Алфа ТВ

Оваа покана која поради својата условеност тоа и не е во вистинската смисла на зборот, се разликува од стандардните покани кои ги добивале другите земји ...
сите 165 | | | веќе видена

6 милиони евра изнесува само штетата во ИТ секторот поради оние што затајуваат данок. Градежништвото со години има проблем со нелојалната конкуренција, а во ...
сите 15 | | | веќе видена

Сакам уште еднаш да замолам да ги сослушате мајките на децата, што ги лажел Заев пред икона на Богородица. Да слушне јавноста каков премиер имаме.“ додаде ...
сите 33 | | | веќе видена

Македонија во исчекување на одлуката за покана за членство во НАТО. Денеска на првиот ден од НАТО Самитот во Брисел, дваесет и деветте земји членки од Северно ...
сите 98 | | | веќе видена

На седницата биле потврдени досегашните констатации за здрави економски основи и стабилни очекувања на економските субјекти, видливи преку поволните движења на ...
сите 7 | | | веќе видена

Работна агенда на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Лондон заврши со заедничка прес-конференција на британската премиерка Меј, на канцеларката Меркел и на ...
сите 107 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го обвини Иран дека ги користи своите амбасади за планирање терористички напади во Европа. Американскиот државен ...
сите 4 | | | веќе видена

Британската влада планира да го удвои бројот на своите војници во Авганистан, откако американскиот претседател Доналд Трамп побара засилување, со цел да се ...
сите 23 | | | веќе видена

next