Градежниците бараат од Владата, Данокот на додадена вредност за продажба на становите до 2023 – та година да остане пет отсто. Бизнисмените членки на Сојузот ...
сите 16 | | | веќе видена

Време е спорот за името да се реши. Тоа би било добро и за Грција и за Македонија, но и за регионот. Би бил радосен ако се најде заедничко прифатливо решение, ...
сите 315 | | | веќе видена

Правна форма, со празни места во спорните прашања, ќе им претстави медијаторот Метју Нимиц на министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола ...
сите 315 | | | веќе видена

next