око на Сораја но на крај заврши со онаа за која постојано велеше дека му е најдобра другарка. И ако на почетокот ја криеа веќе не, Синди и Урош уживаат во својата љубов. "Во ниеден момент не помислив дека би можел да бидам со неа, но денес сум среќен што најдов некој со кој потполно се сложувам...во се. Таа е иста како во шоуто така и надвор од него, не се фолира и не е дволична. Многу ми се допаѓа. И да помеѓу нас има мног хемија, што за мене е многу битно." - изјави каскадерот за српскиот магазин Hello. На што таа возврати..."Многу ми се допаѓа што е џенталмен. Имаме исти погледни кон животот и сега за сега многу добро се ...
сите 6 | | | веќе видена

Србија ја памети како бившата на Марко Јариќ, Балканот како ВИП станарката која ја истепа Синди во Големиот брат... Светот пак, како девојката од соништата на Џери О Конел во холивудската комедија Baby on Board... Токму таа соперничката на Хедер Греам од големото платно, сопственичката на деколтето по кое шизна дури и Брус Вилис, со полно име и презиме Невена Миличевиќ деновиве престојуваше во Македонија... "Тука сум само три дена и воодушевена сум од луѓето. Прв пат сум овде и многу ми се допадна Скопје." Градот можеби сеуште не го видела, но мажите ги скенирала од прва... "Многу се згодни." Додека таа го бара потенцијалниот принц со македонска адреса на живеење, нас не интересира нешто друго... "Сите ми честитаа. Не сретнав човек кој не ми честиташе." Во колкава мера Големиот брат и го промени животот... "Не ми го промени животот ни во најмала мера." Би се пријавила ли повторно? "Не." На Кошутњак категорично не, во Скопје секогаш да... Овој пат причината за посета беше нејзината новопечена другарка Анета ...
| | веќе видена

По примерот на своите колешки и таа одлучи да создаде свој бренд. Monica Bellucci или безвременската убавица како што светската јавност милува да ја нарекува, ја лансираше својата прва колекција шминка за светски познатиот бренд Dolce&Gabbana под името „True Monica“. Како што изјавила за модниот магазин "S Moda", испирацијата за истата ја добила од нејзината баба, која за неа претставувала поим за тоа како треба една жена да изгледа...Секогаш скоцнака од глава до пети, префинета гардероба, квалитетна шминка и сето тоа совршено ускладно...убаво но скромно. "Жените во Италија посветуваат многу време на физичкиот изглед, тие се флертувачки настроени, многу женствени. Иако стојам позади овој бренд јас не практикувам многу шминка. Користам нежна пудра, малку сјај за усни и маскара на трепките. И да овој совет е од мојата баба."– признала за списанието. За таа цел 48 годишната италијанска убавица, изработила и моден едиторијал во кој покрај другото користи производи од својата колекција...
сите 2 | | | веќе видена

Најкусиот опис на 66-от филмски кански фестивал би бил, скандалозно започна неочекувано заврши...Ако пред недела дена гласно рековме... "Ако по некое непишано правило бројката на селебрити фаци на црвениот тепих, е предвесник на победникот, тогаш со право можеме да заклучиме дека хомосексуалната приказна и годинава има реални шанси за Златна палма." Денес ќе поречеме. И покрај бројните шпекулации и нагаѓања, Златната палма одново на адреса на која никој не ја очекуваше. Француската лезбејска драма Синото е најтопла боја на режисерот Абделатив Кешиш, ги доби највисокоте оценки превдодено од Стивен Спилберг. Не помогнаа ниту звучните имиња, помпезни најави, маркетинг трикови ни вип паради на црвениот килим...жирито одлучно победник е тричасовната љубовна приказна за две лезбејкки во која главните улоги ги толкуваа Леа Сејду и Адел Егзархопулас. Ова е прв пат после 13 години француски филм да се закити со златна палма. Но тоа не е причината поради која многумина го оспорија изборот. Прашина се крена околу ...
сите 3 | | | веќе видена

Светот ја запозна како Carrie Bradshaw od серијата Сексот и Градот која стана вистински мега хит. Позната колумнистка која покрај советите за љубов и секс, женската популација ја освои и со својот уникатен и шик изглед...за што подцна со право го доби и епитетот модна икона. Серијалот заврши, но не и нејзината кариера...Таа до ден денес важи за една од највлијателните славни личности...Жените просто ја обожааваат. И денес на 48 години Sarah Jessica Parker е пример за тоа како секоја современа жена треба да изгледа... По "Vouge", "Marie Clare", "Elle", "Alure", "Cosmopoliten", "Alur"...познатата актерка блесна и на насловната на магазинот "Harper's Bazaar", Русија. Овој пат се одлучи за црно бели комбинации, со потпис на Долче и Габана, Диор, Ралф Лорен, Шанел и Луј Витон...
сите 2 | | | веќе видена

Конечно, Таксират го доби својот брат по музичка определба, Аква Парк Фестот. Се роди во Пробишип, а живееше цел еден викенд. По сите негови блиски роднини Аларм, Пиволенд, Грин Бич и Д Фетсивал, Пасворд продукција го добија новороденчето Аква Парк Фест. Распростарнет на локација погодна и за журка и кампување. Првата вечер во знакот на Кирил Џајковски, Суперхикс, Сарс, Марк Најт, Санери Џејмс и Рајан Марчијано, камперите со импресии.... За безбедноста на журкџиите, волонтерите од Црвен Крст со извештај како помина првата вечер... Павел Игнов –тим за катастрофи на РМ:" Првата вечер помина добро со оглед на тоа колкава посетеност имаше на Аква Паркот, имавме и доста интервенции но мал дел од тие беа сериозни и завршија во Штипската болница." Просторот на Аква Парк Фестот поделен: Грин Меин Стејџ, Блу Стејџ и камперски простор за најупорните. Место за попладневна дремка и пауза за прошетка.... "Бекстејџ подготвен со камперите од цела Македонија за втората вечер на Аква Парк Фестот, на која што се очекува ...
| | веќе видена

Годинешниот Кански Фестивал несомнено најмногу ќе се памети по инцидентите и шокот кој го преживеа Кристофер Валц, но и покрај целата тензија имаше и убави мигови... Ќе ја паметиме прекрасната Версаче тоалета на Џесика Честејн, погледот на Мила Јововиќ, девојката на Адриан Броди... Која неофицијално беше прогласена за најсекси риба на фестивалот...Со причина нели? Во потесниот избор беше и атрактивната Петра Немцова, која се обиде да фати врски кај фоторепортерите... Но безуспешно... Нема да го заборавиме ниту беспрекорниот тен на Дита Фон Тис, задникот на Кајли Миног, деколтето на Шерон Стоун, танцот на Розарио Досон... Изненадувањето кое ни го приредија Синди крафорд, Ирина Шајк и Катрин Денев... Ќе се зборува и за солзите на Мајкл Даглас и шармот на Роберт Редфорт... Ќе се зборува за славните и познатите... Но и за овој дечко... Го видовме на интернет, го препознавме на Кроазетата... И конечно го угостивме во Бекстејџ... "Моето име е Matt Whistler, пред две години имав неочекуван и бизарен успех, на ...
| | веќе видена

Ако изминативе години од Кан имавме вакви инсерти... Оваа повеќето се вакви... Ниту гостите ниту организаторите одамна не паметат толку лошо време и дожд за време на тие 11 фестивалски дена... Но и покрај се, се оди по планот... Реномето на ова спектакуларно филмско збиднување е преголемо за да биде под било какво влијние на временските услови.... А привилегијата да прошеташ по најфотографираните скали во годината е можност што не се пропушта... Ниту по цена да ги уништиш брендираните чевли или скапиот фустан... За нив интересно и вредно, за уличните продавачи профитабилно... Во вакви услови чадорите на кроазетата чинат 8 евра, ама се мултифункционални и вршат работа за тројца... Двајца се буткаат под чадорот, третиот во кесата... буквално... Повеќето лошото време ги асоцира на лошо расположение, но не и овој господин... Тој дотеран од глава до пети, безгрижно хара пред фестивалската палата на тротинет, додека го чека својот ред за да влезе на црвениот тепих... По егзибициите на тротинет зеде здив и ...
| | веќе видена

Не му требаше многу време, Жељко си најде нова жртва или љубов, како и да е. Не му тргна со Ава, но со оваа и тоа како му појде од рака. И овој не пат отиде многу далеку па Карабатиќ ја замени со девојка од исти калибар. Станува збор за српската старлета Блонди со која пред неколку дена Жељко бурно се забавувал на сплавот "Два галеба" во Нови сад. Како што известуваат српските медиуми, на забавата секој пристигнал посебно но во текот на ноќта околностите и алкохолот си го направиле своето, па Жељко и Блонди завршиле заедно...А папараците не го пропуштиле овој сочен момент...
| | веќе видена

Пред неколку дена на интернет порталите се појавија провокативни фотографии на женски задник за кои странски извори тврдат дека наводно потекнуваат од “Instagram” профилот на Rihanna. Иако на профилот на пејачката повеќе ја нема споменатата фотка, тетоважата го говори токму спртивното...дека задникот навистина е на Riri. Поради фактот дека бунтовничката од Барбадос е голем љубител на тетоважите, а добро знаеме дека истата покрај многуте има направено и на задникот, беше само уште еден доказ дека станува збор за нејзина фотографија...Како и да е ништо што би не зачудило од неа!
сите 2 | | | веќе видена

Mожеби не беше содржаен како оној на Only God Forgives, ниту спектакуларен како оној на Behind The Candelabra, но црвениот тепих на La Grande Bellezza беше забавен. И никако сиромашен, и на него дефилираа ѕвезди, Кајли Mиног, Изабела Pосалини помладата сестра на Карла Бруни, Валериа...Сепак акцентот како што е редот на маестро Сорентино и екипата на филмот...Што кога имате ваква актерска екипа е сосема оправдано. И како што обично бива годинава, секој црвен тепих завршува со ПС. Во овој стои името на безвременската дива Кетрин Денев и нејзината ќерка Кјара Мастројани кои по примерот на Шерон Стоун пристигнаа по ѕвездите и успејаа да го свртат вниманието на себе... Ненамерното доцнење или пресметана желба за внимание...Којзнае...Една холивудска вели: "Шоубиз индустријата е бојно поле"...а Кетрин Денев искусен филмски воин.
сите 4 | | | веќе видена

Го запознавме пред неполн час, името му е Дидие Алуш професионална определба дипломиран новинар и презентер, кој навидум има работа од соништата...Да ги интервјуира светските ѕвезди пред да зачекорат на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал...Што во минутажа значи дека тој под светлото на рефлекторите во Кан поминал повеќе време отколку сите нив заедно... "Да тоа е нашата работа. Нашата мрежа прикажува се што се случува во Кан, без разлика дали станува збор за прес конференции, фотокол, црвениот тепих...И јас сум единствениот репотрер на црвениот тепих на кој му е дозволено да разговара со познатите." Тоа е привилегија или напорна работа? "И двете, но пред се е голема привилегија...среќен сум што го работам ова и си го испотив задникот да се подготвам. Напорна работа е но ја обожавам. И сватив дека ми е голема шанса." На прашањето која позната личност е најтешка за интервјуирање одговори... "Знаете што? На црвениот тепих во Кан никој не е тежок бидејќи сите се среќни што се тука...Многу е тешко да ...
сите 5 | | | веќе видена

По жешката фотосесија за колекцијата „Sensual Summer“, еве ја повторно но овој пат за новата линија костими за капење на брендот H&M. Како претходната така и оваа фотосесија е направена на егзотична дестинација, а позади објективот добро познатиот Teri Richardson. Креациите уникатни и тренди, Doutzen Kroes совршена...резултат повеќе од добра фотосесија. Уживајте...
сите 4 | | | веќе видена

И додека едниот се бакнува со мажи другиот не престанува да се пијанчи...Жељко и Жарко изгледа по завршувањето на Големиот Брат излегоа од контрола...И ако пред некој ден го имавме Жарко, денес го имаме неговиот брат но овој во пијана акција...Како што пренесуваат српските таблоиди, изминатиот викенд за време на приватна забава одржана во елитен белградски клуб на која присиствувале доста познати личности, Жељко малку претерал со алкохолот на што следеле низа скандали... Ситуацијата излегла од контрола а неговото однесување навистина непристојно, на што неговите пријатели реагирале и тој морал да си замине дома..."Штета" а тој баш добро се забавувал...
| | веќе видена

Една навивачка вели: За сите се навива Вардар се сака! Дали поради реномето, бреднот, тимот или фактот што во своите редови го има најдобриот поединец во домашното првенство,не знаеме...Она што го знаеме е дека денес фокусот ќе го ставиме токму на него, гореспоменатиот најдобар голгетер во домашното првенство, Јован Костовски... Причината едноставна петочниот дуел со Шалке 04...Каква е конекцијата? Костовски своето деби во дресот на вардар го имал во 2004 година токму на натпреварот Шалке 04. Костовски: "Прв дебитански настап за Вардар, бев среќен бидејќи е против Шалке, играв 90 минути, нажалост изгубивме...но ете останува искуство." Составен дел на неговата професија се полните трибини...Некогаш мотивирачки и домашни, некогаш дрски и безобразни... "Сето тоа се игнорира, сепак ние сме спортисти..." Несомнено на терен најважна е концентрацијата и техниката, но неретко голема улога игра и среќата...Има ли Јове среќен ритуал? "Па имам некој свои ритуали кои си ги правам, пред натпревар за време на терен и по ...
сите 63 | | | веќе видена

Каде и да се појави несомнено привлекува огромно внимание...Таков е и случајот со нејзиното последно појавување на црвениот тепих во Кан на премиерата на филмот "All is lost". Irina Shayk и овој пат не остави никого рамнодушен...Облечена во црн долг фустан, кој повеќе покажуваше отколку што покриваше, со длабоко деколте и проѕирни делови, во комбинација со црни високи потпетици без ниту еден пропратен аксесоар, руската убавица дефинитивно изгледаше беспрекорно...На фестивалот пристигна сама без својот вереник, но како и да е папараците не ја оставија сама ниту за момент...
сите 17 | | | веќе видена

По Големиот Брат, Венди изгледа продолжува со исто темпо само во малку поинаква насока...Станува збор за реалното шоу Фарма, кое веќе неколку години по ред успешно функционира и е исто толку скап проект како и Големиот Брат...Како што известуваат српските таблиоди, изгледа Венди добила понуда за учество во ова реално шоу, а сега на неа е ред... Продукцијата која стои позади овој проект изјавила дека влегувањето на Венди не е нималку случајно, напротив тие ја следеле во Големиот Брат и токму таков лик им бил потребен да ја разгори атмосферата во Фарма... Одговор од Венди сеуште нема, но како и да е не се сомневаме дека ќе прифати, што мислите вие?
сите 3 | | | веќе видена

Српската поп дива како што милува да се нарекува, повторно е во центарот на вниманието, но за жал не со некоја нова песна или видео запис туку со она по што е и препознатлива, провокативни фотки објавени на социјалните мрежи...Дека е зависна од фејсбук и твитер е повеќе од јасно, дека не пропушта за ништо да ги извести и пофали на своите фанови, добро познато...Настапи, приватни излегувања, домашни изданија, нови обувки или чанта...се е фотнато и убаво прикачено на фејсбук, да нема после Карлеуша не ве известила или пофалила. Но да нема забуна оние на кои го покажува своето совршено тело и се дефитивно омилени...И нели, бидејќи на неа се е мајка природа ЈК уште еднаш се пофали со затегнатиот задник и стомачни...А како изгледа и дали е се природно на неа одлучете сами...
сите 2 | | | веќе видена

Ангелот на Викторија Сикрет, Candice Swanepoel изработи провокативна фотосесија за јунското издание на магазинот „Vouge“, Aвстралија. Русокосата убавица и оваа прилика не се штедеше и го разголи своето тело... Во краткото интерјву за списанието, Swanepoel открила дека работата како модел не се разликува од која било друга работа, и дека навистина го сака она што го работи и секоја поставена цел се стреми да ја исполни максимално и со голема доза на ентузијазам. За да на сето ова додаде дека совршениот изглед се должи на постојано вежбање и нормално, постојани диети кои станале дел од нејзиното секојдневние...за нега на кожата користи исклучиво кокосово масло, а шминка само кога навистина има потреба...
сите 2 | | | веќе видена

Brad Pitt е лицето кое се најде на насловната страна за јунското издание на магазинот Esquire. Згодниот актер покрај фотосесијата направи и ексклузивно интервју во кое зборува за семејството, големата посветеност на нивните деца, живот со Angelina Jolie и пријателите... „Отсекогаш сум велел дека сакам големо семејство. Сакав да биде хаос во куќата... постојано има врева независно дали е кикотење или врескање или плачење или чукање. Го обожавам тоа, мразам кога тие не се тука. Можеби е убаво да си во хотелска соба еден ден – Ох, убаво, конечно можам да прочитам весник намира. Но, до наредниот ден, ми недостига целиот тој живот.“ За неговата сопруга изјави дека никогаш не би можел да го замисли живото без неа...таа е вистинска жена, мајка и сопруга, без неа секој ден би бил обичен и досаден, и дека никогаш не зажалил што стапил во брак со неа. За потоа да додаде..."Имам многу малку пријатели. Имам блиски пријатели кои се бројат на рака, го имам моето семејство и животот никогаш не ми бил посреќен. Толку многу ...
| | веќе видена

next