Улогата на Агенцијата за странски инвестиции не е да ја истражува сопственичката структура на фирмите кои аплицираат за парична помош од државата, вели ...
сите 22 | | | веќе видена

Голема трагедија во јужно-азиската држава Лаос. Неколку села се поплавени, а стотици лица се водат како исчезнати откако доцна синоќа попуштил потпорен ѕид на ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд и ретки грмежи, особено во крајните западни и источни делови. Ќе дува умерен до ...
сите 281 | | | веќе видена

Ниту една од опозициските партии не учествуваше на состанокот што го свика претседателот на косовското Собрание за да се постигне консензус за дијалогот со ...
| | веќе видена

Измените на Законот за минерални суровини се селективни, ограничени и нестручно предложени, а со нив продолжува хајката против рударскиот сектор. Ова ...
сите 12 | | | веќе видена

next