Алфа ТВ

Основачот на „Фејсбук“, Марк Цукерберг, веќе е на третото место на најбогати луѓе во светот, според новата листа на „Идексот на милијардери“ на агенцијата ...
сите 26 | | | веќе видена

Италијанската полиција кај Лече заплени моторен чамец натоварен со тон марихуана пристигната од Албанија. Италијанската полиција кај Лече заплени моторен ...
сите 35 | | | веќе видена

Фејсбук и Гугл се две од највлијателните компании во светот и имаат пристап до огромно количество на информации за корисниците. Фејсбук и Гугл се две од ...
сите 15 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне во Македонија во северните и источните делови ќе биде облачно со врнежи од дожд проследени со ретки грмежи. Времето денеска ...
сите 228 | | | веќе видена

Според Нојерт, Помпео на средбите со неговите севернокорејски домаќини нагласил дека целта на САД е целосна денуклеаризација на Северна Кореја. САД и Северна ...
сите 73 | | | веќе видена

Меј нагласи дека со планот се предвидува создавање на нов царински модел, што ќе и овозможи на Велика Британија да склучува билатерални трговски договори со ...
сите 96 | | | веќе видена

Во моментов сите деца се добро. Спасувачите се грижат добро за нив. Ви благодарам за целата морална поддршка и ги молам сите родители за прошка, стои во ...
сите 435 | | | веќе видена

Поголемата сума од 10.000 евра при влез на граничен премин патникот треба задолжително да ја пријави на царинските органи. Изнесување на ефективни странски ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на Полио Плус, Звонко Шаврески пак, смета дека државата никогаш не била транспарентна по тоа прашање, и тоа е повод за раздор меѓу самите ...
сите 13 | | | веќе видена

Британската Влада вчера усвои план за идните преговори со ЕУ околу истапувањето на Лондон од блокот, со кој се предлага создавање на зона на слободна трговија ...
сите 97 | | | веќе видена

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте изјави дека ќе поднесе оставка на претседателската функција, доколку некој успее да му докаже дека постои Господ. ...
сите 12 | | | веќе видена

Шест лица од Пакистан кои илегално влегле во земјава открила полицијата ноќеска на полноќ кај автобуската станица во Струмица. Шест лица од Пакистан кои ...
сите 23 | | | веќе видена

next