Алфа ТВ

Новиот турски Парламент ќе се состане утре на церемонијата на полагање свечена заклетва на новоизбраните пратеници. Новиот турски Парламент ќе се состане утре ...
сите 118 | | | веќе видена

Состојбата со откупот на бостан е алармантна. Земјоделците или го фрлаат или го подаруваат родот а надлежните и натаму тврдат дека нема никаков проблем. ...
сите 59 | | | веќе видена

По се изгледа и ова прскање против комарци ќе се одложи ако се реализираат предвидувањата на метеоролозите. По се изгледа и ова прскање против комарци ќе се ...
сите 39 | | | веќе видена

next