Дека нема проблем со голотијата е веќе добро познато...Како надвор така и во куќата на Големиот Брат, Сораја е своја...Иако поголемиот дел од времето го поминува во кежул варјанти, сепак не заборава да го нагласи својот сексипил и додаде доза провокативност...Бујните гради и затегнатиот задникот се нејзин адут, затоа секогаш и се во преден план...Тесни тренерки, секси хеланки и маички со деколте се претежно нејзиниот избор... И нормално кога си дома си опуштен нели, па така и таа...за време на нејзиното попладневно "излежување" со Жарко, во дневната соба, Сораја се опушти и оп...покажа малку повеќе. Но поради фактот дека досега сме ја виделе како од мајка родена ова е ништо но сепак...камерите на Големиот Брат го уловија и овој момент...a ние сме тука да го пренесеме...
сите 7 | | | веќе видена

Ако првите тактови на најавната шпица на “Бољи живот” ве враќаат во едно друго, подобро време... Тогаш како нераскинлив дел од тоа време сигурно го паметите и ликот на Дара... Случајната романса на Гига Попадиќ, 26 подоцна намерно во Бекстејџ. Поради емотивната поврзаност со Македонија... Горица Поповиќ: "Јас од дете сум летувала на Охридско езеро во Струга, со моите родители и брат ми и македонски апсолутно разбирам. Одевме на тоа езеро секоја година имаме и пријатели во Струга, ја обожавам Македонија го обожавам Охрид, Скопје, бев и на многу места и на Дојранско и на Преспанско езеро." Но пред се поради името и презимето, искуството, улогите, животната приказна... Талентот го има од раѓање, среќата од пелени... Храброста ја стекнала со годините, па историјата ја памети како една од првите југословенки која целосно се соблекла во филм... Сето ова во комбинација било пресудно за тоа што Горица Поповиќ на свои 17 години ја добива првата филмска улога и започнува да ја живее својата бајка...А да не заборавиме ...
| | веќе видена

Екслузивен ангел на царството на Викторија Сикрет, една од 50 најпребарувани жени на Google, со околу 2,5 милиони фанови на фејсбук и 100.000 следбеници на твитер...Со уникатна убавина, и совршена фигура Аdriana Lima е девојката по која лудува целиот свет...Од светски познатите модни куќи, преку најпознатите магазини и списанија, па се до нејзините фанови...Lima успеа да ги освои сите...Покрај на модните писти на нејзината матична куќа, истата постојано добива понуди од сите страни...Последното од неа е секси едиторијалот за британскиот магазин "Esquire"...Фотографиите се дело на младиот Matt Jones кој одлично си ја завршил работата...
сите 2 | | | веќе видена

Невена ја тешеше и поддржуваше, со Синди имаа вербални конфликти а Бобан и е омилен. Вака некако изгледаат релациите во куќата на Големиот Брат помеѓу нашата претставничка Анета Наковска и станарите гледано од дневните пресеци кои ги сервираат. Но како гледаат нејзините најблиски пријатели и потесниот круг на семејството, ги побаравме за мислење. Прв одговор ни даде братот на анета, Александар. "Следам колку можам, мислам дека одлично се снаоѓа барем доосега, се надевам дека ќе се држи така и понатаму достоинствено." Сo оглед на тоа дека во куќата има повеќе луѓе, Александар ја даде прогнозата со кого Анета најмногу карактерно си одговора. "Анета е човек кој мислам дека може да се прилагоди на било кој, затоа има комуникација со сите станари од куќата и не го прави тоа да продобие нечии поени или симпатии едноставно таква личност е што знае да најде заеднички јазик со сите." Пријателите зборуваата каква е Наковска приватно а каква во куќата. Одговорите на сите наликуваат еден на друг. Сашо Ристовски: "Иста е ...
сите 6 | | | веќе видена

Многу години порано Суна и Мустафа Оз ја напуштија Турција, и својата професионална среќа ја побараа на американсо тло. Не затоа што не беа од добри семејства, немаа иднина во родната Турција или бегаа од судбината туку затоа што она што тие го знаеле за медицината им обезбедило стиупендија за стручно доусовршување во САД. Токму таму на 11 јуни 1960 се раѓа нивниот син Мехмед тогаш само обично дете денес вистински шоумен и неверојатен кардиохирург. Почна заедно со Опра продолжи под нејзина закрила но, сам. Стигна и до Македонија. Ова најгледано шоу од ваков тип од неодамна го следиме и на фрекфенцијата на телевизија Сител. Трајче Георгиев се крие зад неуморното докторско лице, и оваа нова професионална задача, му донесе и плус квалитети. "Кога почнав да го синхронизирам и оние што ми го препознаваат гласот често се јавуваат да прашуваат за совети, така да сега засега сме на линија со доктор Оз и со моите пријатели." Ова не е обична синхронизација, Трајче не знае пред време што Оз ќе каже. "Овде се работи ...
| | веќе видена

За секој учесник кој ја напушта куќата, следи гостување во емисијата "ГБ Магазин" наменета за преглед на случувањата во куќата за време на неговото учество..Урош и Невена беа овонеделните гости. Истите се отворија и одговорија на сите поставени прашања...Она што привлече најголемо внимание меѓу другото беше моментот кога Урош нагласи кој станар најмногу го нервирал во куќата. "Иако по пораките на фејсбук многу луѓе од Македонија ме поддржуваат, мене најмногу во куќата ме нервираше и не можев да ја поднесам Анета." - беше одговорот на каскадерот. Невена пак поради фактот што во шоуто остана недокажана, си зема доволно време за да ја разјасни настанатата тепачка со Синди, при тоа укажувајки на фактот што поранешниот дечко на Синди уште додека бил во врска со неа сакал да ја освои. На што се замеша и Урош кој упати неколку критики до Невена... На неговата изјава реагираше Невена, водителката а и публиката... Во продолжение следи кратко видео од гостувањето...
сите 4 | | | веќе видена

Изгледа на Ава не и оди нешто од рака...По Урош пукна љубовта и со Жељко. Очекувано од нејзина страна девојката се заљуби...и беше искрена, го призна истото. Но од Жељко доби само "ладен туш", и шеги на нејзина сметка. Што беше навистина непристојно...На ова ниту Aва не му остана "должна" и одлучи да ја прекине врската со него. Од почетокот и самиот Жељко беше видно затечен од оваа реакција на неговата "девојка" но што е тука е ...Ава беше одлучна во својата одлука па дури и го напушти неговиот кревет...А дали сето ова е само моментална лутина, или старлетата навистина се опамети останува да видиме...
сите 4 | | | веќе видена

Светските папараци овој пат навистина добро си ја завршиле работата...Според фотографиите кои ги објави светскиот портал „New York Daily News“ поп кралицата Madonna го шокираше светот...но не во позитивна смисла,туку сосема спротивно. Фотографирана за време на дневна прошетка, заедно со своите синови, истата тешко дека некој би ја препознал...Без ниту грам шминка на себе, во лежерна облека, наочари и капа...54 годишната пејачка не личи на себе. Но да не должиме...би ја препознале?
| | веќе видена

Од стадион, познатата колумбиска пејачка Shakira, нејзиниот син Milan кој има само два ипол месеци го прошетала до студиото на телевизијата NBC. Причината за тоа не е гостување на Shakira во емисија туку таа се појавува како жири на емисијата „The Voice“ која се емирува на погоре споменататата телевизија. Како што пренесуваат светските таблоиди пејачката била во одлично расположение. Можеби затоа што тоа и е прво јавно гостување откако ја доби новата улога во нејзиниот живот. Фотографија од овој настан Shakira објавила на нејзиниот профил на социјалната мрежа Твитер. Но изгледа малиот Milan не бил многу воодушевен од позирање пред ТВ камерите. А самата ситуација не била интересна за него, па за момент си нашол занимација, во еден момент се обидел да го притисне копчето кое е задолжение на неговата мајка доколку не и се допадне некој од кандидатите во шоуто. „Мислам дека не му се допадна тој настап“, напишала пејачката под фотографијата. Откако пејачката стана мајка, воопшто не се оделува од нејзиниот син, ...
| | веќе видена

Како задача која оваа недела ја имаа станарите од „Големиот брат“ беше одржувањето на „Balkan Song Contest“. Задачата беше да ги научат песните дадени од Големиот брат, да научат кореографија и да ја отпеат пред публиката, со што стручно жири од Македонија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Србија ќе гласаат. Како жири од Македонија се појави Боки 13, Тамата Тодевска и Маја Велјановска новинарка од таблоидот „Свет“. Станарите беа поделени во неколку групи и настапија по следниов редослед: 1.Маја Волк и Топ 2.Маја Николиќ и Милиќ Вукашиновиќ 3.Ава, Сораја, Жељко и Славко 4.Жарко, Синди и Венди 5.Анета и Бобан Како изгледаше тоа погледнете од видеата подолу... Победниците на „Balkan Song Contest“ и ќе бидат имуни од номинации, според гласовите беа Ава, Сораја, Жељко и Славко со 30 боднови. Најмалку гласови од жирито добија Маја Николиќ и Милиќ Вукашиновиќ.
сите 7 | | | веќе видена

Откако Урош ја откачи, на Ава не и требаше многу време да си најде нова "жртва"...Жељко е нејзиниот втор избор...или тој ја пикираше неа уште од самиот почеток па кога се искараа со Урош тој се пушти во акција..сеедно, сега се заедно. И изгледаат доста заљубени...Нежности, бакнежи на сите страни...не се двојат еден од друг...па дури ни во кревет. А Ава и таму, немирна...Овој пат завршија само со неколку страсни допири под јорган...а за понатаму...не гарантираме...
сите 7 | | | веќе видена

Некогаш рибарско селце, а денес монденски бисер. Сместен на прекрасната француска ривиера Кан е синоним за престиж, гламур, луксуз... Прв избор на светскиот џет сет и веќе 65 години домаќин на грандиозниот Кански Филмски Фестивал... "Оригинално изградена во 1949тата како што се популаризирал фестивалот во 1982 била срушена и одново изградена. Моментално палата на фестивалот во Кан располага со фрапантни 25 000 метри квадратни простор за изложување и 18 фул опремени сали за визуелни проекции." Но сјајот на блицевите и големината на актерските доајени кои секој мај ја преплавуваат Палатата не се единствените изговори зошто би требало да го посетите Кан. Причини има многу и не сите вклучуваат славно презиме и запаметена филмска реплика... Кан ќе ве освои и со бесконечните песочни плажи, огромните јахти и според многумина најелитното пристаниште во Европа... "На пристаништето во Кан, речиси секогаш можете да најдете укотвено јахти на јавните личности. Во моментов тука е јахтата на актерот Метју Меконахи. Додека ...
сите 3 | | | веќе видена

Латино баладата „Quizas, quizas, quizas“ на дуетот кој остава без здив, легендарниот Andrea Bocelli и поп дивата Jennifer Lopez, ја доживеа својата официјална премиера. Шоуто "Dancing With The Stars", ја имаше привилегијата да токму на оваа сцена за прв пат јавно ги изведат својот перформанс... Изгледаа совршено...Црниот долг фустан на дивата, со детали од чипка надополнет со нежен накит одлично се вклопи со црниот строг костим на Bocelli. Романтичен и елегантен изглед, емотивната изведба...и многубројна воодушевена публика, е на кратко најава за она што следи...Уживајте...
| | веќе видена

Имаше денови кога технологија не ни беше потребна. Наместо фејсбук ги имавме детските серии кои ни го задржуваа вниманието и носеа поучна порака. Носталгични за тоа време, денес во Бекстејџ ТОП 5 листа на ликови од нашето детставо... МЕСТО БРОЈ 5 - Босилка од „Опстанок“...Приказната за дружината составена од Петре, Босилка, Анѓа, Стојанче и Осамениот, беше една од најгледаните во 80-те и почетокот на 90-те. МЕСТО БРОЈ 4 - Десанка од „Сител Бамбини“...Емисија во која детската смеа и песна, беа предиспозициите да се најдете во студиото на Сител, или одлична причина неделното попладне да го поминете пред телевизор. МЕСТО БРОЈ 3 - Мартин Трпчевски од „Втора смена“...Преку ликот на Николче, дознавме за љубовта. На одмор во Охрид тој ќе ја доживее првата детска, искрена и чиста љубов... МЕСТО БРОЈ 2 - Мали од „Наше мало“...Приказни од модерното време и зградата „Кармен“. Спој на деца од повеќе возрасти и националности и успешна серија за нашето мало. МЕСТО БРОЈ 1 - Сарче и Трајче од „Дајте музика“...Не постоеше ...
| | веќе видена

И откако ја “елиминираше“ Невена со тоа што предизвика да ја удри, па Големиот Брат ја избрка од куќата поради кршење на правилата, Синди утрово повторно се пожали...сега и смета нашата Анета. Имено Синди вели дека Анета додала масло на кавгата а воедно измислила и дека таа прва кренала рака на Невена. "Анета измисли дека ја штипев Невена, а јас само ја држев. Анета е лицемерна и лоша личност само озборува. Ние не сме на исто ниво, таа е дебела исфрустрирана певаљка и сега треба да се чувам од неа... Големиот брат не пропушти ни овој пат да ја потпраша за односот со Невена на што Синди луто одговори: "Невена беше во врска со мојот менаџер кој претходно мене ми беше дечко, ама јас сум личност која кога ќе завршам со некого, завршено е . Така да немав проблем со Невена. Да ја носи на настапи да излегуваме заедно...Ама Невена веројатно има со мене." Како и да Синди успеа во својата намера, ја "шутна" Невена со која уште од самиот старт не беше во добри односи...Сега и се наостри на Анета?
сите 16 | | | веќе видена

Канадскиот моден бренд "Dynamite" за овогодинешната пролет лето рекламна кампања си одбра повеќе од добар модел...Irina Shayk, име доволно да знаеме дека проектот е веќе успешен. Смели модели, колоритни нијанси згодната Shayk и објективот на фотографот Тony Кelly...резултат одлична фотосесија. 27 годишната русинка уште еднаш покажа дека со право ужива во епитетот најдобра! Уживајте...
| | веќе видена

Заради физичка пресметка со Синди, Невена е исфрлена од куќата на Големиот Брат. Имено кавгата помеѓу нив двете почна од пред некое време синоќа кулминираше за на крај да ескалира во инцидент и удар упатен кон Синди! Иако останатите станари меѓу кои Анета, Венди, Жарко Маја Волк бараа Невена да остане, сепак од продуценската куќа Емоушн изјавија дека е невозможно да ја остават во куќата бидејќи правилата се јасни! Невена е четвртиот станар кој ја напушти куќата, прв замина Бранислав Петручи, па Весна Да Винче а во понеделникот повторно заради не почитување на правилата прво беше номиниран а потоа и исфрлен Урош!
сите 17 | | | веќе видена

Додека ги броиме часовите до концертот, момците од "Зад аголот" ви претставуваат уште една новост од нивната продукција. Најава за комплентинот перформанс која екипата конечно ќе го претстави пред својата публика на првиот самостоен концерт. "Концерт на "Зад аголот" насловен "Ќе дојдеш ли на рандеву", гостите сигурно ќе бидат Владимир Аговски - Аго еден од првите луѓе во македонскиот рап, за тие што не знаат. Иги мен име на еден познат блузер многу амбициозен и Нина Јанева." Иако пред само помалку од еден месец "Зад аголот" го објави синглот "Jас и Tи" за кој снимија и видео спот хип-хоп колективот денес официјално во Бекстејџ го претстави и новиот видео спот за синлот "Нема лимит". За само две години од своето оформување тие успеаа да ги соберат признанијата за успех и надвор од Mакедонија. Нивниот прв албум "Чувај го вистинко волу.1" кој беше објавен минатата година, Балкан хип-хоп радио го проласи за најдобро македонско хип-хоп издание за 2012 година. Епа Момци се гледаме во петок во денсинг салата на ...
сите 2 | | | веќе видена

17 дена откако Големиот брат ги затвори портите и ги вклучи камерите, шоуто е во елемент. Кавгите кулминираат, љубовџиите си заминуваат, Бекстејџ истражува... Нова сезона Вип Големиот брат и нова Бекстејџ обиколка на куќата на Кошутњак. Станарите се менуваат, но што е со екипата зад камерите, техниката, амбициите? Ќе биде ли Големиот брат најстрог во односот и најекстремен во задачите? Влегуваме внатре да провериме... Не дека екстериерот не ни е доволен предизвик, но да бидеме реални. Однадвор, ако го исклучиме делот каде се одвиваат лајв вклучувањата кој дење и не е особено репрезентативен, сето ова е само голема лименка нафрлена среде зеленилото на Кошутњак. Доколку не беше големото око во аголот или комбето на Emotion на паркингот, веројатно би помислиле дека се работи за обично складиште или хангар. Но, внатрешноста раскажува поинаква приказна. Одвнатре оваа лимена кутија е мозокот на најгледаниот проект на овие простори, матицата на Големиот брат. Прилично сложена операција која бара добро подготвена ...
| | веќе видена

next