Алфа ТВ

Двајца американски филмски продуценти заминале во Тајланд, на местото каде е во тек акцијата за спасување на момчињата кои се блокирани во пештерата, јави ...
сите 180 | | | веќе видена

Ѓуриќ истакна дека тоа е порака и на претседателот Александар Вучиќ, како и дека се информирани и преставниците на ЕУ, но засега нема одговор од нив за овој ...
сите 26 | | | веќе видена

Најчесто преку лажни профили на Твитер и на Фејсбук започнаа објаснувања дека Никола Саздевски претходно натепал роднина на еден од неговите убијци, дека бил ...
сите 63 | | | веќе видена

Најмалку десет луѓе загинаа, меѓу кои и двајца припадници на разузнавачката служба, во денешниот самоубиствен бомбашки напад во авганистанскиот град Џалалабад. ...
сите 37 | | | веќе видена

Колумбискиот претседател Хуан Мануел Сантос, политички партии, претседатели на судови и клучни претставници потпишаа национален пакт против убиства на ...
сите 10 | | | веќе видена

next