Алфа ТВ

Помпео, при обраќањето во Токио, каде денеска пристигна на посета, истакна дека денуклеаризацијата ќе биде тешка и дека останала уште многу работа, но остана ...
сите 42 | | | веќе видена

Најмалку седум лица беа убиени при протестите против покачувањето на цените на горивото, што беа одржани во Порт о Пренс во Хаити. Најмалку седум лица беа ...
сите 14 | | | веќе видена

Започна операцијата за спасување на 12-те деца и нивниот тренер кои се заглавени во една пештера во Тајланд. Започна операцијата за спасување на 12-те деца и ...
сите 288 | | | веќе видена

Посевите на отворено и пластениците во атарите на селата Муртино и Сачево се најпогодени од вчерашното невреме што го зафати струмичкиот регион. Посевите на ...
сите 65 | | | веќе видена

Француската виолончелистка Фредерик Легранд вечер ќе настапи на „Скопско лето“ со пијанистката Марија Вршкова и виолинистот Марко Поп Ристов на концерт во ...
сите 31 | | | веќе видена

И додека бостанот скапува по нивите или на откупните центри, надлежните и натаму тврдат дека со родот нема никаков проблем. Велат дека тој редовно се откупува, ...
сите 18 | | | веќе видена

Во синдикатот потсетија дека од неодамна е втор резпрезентативен синдикат, откако го надмина законскиот минимум од 20 % од вработените да бидат негови членови. ...
сите 5 | | | веќе видена

Забраната за издавање педалинки вдолж струшкото крајбрежјето го отвора прашањето како сега ќе се контролира дали некој ги издава ваквите реквизити и кој ќе ги ...
сите 11 | | | веќе видена

Неверување, тага и шок. 33 годишниот македонски поп пејач- Влатко Илиевски повеќе не е меѓу живите. Неверување, тага и шок. 33 годишниот македонски поп пејач- ...
сите 109 | | | веќе видена

next