Алфа ТВ

Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц денеска ја отфрли можноста мигрантите да смеат да поднесуваат барања за азил во некоја од земјите на Европската Унија ...
сите 130 | | | веќе видена

Различните позиции во однос на Договорот од Преспа беше капката што ја прелеја чашата и грчката партија Река реши да ја напушти коалицијата Движење за промени. ...
сите 169 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска ќе одржи седница на која пратениците ќе им поставуваат прашања на премиерот и на министрите. Собранието на ...
сите 60 | | | веќе видена

Советникот на американскиот претседател за национална безбедност Џон Болтон изјави дека САД имаат едногодишен план како да стават крај на севернокорејската ...
сите 81 | | | веќе видена

Производителите на пченица на своја кожа ја чувствуваат неспособноста на Заев и на криминалниот картел околу него. Производителите на пченица на своја кожа ја ...
сите 104 | | | веќе видена

Со судири меѓу полицијата и демонстрантите завршија вчерашните протести во Солун и Атина против Договорот од Преспа. Во грчката престолнина беа уапсени три ...
сите 170 | | | веќе видена

Американскиот амбасадор во Србија, Кајл Скoт денеска изјави дека дијалогот Белград - Приштина треба да влезе во поинтензивна фаза и изрази надеж дека ...
сите 43 | | | веќе видена

next