Бобан Стојановиќ учесникот во реалното шоу Големиот Брат, ја отвори душата и ја раскажа својата приказна. Имено по признанието дека е хомосексуалец неговата мајка се откажала од него и веќе осум години не се видел со неа. Бобан им раскажа на станарите дека влегол во шоуто за да сфатат луѓето дека тој е сосема нормален и дека веќе нема да биде предмет на исмевање и отфрлање. Приказната ја продолжи и раскажа за односот на луѓето кога ке им кажел дека е геј...Како и да е Бобан е одличен лик и во шоуто е одлично прифатен од сите станари. Посебно добро се дружи со Анета а сега од скоро и Венди му е добра другарка...
сите 2 | | | веќе видена

Водителката Здравкица Билбиловска, на македонската јавност добро позната од телевизиските екрани, ексклузивно за Бекстејџ откри мала тајна...Таа и нејзиното момче Војислав очекуваат принова, а подготвуваат и свадба...Сите детали утре екслузивно во Бекстејџ, 18 часот и 35 минути...
| | веќе видена

Шпанскиот бренд, "Mango" на женската популација добро познат, ја лансираше својата нова летна колеција. Привилегијата да и ја претстави на јавноста падна на моделот Miranda Kerr која од почетокот на оваа година е заштитно лице на овој бренд. Kerr пред објективот на фотографското дуо Inez van Lamsweerde и Vinoodh Matadin, позираше во припиени кратки фустани, лежерни широки креации, идеални за топлите денови... Дами изборот е ваш...
сите 2 | | | веќе видена

Маријана Мициќ изгледа во иднина на сцената на Големиот Брат ќе ја гледаме сама..или во друштво на некоја нова колешка. Според пренесувањата на балканските медиуми водителката Ана Михајовски која веќе неколку години по ред е дел од овој проект поради недоразбирања со стилистот задолжен за нивниот изглед во шоуто, одлучила да ја прекине соработката со Емоушн. А еве и што изјавила за српскиот портал "Плус онлине": "Се работи за фактот што поради неспособноста на еден стилист водителката не беше во можност да излезе на сцена пет минути пред почетокот на настап во живо...Јас во тој момент едноставно доживеав напад на паника и не бев во состојба да размислам што би можела да направам да го средам тоа. Затоа во оваа прилика и честитам на мојата колешка Маријана Мициќ која храбро го изработи тој настап во живо и покрај не целосната подготвеност, јас не можев. Се извинувам и што ја оставив на цедило во тој момент, едноставно не можев тоа да го поднеса психички. Затоа ја донесов и одлуката да ја прекинам ...
| | веќе видена

Уште од самиот почеток на шоуто нашата Анета не е во добри односи со Синди...Од ден на ден тензијата помеѓу нив две се повеќе расте а доказ за тоа се и постојаните препирања и навреди...Покрај другото она што навистина ја повреди Наковска беше изјавата на Синди дека Скопје е село, на што таа доста бурно изреагира и оттогаш посериозно се "зајадоа". Но поради фактот што Синди иако "не се замара со Анета" а секоја ситуација ја користи да се искара со неа...и на Анета и дојде преку глава па ситуацијата ескалираше. Следеа навреди а имаше и физички контакт...За повеќе детали, во видеото што следи...
сите 5 | | | веќе видена

Совршени без ниту една маана, брчка или вишок килограми е изгледот на скоро секоја славна личност во магазините...И барем еднаш сте посакале да изгледате како нив...Но сето она што го гледаме по модните списанија и магазини каде истите тие претставуваат поим за убавина во едиторијалите, е благодариение на “светиот” фотошоп. Овој факт и не е така нов за јавноста, поготово во Холивуд...Но како и да е треба да се има граница, помеѓу она нормално и претерано...Невозможно е сите да се толку убави и без никаква маана...Но да не должиме...погледнете ги фотографиите и уверете се сами...
сите 5 | | | веќе видена

Скандалозно е збор кој речиси секогаш се врзува за името и презимето на Саше Ивановски, за јавноста попознат како Саше Политико или човекот кој успеа да го извади од контакт дури и Боки 13... За едни интересен, за други иритантно самобендисан, за трети интелигентен, за четврти само желен за внимание. Ја промени телевизијата, го прошири полето на дејствување. Па од неодамна своите мисли и размислувања освен на малите екрани почна да ги пласира и во вид на колумни на сајтот мактел.мк. Една особено ни запна за око. „Во Македонија дури и педерите се педери у душа“ стои во насловот, а неколку редови подолу Ивановски вели: „Го гледам Васил Зафирчев како игра на Танцот на Sвездите на мтв. Боже човече ако овој човек не е педер ја не знам кој е.“ Една реченица, милион дилеми и прашања... За почеток, од каде инспирацијата на Саше да се занимава со сексуалната ориентација на Зафирчев? Второ има ли докази за вакво тврдење? И трето нели мисли дека ова е отворена прозивка и клевета? Го гледав настапот на Васил Зафирчев на ...
| | веќе видена

Покрај актерството и кариерата на модел, таа покажа дека има талент и за музика...Атрактивната Carmen Electra, своевремено беше и лидер на групата Pussycat Dolls, но поради недоволната посветеност истата и не достигна голема слава...но сепак во својата биографија Electra ја запиша и музиката како дел од нејзините достигнувања... Кариерата ја продолжи со она што најмногу и лежи актерството и улогата на топ модел...Но се случи и она на кое никој не се надеваше, покрај другото одлучи да и се врати на музиката...40 годишната актерка камбекот го најави со нејзиниот настап на минатонеделниот настан "The White Party" кој се одржа во Palm Springs. Очекувано нели, истата беше облечена во бел комбинизон кој одлично ги истакна нејзини облини. А за да публиката види дека годините за неа не се никаков проблем и дека на музичката сцена се враќа поенергична од кога и да е, доволен доказ беше настап кој никого не остави рамнодушен...Electra во друштво на своите танчерки на публиката и приредија добро шоу...
| | веќе видена

На професионален план се артисти, и пејат и компонираат, приватно се родители посветени на своето семејство и покрај професионалните обврски. Роберт и Давид најчесто се во шопинг на играчки и времето го поминуваат по трговските центри, додека Мартин и Мила го сакаат чистиот воздух и слободното време го користат да прошетаат онаму каде ќе се одморат и си посветат време еден на друг. Мартин: "Реално одиме за викенди кога ќе сме слободни, мојата сопруга и јас се шетаме со Мила. И не само во зоолошка гледаме тоа да биде извор на природа затоа што јас како родител сум голем паничар сакам детето да ми биде на широко и да трча каде нема коли." Роберт: "Ние излегуваме по трговски центри, претежно во City mall." Давид вели дека неговата пасија е англискиот јазик. Тато не го бива за женски ама затоа Давид има пет. Цртаните во времето на тато не се интересни за Давид. Роберт: "Цртани нон-стоп гледаме, но сега почна да игра игри со Супер Марио, Spunge Bob му беше главни мангуп." тоа и не е толку важно, на Роберт му е ...
| | веќе видена

Вонредното излегување од куќата на Големиот Брат, направено со цел да се соберат што повеќе пари за малата Тијана на која и е потребна итна операција на срцето донесе нови изненадувања. А најголемото е Венди! Ништо од Боки 13...Весна Вукелиќ e новиот станар кој влезе во куќата. Помеѓу тројцата старари Урош, Весна,Маја Николиќ и нашата Анета овој пат беше многу близу до излегување...но пак успеа да се спаси...Како и да е гледачите си го кажаа своето и од куќата си замина Весна - очекувано.... Влегувањето на Венди освен што ја запрепасти Маја Николиќ, кај другите станари не предизвика некое големо пореметување. Венди си виде жртва во Ава па веднаш почна со своите предавања и за религија и за морал и за животот... Поради фактот што никој од станарите не и обрна посебно внимание освен Бобан, може да кажеме и дека со него имаше најмногу прилика да си помуабети... Покрај нејзиниот контроверзен изглед, станарите видно беа зачудени и од нејзината психофизичка состојба при влезот. Дрога алкохол или нешто друго беше ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонскиот модел Катарина Ивановска, изработи едиторијал за англискиот моден бренд „Next“. Познат моден бренд со потекло од Англија, и кој датира од далечната 1982-та година. Овој пат Ивановска не е во разголено издание, туку сосема скромно, на чии фотки модните додатоци се во преден план. Модерни чанти, марами, шешири се дел од новата колекција пролет –лето...
сите 6 | | | веќе видена

Дами и господа...Рубинчо Благадуша (Р)еволуција!!! Денешниот спот детектор има врска со спотот ама посилна е врската со приказната. И со првата и со втората. Благадуша почна вака „пари пари сакам многу пари за да возам ферари“ е ама времињата се сменија. Денес оваа блага душа еве што прави „НОВАТА ПЕСНА ДОЛЧЕ ГАБАНА ВОЗИ ЛАМБУРЏИНИ“, а посака само пари. Нема зима за македонските фолкери. Нема и за Рубинчо. А богами и за момите од видео приказната. Он бара мини, она вручe хлачице, да не ве буни сината сатен панделка. Од новата Долче и Габана колекција е. Рубинчо ја видел на запад, за потпетиците нема да коментирам. Не ми се гледа убаво може по јајца чекорат девојчињата. Да сакаше менаџментот да му смисли уметничко име, немаше да се постигне ефектот што се постигнува со веќе постоечкото што му го дал кумот. Рубинчо Благадуша. А и сам ќе си рече „каков живот имам ќе ти каже секој овде мангуп а на запад плејбој!“ И за крај само за да не се секирате љубам жени мене ништо нема да ме смени. Што значи мангупот ...
сите 5 | | | веќе видена

Слаџа Делибашиќ на јавност позната и како поранешната сопруга на фронтменот на групата Djogani...наскоро ќе стане баба. Како што пренесуваат српските медиуми ќерката на Делибашиќ и Џоле, 24 годишната Силвија е во третиот месец од бременоста и поради тоа на големо се спремаат за свадба...Веста за венчавката не ја кријат, па затоа гордата мајка се согласила да даде и кратка изјава за српскиот портал "Курир"... "Името на зетот е Бранислав, има 24 години исто како Силвија а во врска се повеќе од три години. Кога ми ја соопштија веста за бременоста во прв момент бев тажна но и среќна што ќе станам баба. Подготовките околу венчавката се при крај. Датумот го одбравме...ќе биде роденденот на мојата ќерка на 13 мај, резервиравме и ресторан покрај Дунав, на прославата ќе присуствуваат околу 150 гости а за забавата ќе бидат задолжени два бенда." А таман добро им тргнаа заедничките настапи...штета, изгледа Делибашиќ извесен период ќе мора да продолжи да настапува сама...додека Силвија ќе мора да се посвети на новиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Префинета, заводлива и прилично секси изгледа латино-американската актерка Jessica Alba на насловната страна на априлското издание на магазинот "Latina." Своето интервју за списанието го започнала со нејзината омилена тема мајчинството, на што подоцна се надоврзала и на она што моментално е нејзина окупација и работа..обврските околу нејзината компанија "The Honest Company", која се занимава со производство на еколошки бебешки производи. Инспирирана од нејзините две деца...Jessica одлучила да се посвети да децата уште од најмала возраст имаат здрав живот. Компанијата ја формирала со нејзината долгогодишна пријателка Christopher Gavigan со која се и партнери во истата... „Навистина е тешко да се пронајдат бебешки производи кои не содржат токсични хемикалии, а на кои мајките можат да им веруваат. Големите корпоративни брендови ги означуваат продуктите како еко-пријателски или нетоксични, но најчесто тоа се однесува на начинот на којшто е правено пакувањето, а не на нивните производи“ – изјавила за магазинот. ...
| | веќе видена

Додека на почетокот сите и велеле дека е премногу слаба, висока и нејзиниот тен е доста темен, денес истите тие ја ангажираат за нивните ревии, едиторијали и рекламни кампањи...Името и е Joan Smalls, има 25 години, потекнува од Порторико и се закити со признанието модел број еден во светот...Според светски рангираниот модниот портал "Models.com" на листата од топ 50 светски модели првото место го освои токму таа...со најмалку стаж во модниот свет но со својата убавина успеа да ги освои сите... Ревиите за модната куќа на брендот Викторија Сикрет беа нејзина отскочна даска. Црномурестата девојка го освои светот, и сите светски познати дизајнери...од Stella McCartney до Prada, Louis Vuitton, Calvin Klein...Joan Smalls дефинитивно стекна голема слава за кратко време...И оправдано, девојката навистина изгледа совршено...Уникатната убавина и бронзениот тен се нејзин заштитен знак...
| | веќе видена

Првиот кој ја напушти куќата на „Големиот брат“, е српскиот актер Бранислав Петерушевиќ Петручи, а тајната служба веќе е разоткриена Сораја и Милиќ ги добија истите права како и останатите станари од куќата. Ава и Урош повеќе не се дел од опозиционото комбе. Веќе куќата станува претесна за сите станари, караниците неизбежни. Сораја имала можност по влегување во куќата да раскаже за нејзините поволности што и ги донело учеството во шоуто. На изненадување на сите состанари биле видео снимките од Маја, Милиќ и Сораја додека биле во тајната служба на „Големиот брат“. На станарите веќе им станало јасно зошто настанале сите сплетки откако Маја велгла во куќата. Додека во куќата се одвиваат тековните случувања, погледнете како помина изминатиот викенд во куќата на „Големиот брат“. Ава сигурно ќе ве расположи...
сите 15 | | | веќе видена

Пред вечерашното прво исфлање од куќата на Големиот Брат, не престануваат да се шират гласини поврзани со влегувањето на новиот станар во куќата. Според едни, Венди ќе била онаа која ќе успеела да и ја затвори устата на Маја Николиќ а според други Боки 13 ќе и даде поддршка на Анета Наковска. Најновата информација вели дека Немеш е следниот станар. Тој се уште е во врска со победничата од последниот на минатогодишниот Голем Брат, а информациите велат дека тој и Марјана Чврљак ги потрошиле сите пари од наградата за тоа Немеш и влегува во шоуто. Поради фактот што продунентите од Емоушн мудро молчат, останува да видиме што навистина следи...Дали учесникот кој минатата година важеше за еден од најконтроверзните, јавноста ќе има можност повторно да го гледа на малите екрани...со надеж дека и оваа година ќе им приреди добро шоу или сето ова се само шпекулации...ќе дознаеме вечерва во 21 часот и 30 минути на Сител телевизија... Дали и оваа година ќе се препушти на емоциите и страстите па ја замени Маријана со ...
сите 10 | | | веќе видена

За нивната љубовна врска медиумите пишуваа доста...Од моментот кога Chris Brown, брутално ја нападна Rihanna па се до денес тие постојано се на мета на таблоидите...Изгледа секој нивни чекор им е интересен...Од настапи, до приватни излегувања, од тоа како биле облечени па се до нивниот однос...Секој детал за странските таблоиди е доволен за од тоа да направат "сочна" приказна... А овие двајца не се штедат и постојано им даваат тема за пишување...Пред неколку дена раперот гостувал во хип-хоп радиото "Power 106" во Лос Анџелес, каде покрај другото во своето интервју се отворил и јавно признал дека ја прекинале врската со Rihanna. На прашањето, Дали тој и Rihanna сеуште се во врска...следел одговор како од пушка..."Ух Не!" На што се надоврзал дека бил навистина благодарен поради фактот што таа успеала да му го прости она што тој и го направи... А дали ова е уште еден маркетиншки трик на славниот пар, или навистина одлучиле да стават крај на нивната турбулентна врска...останува да видиме. Но нема да се зачудиме ...
| | веќе видена

Ова провокативно видео иако е малку постаро се уште е толку “дражесно“! Дрaгата ни Ава “распослана“ на хотелски кревет дели совети, за заведување...Локација хотелска соба, изгледот добро познат...провокативен, а таа заводлива и секси. Резултатот...Ава во улога на секси учителка. А советите слушнете ги во видеото што следи...и во случај, ако за некој ве "фати" око...не срамете се...применете го :) На крај на краиштата, се "потрудила"...
сите 12 | | | веќе видена

Кралицата на поп музиката Cherilyn Sarkisian, или на јавноста попозната како Cher за жал не е во најдобра здравствена состојба...Како што пренесуваат странските медиуми, пејачката пред неколку дена доживеала срцев удар, кој за среќа не оставил трајни последици по нејзиното здравје...Неколку дена пред да се случи немилиот настан Cher се пожалила на болки во градите но не посетила лекар, што подоцна резултирало со срцев удар... Како дополнителна причина за оваа состојба таблоидите ги наведуваат и семејните проблемите со кои таа се соочувала изминатиов период. Борбата на нејзиниот син со дрогата и одлуката да нејзината ќерка го промени полот биле нешто со кое таа се борела секојдневно...Како и да е моменталната состојба и е стабилна, а се надеваме и дека што поскоро ќе се врати и на сцена...
сите 3 | | | веќе видена

next