Алфа ТВ

Властите на Хелсинки почнаа да воведуваат вонредни мерки за безбедност пред состанокот меѓу претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп кој ...
сите 485 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели е убеден дека до крајот на оваа година граѓаните на Косово ќе можат да патуваат во Европа без визи, јави ...
сите 44 | | | веќе видена

Атина и Анкара са договорија да вложат напори за намалување на тензијата во пограничните региони на Егејското Море, изјави премиерот на Грција, Алексис Ципрас ...
сите 68 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, попладне само во крајните северни планински делови ќе има краткотрајна нестабилност. Времето во ...
сите 208 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш синоќа изјави дека ќе има големи несогласувања во разговорите за денуклеаризација помеѓу САД и Северна ...
сите 37 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце рече дека ги разбира сите граѓани кои на предвремените парламентарни избори во 2016., ...
сите 35 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на телевизија Сонце во емисијата „Јади Бурек“ истакна дека неговата партија е на нозе и ...
сите 37 | | | веќе видена

Сведоци сме на ова тешко време за нашата држава, но за мене претставува огромна чест и задоволство да бидам претседател на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи партијата е дел ...
сите 38 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова изјави дека протерувањето на двајца руски дипломати од Грција нема добро да се ...
сите 96 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Петро Порошенко денеска изјави дека на Самитот на НАТО сите земји членки изразиле целосна поддршка за политиката на Киев за членство ...
сите 12 | | | веќе видена

next