Алфа ТВ

Резултатите од истражувањето се објавени пред самитот на НАТО во Брисел и во време на растечка затегнатост меѓу САД и сојузниците околу трошоците за одбрана. ...
сите 10 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја повика Германија веднаш да ги зголеми трошоците за одбрана на два проценти од БДП. Американскиот претседател ...
сите 77 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи соопшти денеска дека ќе преземе соодветни мерки откако Грција најави дека ќе протера двајца руски дипломати. Руското ...
сите 69 | | | веќе видена

Србија по него објави меѓународна потерница, албанските и косовските власти побараа од Загреб да го ослободи. Сепак, на 28 март годинава хрватските власти ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојбата на детето е релативно стабилна, самостојно дише и се храни, потврдуваат од Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување. Три дена по ...
сите 70 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва допатува во Брисел, каде утре и задутре ќе присуствува на Самитот на НАТО. Американскиот претседател Доналд ...
сите 177 | | | веќе видена

Врховниот суд на Шпанија денеска им ги одзеде мандатите на шестмина членови на регионалниот Парламент на Каталонија, меѓу кои е и поранешниот претседател на ...
сите 16 | | | веќе видена

next