Алфа ТВ

Пакистанскиот антикорупциски суд денеска ја изрече долгоочекуваната пресуда во процесот за корупција против поранешниот премиер Наваз Шариф, со која го осуди ...
сите 27 | | | веќе видена

Наместо Заев да ги штити националните и државните интереси за кои се заколна пред Уставот, тој ги прекршува, истакна првиот човек на опозицијата по вчерашното ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот во интервјуто за грчката државна телевизија изјави дека по референдумот и претседателот ќе го поддржел Преспанскиот договор. На ова реагираше ...
сите 37 | | | веќе видена

Сириските бунтовници постигнаа договор со руски офицери за етапно предавање на оружјето и за распоредување на припадници на рускате воена полиција крај ...
сите 27 | | | веќе видена

Од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов денеска ги демантираа тврдењата на премиерот Зоран Заев дадени во интервјуто за грчката телевизија ЕРТ дека шефот на ...
сите 68 | | | веќе видена

Исландски научници велат дека конструирале точен и прецизен апарат за предвидуање земјотрес, кој работи со помош на кабел со оптички влакна за следење на ...
сите 44 | | | веќе видена

next