Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска му порача на претседателот на Турција, Реџеп Тајип Еродган дека нема да му дозволи да се меша во внатрешните работи ...
сите 75 | | | веќе видена

Печатењето на песните „Партиски вработена“ и „Моите соседи“ на авторот Александар Блажевски во рамки на проектот млади поети подржан од Агенцијата за млади и ...
сите 73 | | | веќе видена

Здружението на пациенти со ретки болести бара Законот за паралелен увоз на лекови да биде целосно укинат. Тие велат дека законските промени каде што секој лек ...
сите 12 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе се вратат во Собранието в среда кога и ќе ја поднесат иницијативата за гласање за недоверба на Владата. Се дознава дека за време ...
сите 244 | | | веќе видена

Адвокатите на страните во случајот со Алмир Алиу ги кажаа завршните зборови. По три дена, Основниот суд во Куманово ќе мора да ја објави одлуката. Одбраната на ...
сите 87 | | | веќе видена

Актуелниот првак, Вардар и Шкендија, на гостински терен не успеаја да ги освојат планираните бодови. По нерешените резултати во Скопје и Битола, тетовскиот тим ...
сите 30 | | | веќе видена

next