Горан Спиров од Штип, пациентот на којшто пред две недели му беше вградено целосно вештачко срце, денеска во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ го прослави ...
сите 67 | | | веќе видена

Пред околу еден час пред болницата во Тетово се случи вооружена престрелка во која, според досегашните информации нема повредени. Првичните информации говорат ...
сите 5 | | | веќе видена

Директорот на Глобалниот партнерски тим на НАТО, Џејмс МекКи, рече дека на Македонија ќе и требаат најмалку 18 месеци за да стане членка на НАТО. Со денешната ...
сите 73 | | | веќе видена

next