Алфа ТВ

Шест од деветмината каталонски лидери, кои се во затвор поради нивната улога во обидот за отцепување на Каталонија, ќе бидат префрлени во затвори во областа, ...
сите 18 | | | веќе видена

Турските власти денеска уапсија 577 илегални мигранти во северозападна Турција, соопштија безбедносните сили. Турските власти денеска уапсија 577 илегални ...
сите 5 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани пристигна во Швајцарија каде ќе разговара со државниот врв на земјата, а централна тема ќе бидат напорите да се спаси ...
сите 63 | | | веќе видена

Работната група на министерството за култура која вршеше ревизија на проектот Скопје 2014, предлага - музејот на Македонската револуционерна борба да се ...
сите 21 | | | веќе видена

Не откриваат кој сакал да ги замолчи, но случајот велат го пријавиле во сите институции и во државата , но и во меѓународната заедница. Со никакви пари и уцени ...
сите 9 | | | веќе видена

Услов за вработување да си албанец или ром, ваква е напомената во последните огласи за вработување на јавните претпријатија македонски шуми и државни патишта - ...
сите 5 | | | веќе видена

Лични навреди и висок тон – жестоки пратенички прашања. Датум за почеток на преговори нема, има датум за датум за преговори, овој факт, јасно и гласно повеќе ...
сите 27 | | | веќе видена

next