Алфа ТВ

Курц истакна дека двете страни се согласиле оти плановите на Германија повразани со границата нема да и наштетат на Австрија. Германија, Австрија и Италија ...
сите 38 | | | веќе видена

И втората ратификација на договорот помина глатко, за помалку од 30-тина минути, колку што траеше седницата. 69 гласа „за“ и само еден воздржан. ...
сите 94 | | | веќе видена

И покрај предупредувањата за евентулано извршување на кривично дело со реалицазија на овој договор, сепак премиерот Заев упати порака до шефот на државата ...
сите 300 | | | веќе видена

Власта под притисок купи време за решавање на статусот на „Еурокомпозит“. На работниците уште еднаш им ветија дека ќе добијат по 30.000 денари на своите сметки ...
сите 28 | | | веќе видена

Уште пет инспектори од одделот за соработка со Интерпол и НАТО деновиве биле распоредени на други позиции во МВР, објавуваат дел од порталите. ...
| | веќе видена

Над 100.000 евра за годишен закуп на плажа-толку треба да издвојат оние кои 12 години стопанисуваа со најелитните охридски плажи во центрот на градот. ...
сите 8 | | | веќе видена

next