Собранието на Македонија денеска продолжи со работа, при што пратениците од опозицијата не се присутни. На дневен ред е Предлог-законот за изменување и ...
сите 119 | | | веќе видена

Не нѐ засега само прашањето со името, туку нѐ засега и прашањето со Уставот, а особено нѐ засегаат прашањата со иредентизмот и идентитетот на нашите соседи, ...
сите 132 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе Кривична пријава против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров поради ...
сите 22 | | | веќе видена

Никола Груевски, Миле Јанакиески, Даниела Рангелова и останатите осум обвинети за нарачаните шамари во општина Центар по вторпат ја одбија вината и изјавија ...
сите 192 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот „Триста“ на СЈО, во кој е обвинет Ѓоко Поповски поранешен помошник-министер во МВР за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека е суспендиран договорот со агенцијата за бегалци на ОН за преселување африкански мигранти во западни ...
сите 10 | | | веќе видена

next