Како проблематична девојка, на која љубовта не и беше силна страна ја запознавме во мега популарната серија „Кога лисјата паѓаат“. Неџла или Фахрије Евџан беше една од ќерките на познатиот Али Риза, која по заминување на студии во Истанбул, се соочи со сериозни љубовни проблеми. Изгледа токму такви доживува и во приватниот живот. Романсата со пејачот и актер Орџан Дениз, заврши неславно. Причина за тоа е ни помалку, ни повеќе, алчната и злобна снаа Ферхунде. Како следен љубовник, актерката го одбрала Хамит Алтинтоп, кој е професионален фудбалер во најпознатиот турски фудбалски клуб Галатасарај. Токму тој до пред извесно време важеше за официјално момче на Фахрије Евџан. Но изгледа само еден не и бил доволен на турската Моника Белучи. Неуморните турски папараци, одлично си ја завршиле работата. Актерката ја уловиле на интимна вечера на Босфорот во друштво на Бурак Јилмаз. Повторно фудбалер и повторно од редовите на Галатасарај, соиграч на нејзиното актуелно момче. Средби помеѓу Фахрије и Бурак, повеќе не се ...
| | веќе видена

По "Grazia" Италија, Monica Bellucci доби уште една понуда од истиот магазин...но овој пат се селиме во Франција. 48 годишната италијанска убавица, застана пред објективот на врвниот фотограф Riccardo Tinelli и направи уште еден моден едиторијал од кој застанува здивот... Облечена во смели младешки комбинации на модни куќи како Balmain, Gucci, и Chanel, надополнети со детали на луксузниот накит Cartier, актерката уште еднаш покажа му покажа на светот дека за неа годините се само бројка...а таа изгледа поубаво од било кога...
сите 2 | | | веќе видена

Како резултат на не почитувањето на правилата во куќата на "Големиот Брат" пред се заради не носење на микрофони, шепотење, носење на очила за сонце во куќата, зборување за продуцентскиот тим, зборување за номинациите, а и вербални закани кон состанарите, Големиот Брат ги израдува станарите со уште еден "подарок"...сите се номинирани. А ова по дифолт значи дека идниот понеделник сите се потенцијално исфрлени од куќата. Имунитет ќе добие само оној кој на натпреварот "Балкан Сонг контест" ќе освои најмногу гласови. И уште еднаш да напоменеме дека и овој пат гласовите од гледачите дадени преку смс порака одат во хуманитарни цели... А до наредниот понеделник, за сите оние кои веќе имаат свој фаворит и оние кои сеуште не си одбрале сторете го, и секако гласајте за што подолго останат во куќата, за шоуто да продолжи :)
сите 5 | | | веќе видена

Каскадерот кој во понеделникот ја напушти куќата на Големиот брат во интервју за српскиот "Телеграф" изјави дека пред влегувањето склучиле договор со Ава. Да одглумат се...и нивната наводна љубов, и секс сцената се со цел да останат што подолго во шоуто. "Бевме договорени бидејќи секогаш оние што прават интерсен заплет во куќата остануваат.Требаше да глумиме “загреани“ еден за друг ама Ава навистина се заљуби во мене и почна да ме прогонува. Ништо немаше меѓу нас се беше само глума, па затоа морав да ја дистанцирам од себе...претера! Ете сега гледате дека направила договор со Жарко и со него се однесува како и со мене." Прашан за неговата наводана девојка надвор од куќата Урош изјавил: "Ма каква девојка немам девојка, и немам докторат тоа го кажав така за да ја нервирам Ава која цело време потенцираше дека има ваков или онаков факултет. Не сум ни заљубен во Сораја тоа го реков заради шоуто, со Сораја се дружевме добро во куќата и тоа е тоа. Притоа додавајќи: Ава е многу интелигентна и никогаш не би се ...
сите 5 | | | веќе видена

Светската јавност ја запозна преку улогата на разгалена тинејџерка во тин серијалот "High School Musical". Ashley Tisdale е девојката која заедно со нејзините колеги Zac Efron, Vanessa Hudgens сега веќе успешни актери во целост ја освоија тин пoулацијата ширум светот. И не само нив...ова беше нивна отскочна даска, поради фактот што после улогата во овој мјузикл добија куп улоги, доста посериозни. Младата акерка покрај новите филмски проекти се појави на насловните страни и на доста магазини и списанија...беше дел од доста модни едиторијали а стана и заштитно лице на одредени брендови. Последно со што Tisdale и се пофали на светската јавност е фотосесија за машкиот магазин "Maxim", каде 27 годишната актерка не штедела и го покажала сиот свој сексапил...
| | веќе видена

Кога „Големиот брат“ ја одбирал екипата со која ќе работи, добро знаел кого да земе. Дел од не е и згодната и без влакна на јазикот водителката Маријана Мичиќ, која во овој проект е уште од самиот почеток. Секој понеделник како дел од живото вклучување на ова релано шоу е и таа. Како го доживува овој проект, откри за Бекстејџ. „Ние одлично се забавуваме додека ја правиме оваа емисија, додека ја спремаме. Подеднакво ми е забавно зад бината, но главните случувања се на бината, тоа е програма во живо, која многу често дозволува импровизација и тоа е она што го чини посебен“, раскажа Мичиќ. Комуникацијата со станарите ја одвојува како најзабавна, кога станува збор за вклучувањата во живо. „Вклучуавње во куќата со нив, тоа мене ми е најзабавниот дел од програмата, кога гледаме што се случува, кога во тоа живо вклучување ќе им соопштиме некоја информација, како онаа последната кога им кажав сите да се спакуваат, и сите беа шокирани“, изјави Маријана. „Големиот брат“ е проект зад кој стои продукциската куќа Емоушн, ...
сите 8 | | | веќе видена

Beyonce повторно го освојува светот...Долго најавуваната светска турнеја започнува наскоро...Нејзините фанови ширум светот ќе имаат можност одблизу да уживаат во најголемите хитови на дивата. За таа цел истата им се обрати на своите фанови со кратко видео...каде покрај информации за турнејата Beyonce дел посветува и на нејзиниот херој...мајка и. Tina Knowls е жената која е нејзин двигател, поддршка и најдобра пријателка. Онаа која постојано е покрај неа... Покрај улогата на мајка, Tina Knowls долги години беше и нејзин стилист, онаа која беше задолжена за нејзиниот изглед на сцена...
| | веќе видена

Како што напомена пред да влезе во куќата на Големиот Брат, досега се држи до ветеното, Венди е своја и доста контроверзна. Сите станари не ја прифатија баш најдобро но затоа на прва топка ја доби Ава за сојузник а мошне брзо се здружи и со Бобан кој и стана најдобра “пријателка“, па како таква и помага во се. И додека повеќето станари можеме да ги видиме во кежуал варијанти, не е и случај со Венди. Таа постојано е во свој фазон, па затоа и нејзината гардероба е малку чудна...И секако не ве изненади нејзиниот аутфит, за време на забавата во куќата каде истата беше облечена во краток фустан со тигрест принт, малку краток и со доста големо деколте. И за да целата ситуација биде уште по интересна, беше моментот кога Бобан како нејзината добра "пријателка" и помогна околу нанесувањето на пудрата на нејзините бурни гради, за што имаше бура реакции како од јавноста така и од станарите...Но тоа Венди баш и не ја заинтригира многу... А вие што мислите кој би сакал да биде на местото на Бобан?
сите 3 | | | веќе видена

Урбаната легенда вели: Ако сакаш да ја доживееш дивата страна на Америка, појди во Мајами. Ќе го видиш најневеројатното изгрејсонце, ќе згазиш врз најжешкиот асфалт, ќе го испиеш најсилниот коктел... Ќе пиеш кафе во омиленото кафуле на Џорџ Клуни, ќе пазаруваш во истите продавници со Парис Хилтон... И сето тоа во еден здив, на една улица... Легендарниот Оушн Драјв... Кога велиме има се, навистина го мислиме тоа. И кафулиња полни џагор и елитни ресторани, и ефтини хотели и луксузни вили и луѓе од сите страни на светот... Некој рече токму во тоа е магијата, во таа концентрација на различни енергии и амбиенти... Најдобар начин за да и самите ја почувствувате е утринското кафе да го испиете на некоја од истурените тераси... Со поглед на скапиот возен парк и култната Саут Бич... Посетата на Мајами, без неколкучасовно печење на жешкото сонце на една од најубавите плажи во светот е залудно... Рековме ние, потврди светот... Ако фразата најдобра на светот, ве натера да помислите на луда 24 часовна журка, познат ...
| | веќе видена

Светот ја запозна по улогата на Саманта во серијата "Сексот и Градот". Жените и се восхитуваат, мажите ја посакуваат...Нејзината контроверзна улога покрај светската слава и ја донесе и титулата секс симбол...Времето минуваше а таа остана иста, атрактивна, згодна и заводлива и на 56-години...А како успева да ја одржи витката линија? Дали станува збор за мајка природа или пак постојани диети, Kim Cattrall за прв пат одлучи да одговори на ова прашање и ја разреши дилемата на светската јавност...Во нејзиното неодманешно интервју за магазинот "Woman & Home", Kim изјавила дека е на диета од 1974 година. Скоро половина од нејзиниот живот го поминала со строги диети и лишење од она што најмногу го сака...слатките. "Сакам да јадам, и моето тело не е витко посебно не во овие години. Имам голем апетит па поради тоа морам секојдневно да вежбам и да се воздржувам од конзумирање на многу храна за да можам да изгледам убаво. Отсекогаш мислев дека на 40 години повеќе нема да можам да играм улога на заводничка. Но сум била ...
сите 2 | | | веќе видена

Со својата уникатна убавина, нашата Катарина Ивановска полека но сигурно го освојува светот. По модните писти од Милано, до насловните страни на светски познати магазини. "Vouge" - Русија, "Diva", "Maxima" се само дел од нејзините многубројни проекти...Последно од неа беше модниот едиторијал за англискиот моден бренд „Next“. А денес ја имаме со нов сличен таков едиторијал... Овој пат станува збор за германската компанија "Peter Hahn", која за претставување на својата најнова колекција "Brax Feel Good" ја избрале токму нашата македонка. 24 годишната бринета претстави кежуал облека за топлата сезона, низ која можат да се забележат некои од најактуелните трендови – риги, смарагдно-зелена боја и цветен принт...
| | веќе видена

И додека во почетокот на нејзината бременост го криеше своето трудничко стомаче и вишокот на килограми кој од ден на ден беа во плус, и притоа избегнуваше јавноста да ја види така "заоблена"...Подоцна увиде дека сето тоа е залудно и една голема глупост па папараците имаа можност за свежи и нови фотки бидејќи мама Kim им го пружи задоволството да секојдневно ја гледаат како ужива во нејзината бременост. Славната трудница постојано е во центарот на вниманието...било да се појави на некој јавен настан или пак приватно папараците се тука...а таа секогаш одлично стокмена и без проблем да им позира. И за да на јавноста уште еднаш и покаже дека нема проблем ниту со килажата ниту пак дека нејзиниот труднички стомак е премногу голем како што некои зли јазици говорат, Kardashian застана пред своето огледало и направи фотка од своето стомаче пред и потоа, т.е. со маичка и без неа. И истата гордо ја објави ја социјалните мрежи под која напиша - "Baby love".
сите 5 | | | веќе видена

Станарите одлучија, Големиот брат објави...номинирани се Маја, Урош, Славко и Близнаците. Анета гласаше за Урош и за Маја, иако очекувавме дека ќе ја номинира Синди. Близнаците одговорија дека баш им е гајле што се номинирани а Славко беше прилично револтиран. Маја е убедена дека е номинирана заради конкуренцијата а не затоа што е лоша... Урош се најде на оваа листа поради кршење на правилата, разговарал со Маја за номинацииите што е строго забрането. Како и да е од сите номинирани станари токму тој оваа вест најтешко ја поднесе...За време на неговата неколку минутна исповед кај Големиот Брат, истиот беше навистина зачуден а и тажен што токму тој би можел да ја напушти куќата...Баш сега кога му тргна со Сораја!
сите 13 | | | веќе видена

Минатата година изјави дека нејзината ќерка има голема желба да добие братче или сестричка, па како добра мајка Halle Berry одлучи а и ја исполни...Како што пренесуваат странските медиуми актерката и нејзиниот вереник Olivier Martinez го очекуваат своето заедничко прво дете. Во интервју за американскиот портал "TMZ", 46-годишната актерка изјавила дека е во третиот месец од бременоста и носи момче, на што се надоврзала дека со нејзината прва ќерка Nahla имала прекрасна бременост, девет месеци исполнети со енергија и среќа, едноставно бев супер-жена изјавила Berry. Парот заедно со 5 годишната Nahla моментално ужива на Хаваи, каде одмара од напорните работни обврски...
| | веќе видена

Прво беше Ава сега на ред е Сораја...Изгледа каскадерот иако во повеќе наврати изјави дека во шоуто е само за забава и нема намера да биде со ниту една девојка, неговите постапки не го велат истото..Ја "испроба" Ава, па откако Сораја влезе во куќата тој не го тргна погледот од неа. И дека повеќе не ја „готиви“ Ава, Урош веќе во неколку наврати агресивно докажува и покажува. А истиот секоја прилика ја користи да суптилно и се пушти на Сораја...Па така синоќа ја искористи и можноста да ја испофаќа под туш...Еве доказ...
сите 9 | | | веќе видена

Иако во куќата на Големиот Брат веќе постои еден претставаник на геј популацијата сепак низ форумите се проширија дискусии за врската на Славко и атлетичарот Драгутин накратко Топ. Имено синоќешниот нивен однос на големо ги поттикна сеирџиите а сето тоа беше поткрепено со фотографии кои ги имате во прилог. Изминатата ноќ некаде околу 2 часот по полноќ Славко стана да се дружи со останатите станари но Драгутин го врати во кревет при што двајцата заминаа гушнати, а таму, мошне блиско си шепотеа уво на уво. Иако веројатно станува збор за блиско пријателство сепак нивното однесување предизвикува прашање дали станува збор само за пријателство или пак всушност се претставници на ЛГБТ движењето? Како и да е времето ќе покаже, а ние ќе утврдиме, дали ова е само уште намерна сплетка на Големиот Брат, или сепак има тука нешто...
сите 3 | | | веќе видена

Флешбек од нејзините најголеми хитови „Destiny's Child“, „Crazy in Love“ и „Single Ladies“, надополнет со секси танц, а целиот овој перформанс изведен во просторија полна со огледала...е веќе реализираната идеја на продуцентот на најновата реклама за Pepsi, каде во главна улога е кој друг ако не таа...Beyonce. "Mirrors" е насловот на рекламата за 2013 година во која пејачката за разлика од минатогодишниот спот изгледа позаводливо и секси...Но да не должиме..видеото што следи кажува се...
сите 8 | | | веќе видена

Се има цена, па така и Сораја. Според пренесувањата на српските медиуми, старлетата по примерот на светските ѕвезди за одредени јавни појавувања и ангажмани...си наплаќа. За учество во спот зема по илјада евра зависи од човекот за кого снима, а за појавување на настани малку поефтино...Поради фактот што истата изминатиов период беше навистина активна и постојано присутна по јавни настани...Сораја добро се наплатила. Пред да започне реалното Сораја беше ангажирана спотот на пејачот Марко Булат за кој и била искеширана солидна сума. Шпекулациите велат дака и за учество во шоуто на Големиот Брат ќе и бидат исплатени 2500 евра по недела... Браво за Сораја!
сите 7 | | | веќе видена

Се сеќавате на малата магионичарка Хермиона од сагата со Хари Потер. Епа не е повеќе онаа мала, порасна и веќе работи на поголеми филмски остварувања...Најновиот проект на Еmma Watson е филмот насловен "The Bling Ring" каде таа глуми бунтовна тинејџерка... Приказната околу филмот и се поврзано со него младата актерката ја изнела екслузивно за британското списание GQ, за кој покрај интервјуто направила и скромна фотосесија инспирирана од ликот Ники, девојка заводничка од нејзиниот нов филм... "Ликот е сè што јас не одобрувам – таа е површна, материјалистка, празна, неморална. Таа е сите тие нешта и сфатив дека ја мразев. Како би глумела некого кого го мразиш? Но, тоа ми беше интересно и ми даде еден нов поглед кон тоа што мојата работа, или мојата улога како актерка, може да биде.“ - изјавила Еmma. А за сите оние кои сакаат да го погледнат филмот, ова е само увертира...
сите 3 | | | веќе видена

Радио Бубамара забрани емитување на македонска музика. Недоразбирање или вистина? Вака парафразираниот наслов од еден македонски веб сајт не поттикна да ја побараме вистината. Во овој случај оштетената странка е пејачката Бојана Атанасовска. Изреволтирана од постапката на еден од вработените во Бубамара кој не дозволил да се емитува нејзината нова песна, Бојана јавно се огласи преку фејсбук а еве сега и во Бекстејџ. "Јас имав момент во кој што бев забезекната и запрепастена од тоа што го слушнав од човекот кој е задолжен да ја пушта музиката таму. Можеби тоа не е став на целото радио, можеби тоа е став на тој вработен, можеби пак се случило некое недоразбирање, и можеби сопственикот на тоа радио го нема тој став а може и го има." Непочитувањето на македонската музка Бојана го наведе како повод и инспирација да се огласи со личен став. "Не треба да зборавиме дека ние живееме во Македонија, и прво е македонската музика па се останато. Многу е тажно што ние себеси не се почитуваме па како би очекувале другите ...
| | веќе видена

next