Алфа ТВ

Албанската национална агенција за храна запленила два контејнера со пилешко месо увезено од Бразил. Албанската национална агенција за храна запленила два ...
сите 39 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер изјави дека договорот за миграцијата постигнат помеѓу партиите во германската владејачка коалиција, ...
сите 77 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани предупреди дека извозот на нафта од целиот регион може да биде загрозен доколку САД продолжат да ги притискаат купувачите на ...
сите 37 | | | веќе видена

Јапонскиот император Акихито веќе втор ден по ред ги откажа своите обврски, поради здравствени проблеми Јапонскиот император Акихито веќе втор ден по ред ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Проширено мнозинство во парламентот или референдум, односно избори за договорот од Преспа, се црвените линии на коалицискиот партнер во грчката влада Независни ...
сите 135 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение наведуваат дека Зоран Заев е човекот кој ја уништува Република Македонија, како на меѓународен, така и на домашен план. ...
сите 291 | | | веќе видена

next