Претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов е должен да го потпише указот за законот за употреба на јазиците, смета поранешниот уставен судија, Игор Спировски. ...
сите 77 | | | веќе видена

Неколку дена пред почетокот на 25-то коло од Првата лига, Фудбалската федерација на Македонија го смени календарот на натпревари кои треба да се одиграат во ...
сите 17 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи-Битола до Основното јавно обвинителство Битола поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Битола, Владимир ...
сите 19 | | | веќе видена

next